PDA

View Full Version : Propozycje dotycz?ce serwera APO 7.6



Tygrys
05-05-2008, 12:22
W tym temacie, proszę o składanie TYLKO propozycji co do serwera APO 7.6


1. Brak propozycji (zbędny komentarz) - będzie usuwany, a osoba taka w najgorszym wypadku ostrzegana (warnowana).

2. Propozycje starajcie się pisać w miarę możliwości wykonalne do zrobienia.

3. Propozycje nie muszą dotyczyć jedynie mapy, a również NPC, PVP, różnych czynności (skryptów itp.), oraz innych rzeczy.

Clk
19-05-2008, 14:23
Propozycja takiej produckcji była już wcześniej, ale nie została zrealizowana.. jeżeli mógłbym liczyć na pomoc Ekipy APO to będę bardzo wdzięczny.. . A więc mam taką prośbę:
- Napisanie News'a o tym.
- Ufundowanie pięciu nagród dla tych, którzy zwyciężą w ''wybieraniu'' .
- Podklejenie tematu. [Nie tego.]
- Nadzór nad tą produkcją.

Wyglądało by to tak:
W temacie odpowiednio do tego stworzonym umieszczamy 2 linki do serwisów, gdzie znajdują się filmiki. [Nie do pobierania, lecz oglądania]. Po zakończeniu terminu wysyłania tych linków, zostaną wybrane najlepsze osoby. Będzie ich około dziesięciu [no chyba, że liczba chętnych będzie mniejsza], a CI będą rywalizować na "PVP Island'' o to, aby przeszli dalej. Zostanie piątka, która będzie ukazana na filmie.

Proszę o wypowiedź kogoś z administracji Apo.

Rybka
19-05-2008, 16:54
Moja propozycja jest aby

- Wyrównać profesje tzn. Sorca i Druida ( więcej hp )
- Deleted konta za botowanie
- Sprawiedliwość
- Jakiś Gm/Tutor który będzie sprawdzał Reporty
- Nowi Gm
- Nowy Quest/Udpade jakiś :)

Lipek Aldix
19-05-2008, 17:09
- Nowi Toutorzy sprawdzeni a nie pierwsi z brzegu...Ktoś kto naprawde będzie pomagał graczą i poświęcał trochę czasu grze..
- Surowszę kary dla osób które łamią regulamin.
- Dodać jakiś quest dla mniejszych lvl-i.
- Wyrównać jakoś PvP bo jak narazie moim zdaniem Paladyn jest najlepszy...
- Dodać kilka trainerów w głownym City.
To tyle moim zdaniem jak coś jeszcze wymyśle to dopisze ;P

Splaxor
19-05-2008, 18:13
Moja propozycja będzie dość obszerna, ale proszę użytkowników, aby została ona przeczytana od przysłowiowej "deski do deski".

Moja propozycja dotyczy długości trwania banów.
Chciałbym, aby były one jasno i ściśle określone. Ważne jest to, aby nie było tematów ze skargami, że dwie osoby za to samo wykroczenie otrzymały różne długości banów.

Należy ustalić czas banów za odpowiednie wykroczenia.

Przykładowo:

Ban za:

1. Macro, boty etc.

Tydzień przy pierwszym banie, a kolejny ban za to samo wykroczenie będzie trwał dwa razy dłużej. Trzeci ban będzie oznaczał trzy tygodnie przerwy od APO. Po piątym banie za botowanie będzie usunięcie chara.

2. Spamowanie, trenowanie mlvl w mieście, picie wina lub piwa w mieście, etc.

Dwa dni, a jeżeli po dwóch dniach znów będzie robić to samo to należy zbanować taką osobę na cztery dni. Kolejny, trzeci ban wiąże się z 6-cio dniową przerwą.

3. Przeklinanie, obrażanie, etc.

Obelga w stronę rodziców karana musi być surowo, ponieważ należy mieć szacunek do rodziców nie tylko swoich, ale także innych. Ban 3 dni, a jeżeli będzie po raz drugi obrażać ktoś rodziców to 6 dni bana itd.
Za przekleństwo nie warto banować, ale za wiązankę to powinien lecieć ban minimum 3 dni. Drugi ban odpowieda 6-cio dniowej blokadzie konta itd.

4. Dzielenie konta, sperzedaż, kupno, wymiana, etc.

Kara również surowa tak jak w przypadku bota, macro. 5 dni za pierwszego bana, a kolejny to już 10 itd.


Zapewnie każdy z Was podczas czytania tej propozycji zastanawia się skąd GM ma pamiętać jaka osoba, za co, kiedy dostała bana. Otóż można wprowadzić taką bazę osób zbanowanych, w które można wyszukać nick. Dostępna dla wszystkich, aby osoba mogła zobaczyć kiedy, za co i na jak długo została ukarana (przyda się to przy ewentualnych odwołaniach).

Myślę, że usuwanie konta po piątym banie za botowanie jest zupełnie słuszne.
Dla dobra użytkowników wprowadziłbym możliwość kasowania bana z bazy danych. Powiedzmy, że miesiąc przy krótkich banach, a dwa miesiące przy dłuższych, np: 3 tygodnie, ale dotyczy się to tylko banów za botowanie i dzielenie konta.

Jeżeli ktoś kupił postać i będą na niej jakies bany w bazie to nie są one kasowane. Kupując postać kupujesz je z wszystkimi banami jakie są na tej postaci.

Ważne zadanie, a nawet najważniejsze należy do GM'ów. Powinni się trzymać zasad banowania, aby osoba za odpowiednie wykroczenie otrzymała odpowiedniego bana. Wiem, że jest to dość ciężkie do zrealizowania bo GM'owi nie będzie się chciało sprawdzać czy dana osoba ma już bana za wykroczenie, ale sądzę, że przy odpowiedniej determinacji jest ta propozycja zupełnie osiągalna.

>Pan Jan<
19-05-2008, 18:37
Moim skromnym zdaniem, magic lvl powinien miec wieksza wartosc w DMG bo jak narazie nie robi to wielkiej roznicy.

Recovery Key'e (aby zmniejszyc ilosc sprzedawanych kont)

Aby MegaManas zależał od poziomu lub poziomu magii, moze i sie myle ale mysle ze wyrównalo by to troszke profesje.

Kapitan Alkohol
19-05-2008, 18:57
Witam! Mam dziś dla was kilka propozycji dotyczących APO.

A oto one :

1. Itemy najlepsze na serwerze (typu Winget, Softy, C Arrow, oczywiście Pandema, Klapki i BH oraz najnowsze itemy z questu od 1000 lvl czyli Magic Mace, Golden Bolt i Silver Wand) dostepne byłyby tylko z questu, może to podniesie nieco ceny które i tak są strasznie niskie

2. Sprawy namelocków - powinny byc one dawane ludziom którzy maja nicki typu ***** (i inne obraźliwe), postaciom w których nicku jest np Knight a są Palladynem oraz nie powinny być dawane h-lvl (jak to np niedawno dostała go kruszynka)

3. Manasy - nowy typ manasów dostępny tylko dla Druida i Sorcerera doładowywał by powiedzmy 1,5k many i kosztował 50cc za jednego manasa który ma 200 użyć (tą propozycje motywuje tym że zwykły manas doładowuje ok 400 many i postacie magiczne o dużych levelach potrzebują dosłownie kilku minut aby sie w pełni zmanasować)

4. Może jakiś quest od 300 lvl na np jakieś nowe nogawice które miały by 15 arm (i wracając do mojej pierwszej propozycji dostępne byłyby tylko z questa) quest mógł by być np na ankaros i żeby je zdobyć byłby solo room z urge (to tylko moja skromna propozycja oczywiście miejsce i potwory mogą być inne). Wiem że na 300 lvl jest WHQ ale czemu by nie wprowadzić takiego questu był by to nowy item, a 300+ lvl jest nawet sporo czyli byli by zadowoleni

5. Ponowne wprowadzenie Chat Box-u na forum ale z ta zmianą że jeśli ktoś napisał by przekleństwo zamieniały by sie ono w gwiazdeczki " **** "


To Wszystkie moje propozycje.

Serdecznie zapraszam do komentowania ich - co wam sie w nich podoba a co nie.

Nusultan Tudialkbai
19-05-2008, 19:51
1. Balans profesji

- zmniejszenie wymaganej many do uzycia czaru exori max do 700
- zwiekszenie wymaganej many do uzycia czaru exori max erex do 800
- zmniejszenie wymaganej many do uzycia czaru exevo mas mort i exevo gran mas vis do 900
- zmniejszenie wymaganej many do uzycia exevo gran mas mort i exevo gran mas vita vis do 1200
- zwiekszenie obrazen z silver wanda

2. Update

- dodanie respow z popularnymi potworami (bally, ots queen, wise man)
- co do wise man, mozna zrobic takie respy jak queens volcano, tylko ze z wiskami po 2. Quest jakis na ten resp lub bramka powyzej 900 lvl, zeby low-lvle nie uhaly.
- resp z apocalypto (resp co 12 godzin)
- dorobic pietro trainerow w city

Busst
19-05-2008, 19:58
Jeżeli mowa o respach, to wydaje mi się, że największe zapotrzebowanie jest na Monster Skeletony.
Na Ankaros jest ich za mało, przynajmniej tych, które ja znam.

