PDA

View Full Version : Inflacja na ots, za dużo kasy i itemów



red
29-12-2014, 12:32
Trzeba coś zrobić z tym...czytałem, że na 3k ponoć nie tak trudno wyciagnac 500 kcc, a na co potem kase taki gracz wyda? na pare gbp manasów?


uważam, że na apo powinien być zmniejszony loot (i to dosłownie znacznie zmniejszony), a nastepnie max ilość danego przedmiotu na serwerze poczawszy od "głupiego" demon shielda a konczac na klapkach, kapturze itd.

np. max kilkadziesiat klapek albo coś w tym stylu. Zmienic mozliwosci sprzedazy u soni.



Poza tym górny próg pieniedzy, np. ilość zdobywanych pieniedzy po przekroczeniu pewnego progu na dobe, zmniejsza sie. I zamiast loocic kwoty rzedu 25sc wypada 2sc lub mniej by wszystko na bieżaco kontrolować. To jest chore ile kasy maja ci z najwyższym lvlem. Zamiast myśleć o balansie i pvp, z tym w koncu trzeba zrobic porządek..


Zrozumcie, za dużo tego wszystkiego jest. Moim zdaniem powinno sie całkowicie zmienić loot z wiekszości potworów i zrobic tak, by gracz co prawda miał pieniadze na powrót za gbp manasow, sl etc. ale nie był na plus nie wiadomo ile. Można mniej wiecej przewidywać kto ile stracił i na podstawie tego górnego pułapu pieniedzy/itemów dla wszystkich na dobe, przydzielać pojedynczym graczom loot ale nie wiem czy to ostatnie jest do zrobienia.


Klapki tylko dlatego, że ktoś bił potwora nie 5 sekund tylko 20 min to lekka przesada.

Fire Ziut
29-12-2014, 12:57
Jestem na tak, ale ja bym proponował przerobienie pirate skeletonów, tak żeby można na nim expić i usunąć z niego loot Pandemek oraz zmniejszyć ilość wypadanych sc do max 1-2, żeby też zawsze nie spadały.
Poza tym zmniejszyć ceny sprzedaży itemków u NPC na Evul którego można odblokować po bodajże 7 misji u Ahmeda.

Verdo
29-12-2014, 12:57
Ale powiedz mi po co?
Myslisz ze teraz coś to da? Już za późno na takie zmiany jak oni maja tyle kasy szok ;)



Nie jest to zbyt sprecyzowana propozycja, bylo ich mnóstwo i to raczej nic nie da ;0

Sir Krystian
29-12-2014, 13:07
Propozycja bez sensu, oczywiście na nie..
Za dużo itemów? To może dam przykład braku itemków ,czyt. Broszka.
Cena dwu czy nawet trzy krotnie poszła w górę i na prawdę ciężko teraz kupić broche..
Trzeba było się obejrzeć w 2k8r że jest za dużo itemów, pozderki ;)

Week
29-12-2014, 13:11
Bardziej odpowiada mi loteria na której losy kupujesz za itemy np klapki = 1 los, shaman mask = 2 losy itd
Oczywiście jeśli nagrody nie byłyby grubo przesadzone.

Sokol from West
29-12-2014, 13:32
Jestem na tak, ale ja bym proponował przerobienie pirate skeletonów, tak żeby można na nim expić i usunąć z niego loot Pandemek oraz zmniejszyć ilość wypadanych sc do max 1-2, żeby też zawsze nie spadały.
Poza tym zmniejszyć ceny sprzedaży itemków u NPC na Evul którego można odblokować po bodajże 7 misji u Ahmeda.

Nie rozśmieszaj mnie i innych. Dorobiliście się fortuny na skeletach i innych mobach, a teraz nagle chcesz, żeby zmniejszyć loota? Co z innymi osobami, które np. teraz zrobiły dostęp? Z nich i tak jest zmniejszony loot, w porównaniu do tego co było wcześniej. Najlepiej samemu się dorobić, a potem pisać, żeby zmniejszyć loota, bo przecież macie już w chuj kasy. Co do npc na evul - u niego i tak nic nie można kupić/sprzedać, bo nadal nie ma kasy(chyba, że to zmienili).


