PDA

View Full Version : APO Radio



Clk
19-05-2008, 20:16
Yo. Mam taką propozycję jak założenie radia internetowego APO. Leciała by tam muza, ktoś o jakiś godzinach byłby jako DJ.. xd [odbija mi na ten temat, ale pech].. co o tym sądzicie ?

Siedzenie w trainerach staje się nudne ? Wejdź na nasze radio !! Codziennie hity !! xd


@down
Warn się należy.

Powiem Ci, że nawet taki czternastolatek może być mądrzejszy od 20-sto latka.. wiek nie odgrywa wielkiej roli..

Zaraki Kenpachi
19-05-2008, 20:19
Wiesz ile już jest takich radj?
OD ****, po co kolejne?
I tak nikt nie będzie go słuchał.. Bo kto będzie prowadził? 14 latek?

Upomnienie za wulgaryzmy, następna taka sytuacja skończy się warnem//Laluś

Flama
19-05-2008, 20:36
Jest to dobrym pomysłem i urozmaiceniem gry.
Jeżeli grupa osób zabierze się za to solidnie, to jest to wspaniały pomysł.

P@trol
19-05-2008, 20:45
Osobiście jestem za, ale niech to będzie profesjonalna robota a nie jakieś noobowskie radio. :D

dt3
19-05-2008, 20:50
Bardzo dobry pomysł , jeżeli będziesz potrzebował pomocy możesz pisać mogę komentować lub coś ogarniam mowe ; D

Bynajmniej mani@ki które grają 213891238123 h w Tibie będą mieli jakieś zajęcie ;]]

Plener123
19-05-2008, 20:50
Fajny pomysł.By sie sms'y wysyłało z Pozdro <lol2>
Ciekawe gra stała by sie o wiele ciekawsza
Pozdrawiam!

Vonozaurus
19-05-2008, 20:55
Jest to dobrym pomysłem i urozmaiceniem gry.
Jeżeli grupa osób zabierze się za to solidnie, to jest to wspaniały pomysł.

Jeśli myślisz, że grupa dzieci, które mają po 14-15 lat dadzą radę podołać takiemu wyzwaniu, to jesteś w błędzie :). Wątpię by ktoś w wieku 18+ lat chciał coś takiego wykonać. Poza tym każdy woli słuchać swojej listy piosenek niż czegoś innego...;). Istnieje wiele rzeczy tego typu w internecie i wątpię byście jakoś zaimponowali reszcie użytkowników forum :).

@topic

Nie, ten pomysł jest totalnym nie wypałem, poza tym temat powinien mieć ankiete :).

dt3
19-05-2008, 20:59
@up

Tylko że 50% tych dzieci ma większe IQ niż Ty...

Dran Frek
19-05-2008, 23:07
Pomysł teoretycznie dobry, gorzej w praktyce. Musiałoby się za to zabrać kilka solidnych ludzi, nie dzieci ze słomianym zapałem. Co do tego że powinny to prowadzić osoby od 16-17 w wzwyż to się zgadzam, nie chciałbym słuchać gnojków bez wyrobionego stylu muzycznego i z głosem przed mutacją... "Pi Pi Pi tu radiko Armia Podkarpiiackkiii" ;DD Muzyka powinna być różnorodna by trafić w gusta każdego, cała audycja powinna być przemyślana, podzielona na części i całościowo spójna. Proponowałbym również ogłaszać przez nie główne komunikaty coś w stylu "APO News", np. "Uwaga w mieście Evul zawitały Orshabaale" itd. czy informacja o konkursach czy bitwach. Radio również powinno być na poziomie, bez wulgaryzmów, ciemnoty i śmiechów. To tyle, mam nadzieję że ktoś się za to zabierze porządnie. Pozdrawiam Dran

Tygrys
19-05-2008, 23:12
Pomysł jest dość dobry, tylko kto by się tym zajmował? Ja czy Mortiis raczej na pewno nie. Mamy za dużo roboty przy ots itp, a radio? Ojj, ciężko by było...