Bardzo podoba mi się propozycja Pana up, z zapotrzebowaniem many na dany czar.

.Bart.
19-05-2008, 20:03
1. Balans profesji
- zmniejszenie wymaganej many do uzycia exevo gran mas mort i exevo gran mas vita vis do 1200
- zwiekszenie obrazen z silver wanda

2. Update

- dodanie respow z popularnymi potworami (bally, ots queen, wise man)
- co do wise man, mozna zrobic takie respy jak queens volcano, tylko ze z wiskami po 2. Quest jakis na ten resp lub bramka powyzej 900 lvl, zeby low-lvle nie uhaly.
- resp z apocalypto (resp co 12 godzin)

-Jak czasy postaci magicznych będą zabierać jeszcze mniej many to w ogóle będzie prz*j*b*ne ;P
-hity są dobre, tak jak na rl magiczne postacie z różdżek walą mniej od palla/knighta

- powiększyć duży resp na bally, dodać więcej respów z bally i większy resp z queen zrobić albo dodać do tego na magic co najmniej 3 queeny : o
-Nusu dobry pomysł z tymi wiskami i apo na 12h



3. Manasy - nowy typ manasów dostępny tylko dla Druida i Sorcerera doładowywał by powiedzmy 1,5k many i kosztował 50cc za jednego manasa który ma 200 użyć (tą propozycje motywuje tym że zwykły manas doładowuje ok 400 many i postacie magiczne o dużych levelach potrzebują dosłownie kilku minut aby sie w pełni zmanasować)
-yhy. taki abu wali we mnie po 9k i ma jeszcze mieć 1 manas=1 hit?
-więcej questów dla now leveli.

Napisałem moją propozycje w złym temacie więc ją usuwam.

lukasz2.0
19-05-2008, 20:10
-Zwiększyć ilość zycia dla sorcow/druidow o 1 wiecej na lvl.
-Dodać respy jak wyżej napisali: msy, bally, wise many.
-Resp apocalypto tak jak wiska na can... ewentualnie zamana za wiska i przedluzenie czasu respienia się go (oczywiście zwiekszenie limitu lvla w bramce)
-Eventy organizowane przez Gmów (nie tutorów!)
-Konkursy itp..

P@trol
19-05-2008, 21:00
-Ulepszenie profesji Sorc/Druid
-Większy damage z broni
-Nowy czar dla Palków i Knightów:cool:
-Nowe potworki i zwiększone respy Dla Pacc jak i dla Facc
-GM-owie często online:rolleyes:
-Nowy NPC u którego można sprzedawać lepsze itemki
-Ja myśle, że można zwiększyć koszt many czaru exori max erex dla palków bo on naprawde teraz wymiata, zresztą sam nim gram :eek:

ShakurAmaru
19-05-2008, 21:27
Masz pacc , czy nie masz pacc ...
Jezeli chodzi o outfity to praktycznie nie ma zmian ... Z pacc i z Facc outfity sa praktycznie identyczne ! Mortis mogl by dodac jakies nowe outfity np . z questa albo do kupienia jak Nimfa czy Krasnolud !
A oto moje pomysly :
Extreme Pack do Nimfa :
- jezeli masz Nimfe ?! Dodano by niej ubranie Arcanist'a (plaszcz) itp dzieki temu nimfa wygladala by troszke efektowniej ... nie zebym mial cos do obecnej kreacji ... ale cos nowego sie przyda !!!
Extreme pack dla Krasnoluda :
- ooo ... i tu sie zaczyna !!! Po pierwsze dodal bym mu siekiere w dlon ( liliputek i axa fajnie wyglada --- to z questa --- ) Po 2 jakas czapka typu Ferumbras Hat ale mniejsza i dopasowanna do Outfitu !
- Jakies wieksze buty ... takie z kozuchem ( wazne detale ) zeby sie odruznialy od reszty ciala !
- Krasnolud Kobieta ! To by bylo cos ! Piekne walory ! xD ( duze )
Jakas poszarpana sukienka i dlugie wlosy ... ( bez brody )
Wiem ze to byc moze nie wykonalne ale ale moja wizja mi sie podoba ...
A teraz cos z podstatowych outfitow :
Elite Knight :
- miecz - siekiera na plecach ( jak w 8.1 ) , nie z boku bo bzdetnie wyglada
- lepsze dopasowanie "spodni do bluzy" tak aby kolory fajniej ze soba wspolgraly !
Dobra to na tyle o outfitach !!! Jezeli sie podoba to mam jeszce pare pomyslow na te outfity i questy z nimi zwiazane ....
Comen ! xD
Nie podoba sie nie Coment !
Pozdro for all friend's in APO !

Lord Morgan
20-05-2008, 17:22
Wypunktuje moje propozycje:

1.Ogłaszanie na stronie APO nowych zmian z wyprzedzeniem, przyciągnie to graczy
2.Balans profesji, chodzi o to aby każda expiła z taką samą efektywnością, pvp było uczciwe. Przydało by się też, aby gracze robili sollo roomy na podobnym lvl(niezależnie od profesji).
3.Nie dodawanie questów z solo romami, lepiej aby były w stylu POI na rl tibi, softy na APO + misje wstępne z NPC. Potrzebne ekipy powinny być duże.
4.Mlvl powinien przynosić różnice w magii runicznej np. UH, SD.
5.Dodanie respów nowych potworów i aktualnych, lecz dla odmiany nie jednakowych mobów na jednym respie proponuje coś jak tomby, różne korytarze, romy a w nich rózne potworki razem.
6. Zmiana IP na stronie APO, ciągle pisze Host:armia.toproste.pl a jest intergaming.pl
7.Nowe wandy, można wykorzystać "crystal wand" "WoI" "Temprest Rod", tak aby urozmaicić grę. Przy czym Silver wand powinien być najlepszy.
8.Bronie dla rycerzy powinny być podobnej siły bez względu na jej typ, albo powinny mieć swoje cechy, np. swordy super obrona, axe niesamowity atak, cluby 50%/50%.
9.Jak wyżej podano częściej aktualizowane statystki.

Morfeusz
20-05-2008, 18:21
Ulepszenie prfesji sorc i druid << tzn
1.Druid i sorcer zamiast zycia maja wiecej many>> ale co im po wiekszej manie jak ich czary biorą 2 razy więcej nisz czary knighta i palladyna.
2.odjąć na lvl 2 punkty many ale dodac za to 2 punkty zycia.
3.1 i 2 podpunkt nie może funkcjonowąć z osobna albo 2 albo wymyślcie coś lepszego.


Dodanie etrakci jakis na senji

I Zapomniałem o najważniejszym >> NPC na rere items!!!!!!

Sugerowane ceny:
winget helmet:800cc
soft boots: 400cc
burning hearth: 15kcc = 15000cc
pandemonium armor 7kcc= 7000cc
magic bunny slipers 12kcc = 12000cc
crystal arrow 1,2kcc = 1200cc
(silver wand, magic bolt, crystal mace) << nie podlegałyby sprzedaży

[Splaxor] Połączyłem dwa Twoje posty i "nagradzam" warnem za "nabijanie postów". W przyszłości proszę używać opcji "edit".

Sea Ranger
20-05-2008, 19:05
Zrobienie NPC, który ustawiał by wojny gildii. Czyli koło pvp island na Evul stał by NPC. Pisało by się:
Hi
War
Jakie gildie mają ze sobą walczyć?
[nazwa gildi]
Przeciwko?
[nazwa gildi]
W jakich godzinach ma się odbyć walka?
np. 16:00 - 17:30
I w tym czasie (16:00 - 17:30) Nie mógłby wejść na pvp island nikt, prócz tych gildii.
Do tego NPC mieliby dostęp tylko liderzy.
Lider gildi 1 pisałby to co powyżej, a lider 2 gildi pisałby:
Hi
Gildia 1 chce z tobą walczyć! Czy przyjmujesz wyzwanie?
Tak
Walka rozpocznie się w godzinach xxx! Żegnaj!