Bardziej odpowiada mi loteria na której losy kupujesz za itemy np klapki = 1 los, shaman mask = 2 losy itd
Oczywiście jeśli nagrody nie byłyby grubo przesadzone.

Podbijam, fajna by była taka loteria. Zresztą wystarczy robić częściej loterie, bo nawet po ostatniej było widać, ile niektórzy wyrzucają kcc :) Przecież można zwiększyć cenę losa np. do 1kcc :) Kasy ubędzie i nie będzie takiego gadania, że za dużo kasy.

Jestem na nie, bo propozycja w ogóle nie przemyślana. Wystarczy lepiej testować, to co się dodaje(moby dla loota) i będzie mniej kcc.

Avek II
29-12-2014, 15:14
Teraz to już sobie można...
Mogli myśleć o tym locie zanim wsadzili dane moby w życie APO
Jestem na NIE

Demon
29-12-2014, 15:30
Bardziej odpowiada mi loteria na której losy kupujesz za itemy np klapki = 1 los, shaman mask = 2 losy itd
Oczywiście jeśli nagrody nie byłyby grubo przesadzone.
jak można zrobić nagrody, które nie byłyby grubo przesadzone jeśli los byśmy kupowali za tak drogie itemy? :D

temat, który poruszyłeś jest faktycznie problemem, ale naprawienie tego może być dużym wyzywaniem dla administracji, ponieważ nie da się tego zrobić od tak : P

Goatee
29-12-2014, 15:39
Bardziej odpowiada mi loteria na której losy kupujesz za itemy np klapki = 1 los, shaman mask = 2 losy itd
Oczywiście jeśli nagrody nie byłyby grubo przesadzone.

Ludzie biorą udział w loterii tylko wtedy jeśli im się to opłaca. Kto ci da 10x klapy na losy jeśli wygra coś mniej wartościowego?


#
Kasy na serwie już nie zmniejszysz... To jest normalne, że z dnia na dzień jest coraz więcej hajsu i nic z tym nie zrobisz.

..:KoMBoj:..
29-12-2014, 16:24
się gra się ma :D

i wcale to nie prawda że zarobisz 500kcc w dzień, bo wcale tak nie jest łatwo lotnąc takie itemki samemu, chyba że z ekipą, to zawsze loot dzielony na 2-3 osoby wiec tez caly ch**j wyjdzie, a gdy już próbujesz lootnac coś to musisz posiedzieć dobre kilka godzin, i to nie zawsze cos spadnie. załoze się ze nawet nie przekroczyles bariery 2.5k lvla, a do powiedzenia masz najwięcej, nic juz nie zmienisz na tym upadającym otsie, a zmniejszeniem loota tylko to pogrszy sytuacje ots, jestem oczywiście na nie,

KePuczasta
29-12-2014, 22:37
A może opłata za wstęp na respy ale nie rzędu 3 sc tylko +5 kcc była by dobrym rozwiązaniem?

Zaznaczyłam tak

Citko7
30-12-2014, 06:12
Spróbuj zloocić Klapki bądź brochę z Generała to zobaczymy czy tam jest taki mega loot xD Fakty są takie, że 3k musi zarabiać żeby od Ciebie kupić te śmieszne motyle żebyś Ty sobie mógł potem eq kupić. Coś za coś, wbij 3k zobaczymy ile zarobisz =)

#Lordzik#
30-12-2014, 08:44
Przy respach, które są na APO, czyli gdzie na większości expi się masowo jakieś zmniejszenia loota i duże opłaty za wejście byłyby dobre dla ek/rp. Co ma powiedzieć profesja magiczna, która pada niezliczoną ilość razy?

Teraz już za późno na takie zmiany. Zresztą administracja nigdy nie myślała zbytnio gdy wprowadzała nowe potwory i loota z nich, także.

