Zaloguj się

View Full Version : Faszyzm



Pandora
24-08-2007, 11:50
Faszyzm. Znajome słowo co ?


Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces – wiązki, rózgi liktorskie oraz wł. fascio – wiązka, związek) – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, silne przywództwo oraz solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał niechęć wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu – nie zaprzeczał jednak, że w jego doktrynie wpływy liberalne są silne (Giovanni Gentile twierdził nawet, że faszyzm i liberalizm są sobie bardzo bliskie jako "ideologie ofensywne" sprzeciwiające się "defensywnym" ideologiom socjalizmu i konserwatyzmu). Początkowo nazwa odnosiła się tylko do włoskiego pierwowzoru, później była stosowana wobec pokrewnych ruchów w latach 20. i 30. XX wieku, zwłaszcza narodowego socjalizmu w Niemczech, oraz współczesnych ruchów wywodzących się z partii faszystowskich (neofaszyzm). Trwają jednak spory, czy szersze zastosowania terminu "faszyzm" są poprawne.

Było głośno w mediach o polskiej stronie faszystowskiej na ktorej zostawaly podawane adresy homoseksualistow itp. Strone tą usuneli lecz nie usuneli Angielskiej strony

Adres: http://www.bloodandhonour.com/index.php

na tej stronie sa rozpowrzechnione zdjecia z imprez itp.

Co wy o tym sadzicie ??

Margoth
24-08-2007, 12:04
Dla mnie faszyzm to najgorsze co moze byc... Niewiem co takiemu skinowi zrobil naprzyklad afroamerykanin (Inaczej muzyn- dla niewiedzacych). Znam sie z kilkoma obcokrajowcami (wlasnie z muzynem i japonczykiem mam najlepszy kontakt). Sa tacy sami jak biali, NIE SA GORSI!!!

TOLERANCJA ROX!!!

Shagrat
26-08-2007, 11:28
Faszyzm to wymysł chorych psychicznie ludzi którym nudziło się po godzinach -,-'

Dla mnie to jest żadna różnica: chińczyk, czarny czy latino - to też ludzie! Wcale nie gorsi od białych. Ale powiedzcie to amerykańskim szpanerom którzy wytykają czarnym sam kolor skóry...

Ale ja tu o rasizmie nawijam (choć też ważn3) a o faszyzm biega. Hitler, Mussolini, Gentile - największe zj**y genetyczne XX wieku. Syf... No comments.

Crayon
30-08-2007, 14:40
Przepraszam bardzo. Wy się tak wczuliście w rolę Tolerancyjnych osób, że nie zauważyliście czegoś
Słowo "faszyzm" wywodzi się od słowa "Fasci Di Combattimento"-Związek Walki.
Faszyzm powstał we Włoszech. Śmieszy mnie stwierdzenie "Niemieccy Faszyści".
Naziści to ludzie, którzy byli w DAP, a potem w NSDAP(Partii Hitlera). Czyli Niemcy.
Na chłopski rozum.
Faszyści-Włosi*
Naziści-Niemcy**
*Nie chodzi o to, że każdy Włoch jest Faszytą. Ale TYLKO Włocha można nazwać Faszystą.
**Nie chodzi o to, że każdy Niemiec jest Nazistą. Ale TYLKO Niemca można nazwać Nazistą.
@Old_Czarny_Lucyfer
Co ja wyżej napisałem ? Faszyści to byli Włosi.
Obwieszeni złotem? Rozumiem , że popatrzyłeś na klipy muzyczne 50 Centa, Snoop Doggiego albo innego śmiecia. Ale nie wszyscy są tacy jak oni. Zrozum to.