Taką mam propozycje, bo gildia vs gildia chce się nieraz bić a przychodzi inna gildia i wychodzi że są 3 gildie na 1 gildie :/

[Mc Maciek] Ten pomysł bardzo mi się podoba :)

Master Code
20-05-2008, 19:12
Hmm Nus dobrze mowi za malo jest respow a co raz wiecej graczy
Balans moim zdaniem dobry jest
Oczywiscie trzeba zrobic tak jak na real tibi... tzn NPC
Hi
Sell 50 mpa
Itp bo to denerwuje jak sie ma w pizdu roznych itemow-.-

VaReZ
20-05-2008, 21:32
zmniejszyć obrażenia o połowe z wandow bo to przesada że sorc z wanda wali tyle co knight/sorc

zrobić sle od lvla

1-400 lvl - 150 cc
400-600 - 500 cc
600-800 800cc
800-1000 - 1kcc
1000-1500 - 1.5kcc
1500-2000 - 3kcc

bo taki neko jak padnie żadnych strat nie ma

To by było bez sensu. Ja na 400~ poziomie mam 700~ cc loota, na 2h+ na monster skeletonach. Jak padne to prawie cała kasa odchodzi w niebyt//Laluś

[Splaxor] Propozycja wogóle nieprzemyślana, ponieważ mogę iść do kumpla - 400 lvl i kupi mi SL za 150cc, a tymczasem ja mam 1k lvl+ i mam wielki zysk, proste. Ceny są zbyt wygurowane.

frag system

5 fragow = rs
frag resetuje się po 12h
skull po zabiciu trwa 10 min
skull po zaatakowaniu trwa 1min
rs tak jak jest

[Splaxor] Połączyłem Twoje dwa posty i "nagradzam" warnem za "nabijanie postów". Następnym razem użyj opcji "edit".

splaxor ssij pento jestem dłużej na tym forum niż wy nowi modkowie razem wzieci i mam w dupie nabijanie postów co do propozycji to chodzi mi o to że jest sl który może używać400-500 lvl a nie kupywać a co do cen można dyskutować więc :* pocwicz czytanie ze zrozumieniem

Kwasny Banan
20-05-2008, 21:58
Witam moja propozycja to aby poprawic follow system, poniewaz ten co jest teraz nie zawsze chodzi tak jak na rl tibii. To na tyle.

Pozdrawiam kurwe Emce :p

HaWkInS
21-05-2008, 17:07
Witam! Moja propozycja to dodanie respów Wise manów oraz popularnych "Ms'ów" czyli Monster Skieletonów. Ostatnio brakuje miejsca do expienia! Ja bedąc 600 ek nie mam gdzie expic, ponieważ wszystkie mozliwe respy sa zajete! Prosze dodajcie respy z Monster Skeletonami, nie ma gdzie bić lvl'a :S. Prawie każdy na to narzeka. Aha i żeby nie było nie domówień..Zróbcie podobne respy jak na Ank w dziurze koło Bally..Żeby wychodziło po 5 ms'ów..Prosze o przemyślenie tego wątku!

Pozdrawiam

Jamniczek
21-05-2008, 21:23
Moje propozycje to:

- Kasowanie chara za używanie bota ( po 2, 3 banie) Bez względu na lvl, znajomości itd. :D Po prostu Bye, Bye:)
- Podział lota? Lota może otworzyć tylko osoba, która zadała więcej obrażeń.
- Outfit'y po wykonaniu qestu:)


@ Lemon'ek
z lootem to tylko pomysł, wiem że to jest nie realne:D
Co do Outfit.. To chodzi o to, żeby był qest na jakiś taki "inny" od wszystkich :D W sumie nie trudny, ale długi :)

~Paso~
22-05-2008, 12:38
Jak Pewnie zauwazyliscie Na Servie Sa tylko 2 WIESKI.:D
Jeden na Can, Ktory respy sie co 45 min,:mad:
Drugi Na Ank Prezd Respami z Glackami Oczywiscie Platny 4 sc.:mad:

Pasowalo by Dodac jakies Respy Wise Np na Ank Platne 3sc i Bylo by Tam z 8 Respow poniewaz jak wiemy z wise jest Dobry Loot.:)

Co Wy Na To?:confused:

[Edit by Busst]
Ten post został przeniesiony tutaj, a autora informuję, że jest od tego specjalny temat, właśnie ten, w którym się teraz znajdujemy.

Tomex Drut
22-05-2008, 17:08
Ja Bym dal tak :
1. rs = 4-5 frags ( bo jak chcesz sobie fajnie zarobic pk to juz 3 fragi rs ;/ )
2. jakis nowy czar dla druid/sorc bo jak ktos wbije juz god lv i mlvl to ma wszystkie czary i nic ;/ a takto np. od 2k-3k many jakis fajny czar
3. zrobic cos z debugami ;/
4. i moze jakies nowe expowiska ;]
i zeby nie bylo ... znam sie nawet na APo bo kiedys gralem Knight 200+ lv ale ktos mnie Shackowal nie wchodzil na konto i sie usunelo ;/

O Ja Mam Jeszce 1 Wazne !!!
Zrobienie Wiecej Train w City,ev ....itp.
And Wazne... Zrobienie Druid,Sorc
Wejscie Na Train.
No Wezcie, klikasz sorc/druid na drzwi train i pisze "Nie Potrzebujesz Trenować!"
Tak No Na Pewno -.- A MLVL ?? jak chcesz GM miec spama przed depo ...

Prosze Wziasc to Pod Uwagę

Kapitan Alkohol
22-05-2008, 18:16
popieram wszystkich w 100% jeśli chodzi o nowe respy z ms oraz (wg mnie) z draculami bo jest tylko jeden ten na ank i jest nieustannie zajety ;/
i mam jeszcze jedną propozycjie aby zlikwidowac takie żółte napisy które symbolizują doładowanie many lub inkantacje czaru (niestety nie mam ss kiedy te napisy sie pojawiaja ale jak jakis zrobie to wstawie) jest to denerwujące i utrudnia gre

(i mam jeszcze taka propozycjie o namelocka dla mnie bo mam nick Drunking Knight a jestem duidem, ten nick jest mylacy :) )

Oxidosiss
22-05-2008, 20:19
Zrobienie banku i otrzymanie kodu, dzięki któremu moglibyśmy wybierać z niego kase..
Przy haku przynajmniej nie okradziono by z kasy tylko z eq ;)

sub zero
23-05-2008, 15:31
a moze powmyslec o wyspie dla trainerow -nazwe by miala TRAIN i by mozna bylo do niej poplynac statkiem u tego w city w depo-koszt by byl 1cc:)

Lord Morgan
24-05-2008, 15:28
Proponuje zmiany czas exevo gran vis, czar ten nie jest używany, gdyż jest nie opłacalny, pali o 100 many mniej niż exevo gran mas vis ale średnie obrażenia są znacznie mniejsze. Można by zrobić z niego czar kierunkowy z ranami fizycznymi. Wtedy na pewno by się przydawał podczas wynajmowania blokera. Większe lvl (około 400 i mniejsze) rezygnują już na stałe z blokerów ponieważ biją znacznie dłużej z sd i sw, niż by bili słabsze potwory sami. Przykładowo ja 585 ms mogę wynająć blokera na queny, lecz znacznie szybciej expie sam na urge. Paladyn zaś nie ma takiego problemu, jego c arrow i UE Socure to bardzo duże hity które wali ciągle gdy posiada blokera. 420lvl paladyn zabija szybciej ots quena niż 585ms!

Edit:

Zrobić questy w których zadaniem jest ofiarować np. 10 par soft boots albo 10 w helemt itp. Przez to ceny items na pewno sie powiększą. A, żeby zmniejszyć ilość kasy na serwie mogą być przedmioty które można sprzedać u Soni np. mls'y, g axe's.

Quki$
24-05-2008, 15:58
No to tak:
-więcej respów z monster skieletonami i draculami
-więcej trainerów w city
-nowy outfit u Doktora za około 10kcc
-żeby skile decydowały chociaż w 20% o sile uderzenia a nie tylko lvl
-quest od 350 lvl'a na spodnie o armie 12
- jakiś potworek , na którym można expić tak na 150 lvl'u i z 10 respów pod city na -5 gdzieś a po drodze coś słabszego i żeby ten potworek tylko kasę lotował
-bank z kodem(tak jak pisali wyżej)

To na tyle;p

Wujek Margoth
24-05-2008, 19:08
Ja chcę żeby była możliwość stawiania scianek E.W.

Tak od 100 mlvla by byly te runki i kosztowały by więcej niż sd np. 100cc za 225

Paiton
24-05-2008, 19:41
Wyłączyc Serwer. < Moja propo! <Znaczki_Pejsy_Wygibusy>

Nie powinienem dostac warna bo propozycja propozycją ...

Oxidosiss
24-05-2008, 20:09
Witam, moja propozycja brzmi : Zwiększyć cenę aola do 20 cc i sla do 1kcc.
Dlaczego? Teraz jak padniesz albo biją się 1k lvl'e to oni mają to gdzieś, że padną, bo dla nich 100 cc to nic.
Przy cenie 1k cc za sl, byłoby o wiele ciekawiej, jakby ktoś kogoś zabił to miałby sporo do stracenia, i były by te "emocje".
Jeżeli idzie się na lepsze potwory, mówi się " a co tam padne 100 cc co to jest ".
Przy cenie 1kcc już by się tak nie myślało, bo idąc na exp była by adrenalina.
Oczywiście wiem, że większość z was się ze mną nie zgodzi, bo wolicie aby ten ots był "prosty" i najlepiej exp x 999999999.

