Zaloguj się

View Full Version : Flanic - NPC nie rozmienia waluty (Nie widzi jej)



Kiritsugu
10-02-2020, 13:06
Witam,

Tak jak w temacie NPC nie rozmienia waluty UC na Scarab Coin's (nie widzi jej).

13:00 Flanic: Otrzymasz dziesiec kamieni filozoficznych za soft boots, sapphire helmet, sprite wand, boots of haste, 10 scarab coins oraz scarab amulet. Masz te przedmioty?
13:00 Gracz: tak
13:00 Flanic: Nie klam, nie masz tych przedmiotow.

Musiałem kliknąć w 1 Ultimate Coin's, aby dopiero kase zauważył jako 100 Scarab Coin's.

Mały bug do poprawki. ;)


To nie jest Bug, on prosi o "10 Scrab Coin", a nie o Ultimate coin...
Jest to bug, bo nie widzi waluty powyżej 100SC zmienionej w inną formę, czyli UC. Damballa ma rację.
Nie ważne czy mam 10 Scarab Coin's czy 100 Scarab Coin's czy 1 Ultimate Coin's, ale NPC powinien widzieć, że ma się kasę przy sobie i ją zabrać. To tak jak idę do piekarni i płacę 2 ZŁ za chleb, to mogę zapłacić bilonem o nominale 2 ZŁ lub również banknotem o nominale 10ZŁ czy też 100 ZŁ.


Kilka lat temu już ktoś pisał w tej sprawie. Jak widać nie można tego ogarnąć. Z tego co pamiętam podobna sytuacja ma miejsce w jednej z misji na shaman maske lub shaman armor. Wystarczy kliknąć i rozmienić walute w plecaku. Nie jest to Bug który utrudnia czy uniemożliwia grę lub wykonanie jakiegoś zadania. Mała szkodliwość społeczna buga moim zdaniem :piwo:
Jesteśmy zazwyczaj z automatu już przyzwyczajeni, że u większości NPC kase nam rozmienia na drobniejsze, to i ten niech rozmienia, a przy okazji nowi gracze, tak jak Damballa napisał:"nowy gracz by się pogubił jak by nie zajazył o co chodzi " (mam w placu 1,2,3,4,5 wymaganych przedmiotów) i czemu nie działa? Taki mały błąd, a niektórzy się nie połapią.
http://www.forum.toproste.pl/showpost.php?p=1164422&postcount=1 Fakt. Jest wspomnienie o tym 5 lat temu, a do dziś nie poprawione. ;)


Ja ostatnio robiłem kamienie miałem UC i zrobił to dziwne
Dziwne. Spróbowałem jeszcze raz moją sytuację i kombinacje Scarab Coin's w innych plecakach na postaci. I jako formę Ultimate Coin's mając przy sobie nie przyjmował, a Scarab Coin's schowane w innym BP przyjął. Podejrzewam, że chciałeś nabić post + wprowadzić ludzi w błąd. W starym linku, który tutaj wyżej dodałem sprzed 5 lat jest ta sama sytuacja. Sir Avengo mi przypomniał, że takie coś już było i ktoś już napisał. Zwykłej waluty na postaci w formie Ultimate Coin's NPC nie widzi!

nikomu nie przeszkadza tylko tobie
Jeżeli jest możliwość rozmieniania u innych NPC, to czemu nie u niego.

Dla przypomnienia Tobie! (walnę offtopic)

MOje pytanie brzmi! dlaczego owy czar nie jest dodany na stronie w czarach sorka?
Jeżeli czar nie jest godny uwagi, to Administracja nie dodała go do listy czarów. Piszesz: "mam gdzies te posty", a jednak dodajesz swój kawałek zdania. Który jest już tutaj nie potrzebny, bo pozostali wyjaśnili.

MichaS
10-02-2020, 13:28
To nie jest Bug, on prosi o "10 Scrab Coin", a nie o Ultimate coin...

Damballa
10-02-2020, 14:04
To nie jest Bug, on prosi o "10 Scrab Coin", a nie o Ultimate coin...

Dokładnie tak :D

Tyle że w sumie to mogli by to naprawić żeby przyjmował (rozmieniał) uc, nowy gracz by się pogubił jak by nie zajazył o co chodzi xD

Sir Avengo
10-02-2020, 17:10
Kilka lat temu już ktoś pisał w tej sprawie. Jak widać nie można tego ogarnąć. Z tego co pamiętam podobna sytuacja ma miejsce w jednej z misji na shaman maske lub shaman armor. Wystarczy kliknąć i rozmienić walute w plecaku. Nie jest to Bug który utrudnia czy uniemożliwia grę lub wykonanie jakiegoś zadania. Mała szkodliwość społeczna buga moim zdaniem :piwo:

Rekrut
10-02-2020, 20:11
Ja ostatnio robiłem kamienie miałem UC i zrobił to dziwne


Podejrzewam, że chciałeś nabić post + wprowadzić ludzi w błąd. [/B]

mam gdzies te posty
rozmieniaj uc na sc i nie zaśmiecaj forum typie. nikomu nie przeszkadza tylko tobie