Sev
31-08-2007, 08:56
Taka nietolerancja mnie identycznie Wkur*ia jak nietolerancja do metali w innym temacie. Cóż, powiem jedno- źle mi się robi jak słyszę, że pobili Afroamerykanina za to, że jest czarny. Żal dupę sciska jak słyszę człowieka(Np ingramow lub neko) który nie ma do nikogo tolerancjii


Pierdolic tych Metalowcow,wkurwiaja mnie...dla mnie to dziwni ludzie...ja ich gnebie....zal mi ich ...jednym slowem CIOTY

Pierdole tych metalowcow. :D Poprostu zawsze jak widze metalowca itp. to sie brechtamy z kumplami z niego, bo jak to moze byc normalne, ze jakis metal chodzi w upale do 40 stopni w kozakach czy chuj wie jak to sie nazywa, wazne ze grube wielkie buty.

Ludzie wiecie co inni wtedy czują? Czują się urażeni i chcieli by wam wpierdo*ić (też bym tych co nie mają tolerancjii wybił jeden po drugim.)

Old_Czarny_Lucyfer
31-08-2007, 12:53
Co tu dużo mówić...Nie jestem Zwolennikiem Faszyzmu... Bo dla mnie jest Ehh nie da się tego opisać.. Lecz Hitler robił jedną rzecz W tym Gazowaniu Ludzi. Tępił pedałów!!.. Hym na swoich doświadczeniach.. Sam jestem rasistą nie nawidze rasy murzyńskiej. Wiecie Czemu?? Bo to są jedanie Nieroby..! Zobacie sami w klipach Muzycznych.. obwieszeni złotem i srebrem. obok dziwki .. narkotyki Wódka.. Wille itp.. a do pożądnej pracy się nie wezmą... byłem w Stanach w tamtym roku na wakacjach i widziałem jednego pracującego murzyna.. Reszta Buja się po miescie...hym co do skinów.. mój brat jest skinem Jest normalnym człowiekiem.. tylko ubiera się inaczej.. Mieszka w stanach pracuje.. w Weekend On i jego Kumple też skini .wybierają się do lasu biegają. Potem idą na Strzelnice uczą się stzelać.. poprostu inni mają inne poglądy i tyle.. Jeden nie nawidiz żydów, murzynów, meksyków tak jak skinowie osobiscie też ich nie nawidze chodz Jezus był żydem dla niego Szacuneczek.. Ale ***** ktoś ma inne poglądy.. i nie pierdolcie że oo ty byś wpierdolił dla skinna.. wątpie bo skini uczą się Strzelać. Chodzą na Treningi. Siłownia. king-boxing.. itp.. poczytajcie Sobie Fora Skinów... Ema..

mrjabba
31-08-2007, 13:00
Tak, Hitler tak samo myślał- jeden cygan kradł- kradną wszyscy Romowie.. jeden Żyd kradł- kradną wszyscy Żydzi. Jedź sobie do Afryki- tam ludzie (czarni) głodują! jedzenie muszą upolować! Ich nazwij nierobami....


A co do tematu

Faszyzmu nie popieram. Ale nie jestem tolerancyjny wobec pedałów, zboków, gejów i lesbijek itp. Dla mnie to chore.

Loleman
08-09-2007, 00:12
Nazistą czy faszystą nie jestem.....jednak gdy otwieram drzwi od domu i widzę w nich jakiegoś "kota" który chce mnie nawrócić albo cygana który chce coś wyżebrać to mnie normalnie krew zalewa :mad:

*Rox_Is*
08-09-2007, 12:21
Nie jestem za faszyzmem. Jestem cholernie tolerancyjny.
Przykre jest to, że ludzie są tak często gnębieni za swoje poglądy, kolor skóry, wyznanie czy orientację seksualną.
@ Old_Czarny_Lucyfer
Zgodzę sie co do tych skinów. Znałem kiedyś kilku. Nie są to ludzię z marginesów społecznych. Jeden z nich byl w wieku 18 lat... Osoba, która miała bardzo dobre wyniki w szkole, doskonałe kontakty z innymi ludzmi.
Jednak dziwi mnie twoje podejście do ludzi " czarnych "
Przez wideoklipy? Hahaha.