Lethias
24-05-2008, 20:32
Moj pomysly:
- Quest od 600 lvl+ Do zabicia: 3x Mistic Scarab solo +2 zombie wala z sd Nagroda:NOWY ITEMY: Ancient Sword (1 reczny atak:56 def:47) !
- Zrobic Npc Lotto, kupowal by on losy za 300cc, który po kliknieciu na niego prawym dawal by 400cc albo by się tracil ;]
- Pandemka by dodawala 3% wieksze obrazenia od magii :):):):);)

Shimanos
24-05-2008, 21:41
No to moje propozycje.

- Więcej questów od 300 lvl + [teraz nie ma ich prawie wcale są same dla 1 k lvl+]
- Raz na 2 miesiące, konkurs na 45 dni pacca za free dla 1 osoby dla 2 i 3 items.
- Zwiększyć ilość respów MS'ów.!
- Dla sorca/druida balans. Przydały by im sie mega manasy ładujące po 1 k many. [Chodź to może znacznie a nawet za bardzo ulepszyć postacie magiczne.]
- Dodać quest ze spodniami które dodają 3% magi [tylko nie 1 k lvl plx.]
- Aby bicie z czarów zależało od poziomu magicznego. Bo na razie to od lvl.
- Coś przydatnego na rooku ;)
- Jakiś mały edit głównego miasta.
- Senja - mało rozbudowane miasto z małą ilością potworków [może by tak zrobić jakiegoś potworka i dać na senje ?]
- Dodać czary dla sorka,druida,knighta a exori max erex dla palla ulepszyć.

Rabbit
25-05-2008, 01:20
Więc ja myślę racjonalnie.

Sorc/druid mają za mało hp? A próbowliście zabić sorca/druida na takim samym levelu jak wy gdy ten się tylko leczy? Jeżeli dostanie więcej hp to pomarzone żeby go zabić. Szybko biega, dobre hity i leczenie. Wada? Mało hp... Tylko na równym levelu z kimś ma ogromne szanse jeśli nie kupił/dostał chara i potrafi grać. Poprawić hity z silver wanda.

Knight? Małe hity? 1k lvl ek potrafiący grać (nie powiem o 70% boterów APO) jest w stanie się wyuchać od 2x 700 ms :) Knight nie może bić więcej od pala/sorca/druida. On najmnije bije... Skille powinny więcej dawać! Exori gran powinno być bardziej wyważone.

Paladin... Nie ma shielda więc otrzymuje największe hity malee. Ilość za exori max erex powinna byc zwiększona do 800-850 mp. Skille powinny więcej dawać! Golden bolt nic nie daje w walce na dystans... Trenowanie nim nic nie daje... Zmniejszyć ilość sqm do 1 i poprawić jego hity, żeby był lepszy od c arrowa, bo nie jest. Pal 1k lvl sam na 2 przeciwników, nie ma sznas, ponieważ ma za mało hp. Ek się wyuha, sorc/druid ucieknie, a pal padnie ^^. Obrażenia z exori max erex wyrównać, bo za duży rozskok...

Rookman wprowadzić utani hur. Większe znaczenie powinny odgrywać skille i można by dodać więcej expowisk z duchami oraz z necro.

APO:

Party system.
Więcej expowisk z Wise manami, Queenami po 3 na respie i dodany drugi taki resp Queen jak na magic island.
Powiększenie respa Bally na ANK.
Poprawienie długości trwania czarów haste.
Więcej trainerów w city oraz dodanie ich na Sky.
Starlight to cenny nabytek i warty swojej ceny. Padając z nim nic się nie traci i wiele osób pada na respie, bo nie chce im sie iść do depo. Nie jest on dostepny dla wszystkich i jego cenna powinna się zwiększyć do 200cc.
Rozbudować miasto Senja oraz Sky.
WPROWADZIĆ 'PZ' NA PIRAMIDACH!!111!!!11!!!

@Down

'sadysfakcjonującą' - ehe sadys...to...

Nie gram na rooku... Choć mam tam 96 lvl. Graj na mainie i jeśli chodzi o postacie można je zostawić, bo teraz jest porównywalnie i najwięcej zależy od gry gracza. Ale o expowiskach będę się upominał! Jest ich mała na taką ilość graczy pacc. ;<

Sexi
25-05-2008, 21:56
Możliwość sprzedawania outfitów np. kupujesz outfit nimfy za 5kcc za sprzedajesz za 3kcc podobnie byłoby z dwarfem.
To tylko luźna propozycja :P

Hokeistaaa
26-05-2008, 14:31
Witam, z okazji iż nadszedł film pt: Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki.

Moją propozycję chciałbym przedstawić.

Mianowicie to będzie Quest.

Na czym to polega?-Otóż tłumaczę, polega to na tym, w queście będzie tyle misji ile w Filmie Indiana Jones (bodajże 3), czyli np. w filmie będzie Labirynt Zagadek, to na apo, zostanie stworzony taki labirynt z zagadkami, (to jest tylko przykład), i z każdą misja gracz będzie musiał sobie poradzić.


Nagroda-Nagrodą na tym quescie była by Kryształowa Czaszka, wyglad Skulla, to by był hełm, armor: 14,15.

Bramka-No więc bramkę lvl można by ustawić od 15 poziomu, lecz quest był by bardzo trudny.

Proszę o ocenę.

PS. Mówiłem te propozycje Mortiisowi w grze.

Bugryn
26-05-2008, 15:07
Więcej respów Kingów(takich jak na magic), Bally i może quenów :P Po za tym jakies new questy od np 600-700+ Na ank dorobić coś na pustyni bo dużo mapy sie marnuje :< Zwiększyc zasięg exori grana dla knighta tak jak dla paladyna exori erex.... Tyle :)

Tomcio
26-05-2008, 18:38
Mam propozycję powinny być trainery na Rookgarcie. Jest dużo Rook Man / Women, którzy by chcieli skilowac chociaż z 10 trainerów.

Pietrass2008
26-05-2008, 19:47
Dla mnie APO teraz jest ok ale som nie do pracowanie np : troche więcej trainerów (dosyć ważne bo dużo osób wybiera Knightów -Ja:] i Pallków) zrobic NPC na leprze przedmioty np demon... zrobić troche drosze itemy poniewarz np Blue robe kosztowało 5cc teraz 3cc a niedługo bęndzie bez wartośćiowe:P
NPC na lepsze przedmioty istnieje. Jest to Sonia. Dostęp do niej można uzyskać po zrobieniu quest'a//Laluś

Fiszek
27-05-2008, 09:33
Siemanko.Chciałbym przestawić wam moją 1 propozycje.
Moim zdaniem jest to nie sprawiedliwe. Że sorc 840lev. wali po 9k+ a knight 840 lev 6.4k+. Czy nie dalo by się podnieść obrażen zadawanych przez Knighta? Np up 1.5 k? Proszę rozważyć moją propozycje.


Pozdroo Fiszu~~

CC Squad
27-05-2008, 14:50
Bany

Przykład

1st ban np. za bota [tydzien]
2nd ban za bota [1 miech]
3th ban za bota [delete]

podsumowując 3 ban na koncie= delete

Domki

Płacenie za posiadanie domku tygodniowo (tak jak na rl tibi cos na zasadzie czynszu) 2cc za sqm (2cc to propozycja)

wtedy "gracz" nie grający juz i nie logujący sie tracil by domek a moze nie bylo by tematów typu "GM doróp wiencej domkuw"

Dzięki :D

Sirun
28-05-2008, 21:20
Elo,
Wpadłem na świetny pomysł !!!
Aby raz na jakiś czas były organizowanie EVENTY.

Oto Przykłady.

1. Increase Exp Weekend ! (Piątek 21.00 - Niedziela 21.00)
*Exp x7 (Normal x5)
Powiedzmy Raz na jakiś czas... nie co weekend.

2. Increase Drop (loot) Rate Weekend ! (Piątek 21.00 - Niedziela 21.00)
*Drop x2 (Normal x1) Chyba :P
Powiedzmy Raz na jakiś czas... nie co weekend.

3. Gift Box Event Weekend ! (Piątek 21.00 - Niedziela 21.00)
*Z Każdego rodzaju moba wypada suprise bag. i możliwość posiadania różnych itemków :)

To tylko propozycje... Powyższe eventy mogą być w ramach przeprosin powiedzmy za cofke... Napewno by to uszczęśliwiło graczy...

Lecz sądzę że mój pomysł i tak pójdzie na marne ;)
(przyzwyczaiłem się) :rolleyes:

Matii Knight
29-05-2008, 09:45
Moje propozycje:

-Częstsze updaty
-Questy RPG, czyli idź do tego, weź to, przynieś tamtemu...itd.
-Zwiększenie siły czaru exori max conajmniej o 20%
-Questy dla mniejszych lvl (200-500)

lucek06
29-05-2008, 14:08
KONIECZNIE!!!!