Jestem na NIE.

zii_twardziel
30-12-2014, 09:46
Zdecydowanie nie, byłby to kolejny gwóźdź do trumny apo. Mam całkiem odmienne zdanie na ten temat i uważam, że loot jest wręcz tragiczny i prędzej napisałbym, że czas na jego polepszenie. Kolego, chyba nie pamiętasz starych czasów i jak pięknie sypało. Teraz na ms wyciągniesz z połowę, o ile nie mniej niż kiedyś. A co do samej ilości pieniędzy w obiegu wydaje mi się, że wszystko jest ok bo jak nie patrzeć itemy trzymają wartość i jest na co ten hajs wydawać. Masz mnóstwo opcji np. domki czy dodatki do nich, motyle no i broszki! Poza tym tak naprawdę bogatych jest tylko kilka osób, a reszta to biedaki z dobytkiem sięgającym te 5/6kk.

Mamed first
30-12-2014, 12:31
Przy respach, które są na APO, czyli gdzie na większości expi się masowo jakieś zmniejszenia loota i duże opłaty za wejście byłyby dobre dla ek/rp. Co ma powiedzieć profesja magiczna, która pada niezliczoną ilość razy?

Teraz już za późno na takie zmiany. Zresztą administracja nigdy nie myślała zbytnio gdy wprowadzała nowe potwory i loota z nich, także.

Jestem na NIE.

XD, podbijam.

Autor pewnie kisi ogórka na 500lvl i ból dupy jak widzi hlvl. Jakby sam miał ten 3k to temat nigdy nie pojawiłby się, ba jakby ktoś inny założył to z wielkimi pretensjami :D

Pewnie i tak coś z tym zrobią, tak jak z respem APO na can :)
Przeważnie po fakcie coś zaczynają robić, bo wcześniej słabo wychodzi burza mózgów.


Jestem na 99% pewny ze na nie głosują ludzie głównie pokroju zarexa, którzy nawalaja sie pod depo i happy... a nie o to chodzi w tibii. Pomyślcie czasem o nowych a nie bezmyslnie pekujecie. Co zmieni taki balans przykladowo? nic



tu potrzeba zrobienia z uw, kaptura itd. rare itemow(bo zeby skasować to nikt nie pojdzie na to). Nowej całkowicie mapy a przynajmniej City i rooka, exp stage x10 do 150 lvla a potem x5 normalnie, by gracz poczuł osiagajac 150 ze to ma dalej sens granie.. Loot dać tak, że byłby zależny od znikanej kasy na servie

ale z takimi graczami nigdy to nie wejdzie w życie. Bawcie sie dalej w pvp mózgi, przy 10 online za x lat/miesiecy też bedziecie?

Co ty biadolisz? Grasz pewnie od końca 2k14 i żalisz smuty w prawo i lewo.
Jak wspomniałem, kisisz ogórka na tym low lvl.
Jest Ci źle? Masz chary na intergaming, kup sobie za złotóweczki i ciesz się lepszym życiem wyższego lvl.

red
30-12-2014, 14:09
Jestem na 99% pewny ze na nie głosują ludzie głównie pokroju zarexa, którzy nawalaja sie pod depo i happy... a nie o to chodzi w tibii. Pomyślcie czasem o nowych a nie bezmyslnie pekujecie. Co zmieni taki balans przykladowo? nic



tu potrzeba zrobienia z uw, kaptura itd. rare itemow(bo zeby skasować to nikt nie pojdzie na to). Nowej całkowicie mapy a przynajmniej City i rooka, exp stage x10 do 150 lvla a potem x5 normalnie, by gracz poczuł osiagajac 150 ze to ma dalej sens granie.. Loot dać tak, że byłby zależny od znikanej kasy na servie

ale z takimi graczami nigdy to nie wejdzie w życie. Bawcie sie dalej w pvp mózgi, przy 10 online za x lat/miesiecy też bedziecie?

Darkrose*
30-12-2014, 15:10
Bardziej durnego pomysłu nie widziałem, jasne ze nie.. Jak masz za dużo kasy daj tym co nie mają lub wyrzuć do wody

Squid
30-12-2014, 15:59
Większość na nie - propozycja nie przechodzi.

KK THX BB
Temat zamykam.