Zrobić Djiny skupujące rary i droższe itemy aby zahamować spadki cen. Grałem kieeedyś na apo i ceny były 3x większe niż teraz. To źle, że ceny wciąż maleją. Djiny czy jakiekolwiek inne npc skupujące te itemy by ustalily stawkę i był by wybórw, albo sprzedac djinowi za np 1kk albo graczowi za jakies 1,1 - 1,3kk. Wtedy cena już by przynajmniej nigdy nie spadla ponizej 1kk

//Sory za brak polskich znakow i literowki ale pisze z telefonu

Dogi
29-05-2008, 15:19
Zapraszam Do komentowania:

Miecze:
Sabre - 12 gp
Sword - 25 gp
Carlin Sword -50gp
Longsword - 50gp
Spike Sword - 900gp (0,9k)
Broadsword - 500gp (0,5k)
Two Handed Sword - 450gp
Fire Sword - 4 000gp (4k)
Bright Sword - 5 000gp (5k)
Djin blade - 6 000gp (6k)
Giant Sword - 15 000gp (15k)
Magic Sword - 250 000gp (250k)
Warlord Sword - 200 000gp (200k)
Magic Longsword - 2 000 000gp (2 000k) <2kk>
Ice Rapier - 1 000gp (1k)

Topory:
Orcish Axe - 80gp
Battle Axe - 80gp
Dwarven Axe - 300gp
Knight Axe - 1 500gp (1,5k)
Halberd - 400gp
Double axe - 200gp
Fire Axe - 12 000gp (12k)
Daramanian Waraxe - 100gp
Naginata - 1 000gp (1k)
Guardian Halberd - 7 000gp (7k)
Dragon Lance - 15 000gp (15k)
Ravager's Axe - 50 000gp (50k)
Stonecutter Axe - 250 000gp (250k)
Great Axe - 2 000 000gp (2 000k) <2kk>

Maczugi:
Mace - 30gp
Iron Hammer - 60gp
Battle hammer - 120gp
Morning Star - 80gp
Dragon Hammer - 1 500gp (1,5k)
Skull Staff - 5 000gp (5k)
War Hammer - 3 000gp (3k)
Hammer Of Wrath - 20 000gp (20k)
Thunder Hammer - 250 000gp (250k)

Tarcze:
Wooden Shield - 5gp
Brass Shield - 15gp
Plate Shield - 45gp
Black Shield - 300gp
Bone Shield - 80 gp
Steel Shield - 80gp
Battle Shield - 90gp
Dwarven Shield - 100gp
Ancejnt Shild - 400gp
Beholder Shield - 2 000gp (2k)
Guardian Shield - 1 500gp (1,5k)
Dragon Shield - 4 000 gp (4k)
Amazon Shield - 4 000gp (4k)
Crown Shield - 6 000gp (6k)
Tower Shield - 8 000gp (8k)
Medusa Shield - 9 000gp (9k)
Vampire Shield - 15 000gp (15k)
Demon Shield - 40 000gp (40k)
Mastermind Shield - 110 000gp (110k)
Great Shield - 150 000 (150k)
Blessed Shield - 2 000 000gp (2000k) <2kk>

Zbroje:
Red Robe - 3 000gp (3k)
Chain Armor - 100gp
Brass Armor - 80gp
Scale Armor - 85gp
Plate Armor - 500gp (0,5k)
Dark Armor - 200gp
Dwarven Armor - 20 000gp (20k)
Noble Armor - 1 500gp (1,5k)
Blue Robe - 13 000gp (13k)
Knight Armor - 4 000gp (4k)
Amazon Armor - 10 000gp (10k)
Crown Armor - 15 000gp (15k)
Golden armor - 20 000gp (20k)
Dragon Scale Mail - 40 000gp (40k)
Demon Armor - 200 000gp (200k)
Magic Plate Armor 170 000gp (170k)

Buty:
Boots Of Haste - 35 000gp (35k)
Steel boots - 30 000gp (30k)
Golden Boots - 1 300 000gp (1300k) <1,3kk>

Nogawice:
Brass Legs - 40gp
Plate legs - 115gp
Crown Legs - 15 000gp (15k)
Knight Lefs - 7 000gp (7k)
Golden Legs - 110 000gp (110k)
Demon Legs - 150 000gp (150k)
Dragon Scale Legs - 1 500 000gp (1500k) <1,5kk>

Helmy:
Chain helmet - 15gp
Brass helmet - 30gp
Viking Helmet - 60gp
Iron Helmet - 150gp
Strange helmet - 500gp (0,5k)
Horseman Helmet - 500gp (0,5k)
Dark Helmet - 200gp
Steel helmet - 250gp
Dwarven helmet - 3 000gp (3k)
Amazon helmet - 2 000gp (2k)
Devil Helmet - 2 000gp (2k)
Crown Helmet - 2 500 (2,5k)
Crusader Helmet - 6 000gp (6k)
Warrior Helmet - 5 000gp (5k)
Royal Helmet - 30 000gp (30k)
Demon Helmet - 100 000gp (100k)
Horned Helmet - 150 000gp (150k)
Golden Helmet - 1 300 000gp (1300k) <1,3kk>

Pozdrawiam Dogi.

Oxidosiss
29-05-2008, 15:53
Na początku pamiętajcie, że to tylko propozycja ;]

Otóż chodzi mi o to, że naprzykład z takich potworów jak apo czy glacek, leciało by np. klapki i pandemonium armor bardzo rzadko, a z wise mana tylko p arm ale też bardzo rzadko.
Mówie tutaj o przypadkach, że lecą te itemy można powiedzieć niezwykle rzadko. Urozmaiciło by to gre, bo wkońcu z ots kingów lata lepszy loot niż z glacków które dają 10 x więcej expa i są 10 x mocniejsze.
Pozdrawiam ;]

Plener123
29-05-2008, 19:55
Ok.Propozycja moja aby powróciło "dawne APO"

Oto one :

*Zwiększenie cen wartościowych itemów,typu (p armor,softy,bh,klapki itd)

*Wcześniej już wspomniane.Dodanie więcej respów (bally,queen'y,mogło by być więcej potworków na respie [Flubrry,WiseMan'y])

*Żeby loot pozostał taki jaki jest czyli podniesiony o 5%

*Żeby "karalność" była "surowsza" za boty,destruktywne zachowania,oraz za pisanie na temat na nie kanałach (only 24h? co to da i tak po banie dana osoba będzie robić to samo.A przynajmniej dłuższy okres bana nauczy go czegoś,przemyśli swoje postępowanie)

*Nowe Questy m.in na "jakieś" nogawice minimalny poziom 300-400

*Respy z APOcalypto,Devil Atom (jak wspomniał Nusultan,ale mogły one by sie szybciej respić.Przy czym Devil Atom mógłby sie respić 2-3x w ciągu dnia)

*Tańsze wejścia na respy (Glacki)

*Aby GM'owie,Tutorzy,częściej pilnowali porządku na OTS.

*Co do Trainer'ów jest dość dużo (teren Pacc zawsze są wolne),chociaż przydałoby się trochę więcej na terenie Facc.Może jakieś dodatkowe piętro w City,Evul.

Amorek
30-05-2008, 15:22
...żeby APO zrobili nowe miasto na Rook'u tak jak te normalne ale poprostu zeby rozbudowali te co jest na roku i więcej atrakcji dla facc błagam!!;)

sebo14_92
30-05-2008, 17:12
- poprawic sorc/druid, bo np. moim 300ed nie moge sie wyuhac od comba z e maxa od 320ek nie mowiac juz o jakims pallu ktory teraz jest wogole nie do ubicia -.- ma mnie na 2-3hity...
- poprawic manasy dla sorc/druid poniewaz 400+ jest za malo zeby naladowac 10000mp w jakims normlalnym czasie...
- zmniejszyc zapotrzebowanie na mane dla czaru Imminent Death/Greater Ultimate Explosion do mniej wieceej 1200mp
- dodac npc u ktorego mozna by bylo sprzedawac np. softy (500cc), winged (2000cc) itp. ceny napewno by poszly w gore.

Demrumrus
30-05-2008, 17:31
Druid ma to do siebie że musze się siohać i więcej życia uleczy więc dajcie jemu więcej życia i sorkowi też dajcie bo już za dużo os o tym mówi i żeby knajtom zwiększyć siłę uhów bo są botery a ja nie nadążam bez bota i dedam 140 knajtem na demonach lordach i botów nie używam a takie 120 lvle na nich expia jeszcze jedna propozycja bo jak manasami zwykłymi się uha to 2 manasy= 1 mega manas a są tańsze zwiększyjmy ilość many leczonych mega

Amaka v2.0
30-05-2008, 17:57
A jeśli chodzi o moją propozycję to chciałbym żeby zostały wznowiony Eventy-typu odgadnij zagadke/rozwiąż rebus i udaj sie w rozszyfrowane w zagadce/rebusie mejsce , po czym o tej godzinie i w tym dniu czekaj tamna nagrode... lub tez dojdz tam i tam i zabij jakiegos bossa , uluz w prawidlowy sposob dzwignie i wejdz w tp po czym czekaj w teleportowanym miejscu... lub tez kto pierwszy ten lepszy-czyli rozpierducha-rozwiazanie jest jasne tylko trzeba miec musk...

Mariox
30-05-2008, 23:21
Moja popozycja to powrócenie do starej ceny wejściówki na Pandemonium Quest( z 5 do 3 kcc). PA stoi już 7,5 kcc max i na dzień dzisiejszy nie opłaca się robić tego questa. Taka prwawda:/

Babus
31-05-2008, 14:27
Quest:
-Quest na dostęp do NPC kupującego items typu PA, BH, SB itp. i dostęp do expowiska do nowych potworów
-Quest byłby od 100lvl (ponieważ jeśli będzie np. jak QQ od 250 to h levele będą kupować za mniejsze ceny..)
1)Npc:
Podobnie jak Sonia tylko, że kupuje takie itemy jak Softy, Winged, Klapki, Pandemka, Burning. Ceny zostawiam waszym gustom ;p
2)Potwory:
Z 2 nowe potwory typu:
a)Coś pomiędzy Demon Lordem/Giant Serpentem/Draculą a Orshabaalem/OTS Kingiem - 80k expa (cos dla 130+)
b)Coś pomiędzy Monster Skeletonem/OTS Kingiem a Urge/Flubberem/Mistic Scarabem - 250k expa (cos dla 230+)

Wykonanie:
Quest musiał by być długi i trudny (nie chodzi mi o potwory tylko misje) np. 9 misji, ale można by było wykonywać tylko 3 dziennie.

Inne:
-Aby mlvl i skile mialy jakieś znaczenie w hitach;
-Wiecej GM'ów, Tutorów;
-Quest na jakieś spodnie > 300+ lvl (np. bast skirt);
-Nowe manasy >Daja 2x wiecej niż megamanasy i koszyują 3x wiecej niz megamanasy.

Wiceps-Biceps
31-05-2008, 16:42
Witam,
Chciałbym zaproponować by usuwać zbędne tematy w dziale Handel (http://www.forum.toproste.pl/forumdisplay.php?f=20).
Część osób zakłada tematy by mieć 1 post więcej. Inna część nabija posty podnosząc stawkę lub pisze swoje uwagi, że jest 'debilem' bo drogo sprzedaje.
Moim zdaniem powinno dopisać kilka szczegółów regulamin działu Handel (http://www.forum.toproste.pl/forumdisplay.php?f=20).
1. Gdy sprzeda się domek lub rzeczy powinno się napisać że już jest nieaktualne. Moderator usuwa cały temat.

Dotyczy też to działu Gildie (http://www.forum.toproste.pl/forumdisplay.php?f=19).
Ktoś pisze, że przyjmie do gildii ludzi, a ona po tygodniu nie istnieje.

Proszę o nie usuwanie tematu.

Mariox
31-05-2008, 16:47
Dobry pomysł. Szczególnie jeśli mamy już tylu modków mogli by się tego podjąć. Ale to już nie moja anie nie Twoja decyzja;)

Tarant
31-05-2008, 22:55
No więc gram na APO od jakichś dwóch tygodni i znalazłem kilka drażniących mnie szczegółów głównie w tłumaczeniu.

- Każde ciało postaci ma napisane: (...) zabity przez A/AN (...)
- Na stronie głównej w dziale dot. zbanowanych kont- wyjaśnienie bana- "because of destruktywne zachowanie"
- NPC Fargo (kapitan statku) zawsze po przywitaniu nas opowiada połowę swojego życia. (Też tak macie że jak przyjdziecie do sklepu to mówią wam: "Witaj, nazywam się Katarzyna i sprzedaję pompki od rowerów od piętnastu lat"?)
xD
- Niektóre wypowiedzi i nazwy przedmiotów są zbyt dosłownie przetłumaczone, nie jestem teraz w stanie ich wymienić, w miarę możliwości uzupełnię.


PS. Nawet poprawienie takich małych szczegółów może umilić grę.
PS2. Chciałem żeby ten topic służył do wrzucania takich właśnie niedoróbek aby GM/Admin mógł łatwiej to poprawić.

mariusz1990
31-05-2008, 23:14
Jak wiecie większości osób w tym Ja spędza czas na expieniu na Magic Island zarówno jak i hlvl i i niższe.
Moja propozycja dotyczy dodania NPC Delir i Dark Rodo.
Dla tych któż nie wiedza NPC Delir sprzedaje manasy a Dark Rodo UH,SD,GFB itp.
Moją propozycja jest to, aby dodać te NPC z 2 Prostych przyczyn

Jak sie skończa nam manasu , Uh nei bedziemy musieli plynac az do can i zwalniac na dlugo resp
Jest wygodniejsze

Co do rozmieszczenia NPC proponuje tak:
Po prawej stronie NPC Dark Rodo
A po lewej Delir tak jak na SS
http://i25.tinypic.com/9bem9l.jpg

Tarant
31-05-2008, 23:30
Wydaje mi się, że regulamin powinien być podzielony na "Regulamin i zasady", oraz zostać odrobinę dopracowany. Np. to że gracz odpowiada za własne konto, powinno znaleźć się w osobnym arkuszu wraz z innymi tego typu wzmiankami przed założeniem konta.

Z nudów postanowiłem zrobić kilka poprawek :]

I - Konta
1 - Zakazanym jest tworzenie postaci z nickiem:
1.1 - Obraźliwym. Np. "Dupa"
1.2 - Rasistowskim. Np. "Czarnuch"
1.3 - Zawierającym część zdania. Np. "Lubie Ogorki"
1.4 - Będącym bezsensowną kombinacją liter. Np. "Aajasghasudghs"
1.5 - O nieprawidłowym formacie. Np. "Mammmmmmaa"
1.5 - Podobnym do znanych graczy/członków ekipy by się pod nich podszywać. Np. "Neko Knight"
1.6 - Udającym oficjalną pozycję. Np. "System Admin"
2 - Zakazanym jest podejmowanie działań mających na celu kradzież konta i wszelkich znajdujących

się na nim dóbr.
3 - Zabronionym jest udostępnianie konta jakimkolwiek osobom trzecim.

II - Gra
1 - Obowiązuje całkowity zakaz używania słów powszechnie uważanych za obelżywe i obrażania innych

graczy.
2 - Zabrania się kradzieży przedmiotów, kont, respawnów i innych dóbr należących do gracza.
3 - Zabronionym jest sprzedawanie i kupowanie 'train roomów'.
4 - Zakaznym jest sprzedawanie 'respawnów'.
5 - Zabrania się zakłócania porzadku trenowaniem Magic Levelu, piciem piwa itp. w miejscu

publicznym takim jak depo.
6 - Zabrania się używania kanałów publicznych niezgodnie z ich przeznaczeniem.
6.1 -
6.2 -
6.3 -
7 - Zabrania się ukrywania oraz używania dla własnych korzyści bugów i tzw. słabości gry.
8 - Zabrania się jakiejkolwiek działalności na szkodę serwera np. powodowanie crashów.
9 -
10 - Powoływanie się na członka Ekipy APO bez wcześniejszego przedstawienia problemu jest

niedozwolone.
11 - Zabronionym jest korzystanie z wszelkiego rodzaju programów wspomagających i ułatwiających

grę (tzw. Third Party Programs- Np. TibiaBot NG, BlackD, TibiaGG)
12 - Zakazanym jest rozdawanie przedmiotów za darmo, lub sprzedawanie ich za zbyt niską cenę.
13 - Ogłaszanie sprzedaży/wymiany/kupna kont jest zabronione.
14 - Ogłaszanie wymiany przedmiotów pomiędzy serwerami jest zakazane.
15 - Wszelkie wypowiedzi rasistowskie, satanistyczne, faszystowskie czy dotyczące antychrystwa są

całkowicie zakazane.
16 -
17 - Zabronione jest spamowanie tj. wysyłanie bezsensownych lub źle sformatowanych w szybkim

czasie.
18 -

III - Game Master/Tutor
1 - Problemy do GM/Tutora należy zgłaszać poprzez wbudowaną funkcję 'RRV' - Report Rule Violation

(zgłoś naruszczenie zasad). By jej użyć, naciskamy jednocześnie przyciski CTRL+R.
2 - GM/Tutor nie zajmuje się teleportami, pomocą w 'questach', czy tworzeniem przedmiotów.
3 - GM/Tutor nie ponosi odpowiedzialności za straty graczy spowodowane ewentualnymi błędami

serwera.
4 - Podawanie nieprawdziwych dowodów, które mogą przyczynić się do jakiejkolwiek kary drugiego

gracza jest surowo karane.
5 - GM/Tutor ma prawo podjąć akcję, jaką uzna za słuszną by wyegzekwować regulamin.
6 - Gracz ma prawo odwoływać się od decyzji GMa/Tutora na forum, w specjalnym dziale, koniecznie

popierając się dowodami. W innym przypadku, tłumaczenia są ignorowane.

Utworzenie konta i zalogowanie się do gry jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. Jego

nieznajomość w żadnym stopniu nie usprawiedliwia gracza w przypadku jego złamania.


PS. Zasady i wskazówki usunąłem, uważam że powinny one się znaleźć w całkiem innym dziale.

@down
To że 90% społeczeństwa APO nie czyta regulaminu, to warto go poprawić nawet dla tych 10%. Nie zrobiłem tego że mi tak pasuje, myślisz że każdy ma tego teraz przestrzegać? To jest tylko propozycja.

Kira
01-06-2008, 02:03
To będzie tak...


Outfity

Krasnolud

http://images.tibia.pl/static/monsters/dwarf.gif

Po wykupieniu krasnoluda za cenę 5kcc powinno być dodana możliwość wykupienia dodatków:


Soldier

http://images.tibia.pl/static/monsters/dwarfsoldier.gif

Wygląd Dwarfa Soldiera, nie zmienia on wiele poza dodanym toporem więc cena dodatku powinna być mniej więcej 3kcc. Na ten wygląd byłoby wymagane jakieś zadanie. Na przykład trzeba by było przynieść jakiś item (specjalnie do tego stworzony) do doktora.


Guard

http://images.tibia.pl/static/monsters/dwarfguard.gif

Tu oprócz topora dochodzi także tarcza i hełm, cena około 8kcc. Na ten wygląd byłoby wymagane jakieś zadanie. Na przykład trzeba by było przynieść jakiś item (specjalnie do tego stworzony) do doktora.


Geomancer
http://images.tibia.pl/static/monsters/dwarfgeomancer.gif

Tu dochodzi płaszcz, znika hełm i pojawia się "szata?" z kapturem oraz jakiś wand. Także wymagane jakieś zadanie. Na ten wygląd byłoby wymagane jakieś zadanie. Na przykład trzeba by było przynieść jakiś item (specjalnie do tego stworzony) do doktora.


Nimfa

http://images.tibia.pl/static/monsters/elf.gif

Po wykupieniu nimfy za cenę 5kcc powinno być dodana możliwość wykupienia dodatków:


Scout

http://images.tibia.pl/static/monsters/elfscout.gif

Tutaj dochodzi łuk co bardzo ładnie wygląda, cena około 8kcc. Na ten wygląd byłoby wymagane jakieś zadanie. Na przykład trzeba by było przynieść jakiś item (specjalnie do tego stworzony) do doktora.


Arcanist

http://images.tibia.pl/static/monsters/elfarcanist.gif

Tutaj dochodzi tylko peleryna która i tak by urozmaicała wygląd postaci. Cena około 5kcc. Na ten wygląd byłoby wymagane jakieś zadanie. Na przykład trzeba by było przynieść jakiś item (specjalnie do tego stworzony) do doktora.


Expowiska

Dla lvli 200+ najlepszym rozwiązaniem na expienie bez blokera są monster skeletony, jednak jest jeden problem... Respów z nimi jest bardzo mało więc przydało by się ich powiększenie oraz dodanie jednego trochę niżej z bramką np. 300-350 na których pojawiały by się 4 lub 5, oraz ogromnego spawnu, takiego jak z bally na którym pojawiały by się one w różnych miejscach. No i oczywiście zrobienie podobnej rzeczy z UM, Bally, Queen do których dostęp byłby możliwy po wykonaniu jakiegoś zadania (coś typu QQ) tyle że nie byłoby tam żadnego NPC lecz same respy.


Apocalypto

Dodanie respu z Apocalypto raz na 12h jest niezłym pomysłem ale.... Po każdym resie on by już tam był więc byłoby to dość częste więc lepiej by było zrobić jakieś miejsce pod ziemią. Tak jak na RL z Morgaroth, tyle że bramka lvl 900+ i zrobione tak że w danym miejscu jest dźwignia, musi przyjść jakieś 15 osób żeby można było wejść i w dodatku złożyć ofiarę w wysokości np. 10sc aby było to możliwe. Ale nie pojawiał by się on tam po resie/12h tylko byłby najazd codziennie bądź rzadziej o określonej godzinie.

Thorim
04-06-2008, 13:09
Proponowal bym zrobic 2 mainland tzn. bramke lvl np od 800 lvl gdzie sa lepsze potworki questy etc chodzi o to iz na APO jest coraz wiecej hight lvl które w niedlugim czasie niebeda mialy na czym expic.I jezeli powstal by takowy 2 mainland jak by ktos wszedl za bramke juz by niemógl wrócic na 1 mainland (czyt. ten co jest teraz) Prosze o opinie

Blinder Najt
05-06-2008, 14:16
Moja propozycja do serwera 7.6 jest taka aby wprowadzić pvp od lvla... wiem większości to się pewnie nie spodoba ale mi się by spodobało i to bardzo... Więc tak pvp od 50lvl a dalej bicie ludzi od lvl czyli :
50-100
100-200
200-300
300-400
400-500
500-600
600-700
700-800
800-1000
1000-1200
1200-1400
1300-1600

Moja taka propozycja jest bo te pvp to żalowe ... odpalisz pk i cie 1k lvl ubije :P ale huntów by mniej można było robić ale jak dla mnie by to pasiło :P:)

lol561
06-06-2008, 22:01
Ja mam takie propozycje.
Prywatne respy przykład.
Można wykupić 2x po 3 MS'y powiedzmy za 80cc i ty tak długo expisz dopóki nie wyjdziesz tak inna osoba nie wejdzie.
Coś jak by na połączenie dwóch dźwigni ten co jest przy faraonach że musisz dać kasę oraz dźwignia na DHQ że musisz czekać aż dana osoba nie skończy.
Propozycje co do respów.
Msy 80cc 2x po 3
Kingi 80cc 2x po 3
UM 95cc 2x po 3
Mystici 100cc 2x po 2
Bally:
80cc 2x po 3
100cc 2x po 5

Druga propozycja
To potworek Elder Warlock
exp 450k
Hity jak Ots Queen lecz sumuje 5-8 wrl
Lot Blassed Shield, Mls, MPA, Demon set(all), thunder, ms, 0-3cc, Grzybki te co wrl od 10-40 oraz Blue Note(do czego to wyjaśnię niżej aha i bardzo bardzo żadko leci)
Występowanie:
Gdzieś w ank poniżej Bally.
Quest:
Byłby to quest na Legi(wygląd Bask Skirt) Miały by 8 arma ora dawały by 8% obrony na magię oraz podwyższały by ataki z E max; E max erex; Mort ora UE. o 3%.
Quest Nalężało by wykonać w następujący sposób. Misje od npc na końcu Sonia dała by na taki coś że musimy jej przynieś 1kcc a ona nas teleportnie do solo roomu. Solo room wyglądał by następująco 2x elder warlock (ten nowy) oraz 2 zombi(czy zombie te słabsze) gdy pokonamy je teleportuje nas do do pokojuz gdzie musimy dać Blue Note i pociągamy za dźwignie wtedy pojawia nam się 4 Bally solo ofc. Gdy je zabijemy pokładamy na to samo lub inne miejsce 9kcc i dostajemy owe legi.

Oraz Nowy NPC skupujący:
Softy 800cc
WH 2.5kcc
PA 12kcc
Klapy 18kcc
BH 25kcc

(po to quest by się pozbyc kasy)
Oraz outfit Hero wiem że się da zrobić za 9kcc by ludzie potracili kasę)

Bandyta
09-06-2008, 15:02
Mój pomysł jest taki, żeby były zaostrzone kary dla tak zwanych "złodzieji respów" bo praktycznie jak są respy zajęte wbijają tam nooby i kradną loot potwory a gm nie reagują na raporty. Zróbcie coś z tym.

GrabeQ
09-06-2008, 19:29
quest od 1200 na nowe czary dla kazdej pofesji :D
bily by okolo 10% wiecej od starych czarow i zjadaly tyle samo many

D.B
09-06-2008, 20:40
Mam kilka propozycji do wprowadzenia ;p
1. Quest od 1111 lvla na niekonczący sie uh i manas
2. Quest na czar do spalania many gdzies od 600 lvla
3. Powiekszenie leczenia obrazen exurką i exura granem bo teraz lecza na niskim lvlu po 5 hp
4. Zmniejszyc liczbe moderatorow ;p

Dravo
10-06-2008, 08:47
To jest nie do pomyslenia ze 75% graczy na armi używa botow! Rok temu jeszcze tak to popularne nie bylo. Musza byc surowe kary dla tych osob ktore je rozprowadzaja/uzywaja... Patrze na trade a tu "Sprzedam bota!" Jak dla mnie powinien byc ban. Z jakiej racji ma byc nieuczciwa gra. Przydala by sie takze wieksza ilość tutorow czy tez GM, ktorzy by pilnowali porządku i odpowiadali na reporty..

Co sadzicie o banowaniu takich osobnikow co rozprowadzaja boty i banowania ich na okres 30-60 dni? Niby w regulaminie jest napisane
11 - Zabronionym jest korzystanie z wszelkiego rodzaju programów wspomagających i ułatwiających grę. Lecz malo kto pilnuje porzadku na serwerze.

To tyle odemnie.

doniczekmateo
10-06-2008, 10:53
nom dobra propozycje tylko jeszcze bym do tego dodał że np. dostał już 3 razy czy 4 razy bana za używanie bootów to za 4 czy 3 banem by była kasacja postaci to by zapewne wiele osób skończyło by grać na bootach bo widziałem tu już nie jedną osobę co dostała z 10 banów za używanie bootów :mad:

.Mystic Shadow.
11-06-2008, 13:14
Moje propozycje to:

- Stworzenie całkowicie nowej wyspy i danie na niej questa na najlepsze nowe legi.
- Nowi GM. Zgłaszanie się tak jak ostatnio na Moderatorów.
- Respy na ms'ach jak i wybranych przez Administratorów, drzwi, np. wchodzi sie na respa i jest tunelek tak jak na ms'ach na ank i wkońcu są drzwi i ściana. Przechodzi się przez drzwi ma się 2 respy do expienia, jak przyjdzie 2 osoba to nie będzie mogła wejść póki ta pierwsza nie wyjdzie.
- Uaktualnienie działu questy na głównej stronie APO, ponieważ początkujący na pewno będą chcieli się zapoznać z ots'em i by wiedzieli, że istnieje coś takiego jak Magiczne Klapki Zapomnienia.

Pozdrawiam.

Old Yorgy
12-06-2008, 14:59
Uważam że powinno się tylko lekko osłabić palla i balans profesji był by ostatecznie zakończony, bo zabić palika 800+ to jest wieka sztuka nawet dla 1200+ lvla niezależnie jaka profa. A co do servera to proponuję dodać więcej respów z Ots kingami (coś podobnego do magic tylko większe bo tam się ciężko expi), Jeszcze z 3 takie duże respy z ms'ami jak są w tej dziurze na bally. No i można by dodać jeszcze z 1 większy resp bally. Chociaż bally jest wystarczająco, a profesjom magicznym ciężko się na nich expi dlatego proponuje zrobić więcej respów kingów.
Pozdrawiam.

Jessica
25-06-2008, 08:22
Wyrównać profesje sorc/druid (wiecej hp o 1).
NA czar exori max erex dać okolo 800+
Nowe respy z ms ank oraz dodać jakiegoś nowego potwora.
Robic wiecej najazdów w godzinach popołudniowych.
I robic surowsze kary za boty.
Pozdrawiam

Dartron
27-06-2008, 10:43
Moja propozycja jest taka żeby zrobić tak jak na innych serwerach pacc za cc
powiedzmy 50cc - 5dni maksymalnie do kupienia można by było 10 dni pacca.
Ale taki pacc można by było kupić raz w miesiącu

lucek000
27-06-2008, 21:24
Odrazu do rzeczy,
Mamy quest od 1k lvl na silver mace golden bolt i magic mace,
Ale czemu nie ma tam podobnego sworda i axa?!
Identyczny atk.,tez jednoreczny i o 2 sqm axe i sword tez powinny byc do wyboru... bo wiadomo ze jak ktos ma plany na przyszlosc,
(ma zamiar wbijac ten 1k lvl SAM) Wybierze cluba, bo magic mace jest jednoreczne , ma 60 atk i atakuje na 2 sqm.

Moj pomysl taki:
Zeby dodac sword i axe do tego questu na 1k lvl.



PozdrO

RocQ
29-06-2008, 16:09
WItam!
Mam propozycje na temat mapki a dokladniej respa na wyspie Evul
Tam na warlockach duzo ludzi expi, ale niekiedy lvl idzie za wolno wiec na najwyższych pietrach wiez moglyby byc po 3 warlocki albo cale wieze po 2 warlocki na pietro
z gory dziekuje Elder Sio

Dawidsoni
02-07-2008, 16:56
- nowe expowiska: msy, bally, wise many
- nowe legi leprze od dsl z questu np. na ank, które dodają 4% powiększone czary magiczene
- wyrównać profesje
- nowy potwór 400-600k expa
więcej trainerów w city
- Nowy npc

Knight Lukasz
04-07-2008, 12:28
1 Qsty

Qesty dla mniejszych lvl np poziomu 80 i 90 +
nie zapomnac tez o wyzszych lvl na poziomach 100 i 300

2 Respy

Dla mniejszych lvl proponuje zamiescic respy z Vampirami i Monster Skeletonami a dla tych wyzszych z Elder Demonami

3 Czary

Proponuje dodac wiencej czarów dla Knighta oraz Palladyna
typu Exori Mas Erex lub Exvo mas res i Utevo mas res

4 Nowe miasta lub wyspy

Przydaly by sie nowe miasta lub wyspy dostempne dla wszystkich dla pacc i tez dla facc z potworkami gdzie mozna sie przeniesc statkiem tratwą i łodzią

5 Bron i Uzbrojenie

Nowe bronie dla Knighta Sokera i Druida poniewaz Knight konczy swoje bronie na Great Axe bo nie mozna walic ta sama bronia w nieskonczonosc np sword axe club tez sie koncza oraz nowe ruzdzki dla soka i druta
nie zapomnac palladyna palladyni oczekujana nowe typy strzał i boltow i na nowe bronie dystansowe np Golden Bow . Tez helmy , zbroje , legsy , buty , tarcze , naszyjniki , sie koncza

6 Npc

Npc pojawiajacy sia od czasu do czasu np Swienty Mikołaj który rozdaje prezenty w grudniu mozna u niego dostac 2 nagrody dla 1 postaci
lub walentynkowy npc ktury bendzie mówił zyczenia i mozna u niego kupic ciasto walentynkowe lub kwiaty , npc od Haloween ktury bendzie sprzedawal kostiumy do przebrania sie za cos :D

7 Qufity i Addony

Proponuje dodac nowe qufity do postaci lub addony które mozna wykonac u ruznych npc np : zebrac 100 ....... kupic ......... itd itp
U doktorka co zmienia woglądy za 100 cc proponuje dodać qufity Assasina Pirata , Piratki ,Pustynnika , Hero i Hantera za nizsza cene naprzykład za 35 cc czy cos takiego zreszta nie ja ustalam ceny :P

Firemaster
05-07-2008, 09:59
1.Tak jak niektórzy wyżej uważam że powinno się nieco osłabić palladyna i sorca/druida i trochę ulepszyć siłę leczenia uha u knighta lub zrobić cos w stylu megamocnego uha tylko dla knighta (pallek ma exure vite i na 150 levelu może bez problemu bloczyc kinga bo z e vity leczy sie do full hp -_- myślałem że od blokania jest knight...)
2.Zwiększyć ilość respów popularnych potworków monster skeleton (na faccu jest tylko jedno takie miejsce i to obelgane przez noobów),wise man, bally itp.
3.Zrobić coś z expowiskami bo w chwili obecnej co chwila widze jak 90~ level siedzi na demon lordach zabierajac je wyzszym levelom sam mogac jeszcze dosc dlugo posiedziec na elder demonach czy tez 50~ level zamiast siedziec na hydrach expi na elder demonach.Myśle że tutaj dobrym rozwiazaniem bylyby bramki levelowe przy expowiskach
4.Pare nowych itemków przedewszystkim nowe bronie, legsy i armory(można by zgapić trochę z nowszych klientów tibii).
5.Nowe questy na outfity i mozliwosc kupna wiecej oufitow potworkow u doctora
6.Mortiis moglby zrobic jakiegos skrypta zeby przez 10 sekund po dedzie potworka mogl go otworzyc tylko owner i zeby nie mozna go bylo przesuwac
7.Npc do rare itemow
8.Wiecej Gmow zeby mogli zapanowac nad noobkami

ThE EnD:cool:

kruszynka
05-07-2008, 10:25
Ja bym dodal mozliwosc sprzedawania masowo itemkow u Npc
np : sell 40 mpa ....a nie po jednym ; /

!!sQaua!!
05-07-2008, 14:06
1.Ja proponuje, zeby gmowie odpisywali na raporty poniewaz raz na ruski rok jakis gm odpisze w 90% raportow slyszac gluchą cisze....
2.proponuje aby GMowie nie banowali tych którzy nie łamią regulaminu, ponieważ coraz więcej powstaje postów "Ban za nic".

Sunrise Hope
11-07-2008, 14:18
Proponuje zwiekszyc loot z potworow takich jak: omniba, perfector, glacius przy tym !zmniejszajac! z: bally, OTS King, monster skeleton...

Siilimka
11-07-2008, 14:43
Proponuje zwiekszyc loot z potworow takich jak: omniba, perfector, glacius przy tym !zmniejszajac! z: bally, OTS King, monster skeleton...

Sunrise Po co? Zeby Ci lepsze looty leciały. Robisz to tylko dla duzych lvl aby wam było lepiej. Zly pomysl niech zostanie tak jak jest. Twoj pomysl jest tylko korzyscia dla hight lvli ;]

Pushyn
13-07-2008, 19:49
Proponuje:

1. Odświerzyc Acc Maker rzeczy takie jak Questy, Itemy itd...

2. Otworzy trainery na Rooku usunąc dzwignie i wstawi bramkę lvlową...

Tygrys
14-07-2008, 08:44
Zapraszam wszystkich do lektury (http://www.forum.toproste.pl/announcement.php?a=22). OBOWIĄZKOWO!!

Temat Zamykam