Tak sobie myślę, jeśli już powstało by takie radio, to fajnie by było jak DJ byłby doświadczonym graczem apo, umiejącym się zachowywać w miarę dojrzale. Mógłby np. mówić w radiu, co np. dzieję się na apo w danej chwili :) np. "No a teraz grupa h lvli próbuję ubić Neko Knighta", albo "gracz o nicku XY chciałby sprzedać pandemke, więcej info u niego na priv"... etc :)
Również mogłaby być opcja sms, z pozdrowieniami i nie tylko.

Jeśli ktoś by chciał... - czemu nie:)

@edit/up
Zgadzam się w 100% z Tobą ;) Widać, myślimy podobnie :D Ajj, byłeś nieco szybszy z tym postem ;s

@edit/down
Pozostawie to bez komentarza (w tym wypadku niestosownego)
Jakiej kasy? A czy napisałem, że kasa z sms szła by dla nas? Może taki sms mógłby kosztować grosze, a kasa by szła np. na chore dzieci? Pomyślałeś o tym?!

A jeśli nie sms, to można i zwykłą opcję dać, tyle tylko że wtedy byłby jeden wielki spam.
Najpierw pomyśl, zanim coś napiszesz, ok?

Vonozaurus
19-05-2008, 23:20
Również mogłaby być opcja sms, z pozdrowieniami i nie tylko.

Jeśli ktoś by chciał... - czemu nie:)



Kasy Ci się chce?;p Czy Mortiisowi ;)? Zawsze widziałem za darmo pozdrowienia, lecz na Armii inne zwyczaje panują ;).

Clk
20-05-2008, 07:42
Napisałem do DJ Remo.. Zobaczymy ;p. Najpierw zagadałem czy w ogóle by mógł być czasem i trochę pokręcić krążkiem. Tylko ciekawe kto by zrobił cały kod strony ? ;|. Patrzałem na necie, ale to jest kupa roboty.. nie znam się na tym b. dobrze więc... nie dam rady.

Lucyfer
20-05-2008, 07:52
Jak nie pasuje wam opcja sms, to można zrobić konsole oczywiście z ograniczeniem ilości pozdrowień. Jeżeli jakaś osoba pisała by na konsole nie cenzuralna słowa, to po prostu była by opcja ban i już ta osoba nigdy nie napisze pozdrowień. Rekrutacją djów powinien zająć się jakiś Gamemaster, do którego nadsyłało by się zgłoszenia i próbkę głosu.
Oczywiście muszą być pewne wymagania np. takie... :
- ciepły i miły dla ucha głos
- nie naganna dykcji
- sporo wolnego czasu
- wysoki poziom kultury osobistej
- często aktualizowany zbiór muzyczny
- dobry mikrofon i karta muzyczna
- dobre łącze internetowe

I jeszcze mam pewien pomysł na pozbycie się kasy w grze, a mianowicie za każde pozdrowienie była by pobierana opłata w grze.

Noski
20-05-2008, 08:28
No bardzo fajny pomysl z radiem zawsze nowe informacje o serverze byla by dobra nuta do TIBI^_^ ogolnie bardzo dobry pomysl ale to bardzo duzo pracy zeby zrobic stronke albo same radio zeby stalo na dobrym serverze bo na apo moglo by zaczac lagowac jakby sluchalo radia z 300osob to zeczely by byc lagi na serverze trzeba sie zastanowic nad tym ale jak dla mnie spoko pomysl

POZdro

Dark Peter2
20-05-2008, 08:29
Uważam że dobry pomysł ;] Muzyka przeplatana newsami ze świata APO. A z smsami można np. zrobić: Wyślij sms o treści PACC na nr XXXX (1.22zł) a możesz wygrać PACC na 45 dni ;] Napewno byloby z zyskiem. Ale to juz nie moja decyzja. Jak takie radio będzie- dajcie częstotliwość i już porzucam RMF FM xD
Pozdr

No mi ie wydaje ze chyba wszyscy chetnie będą słuchać Linkin Park xD

Ko0oDeeXiiiK
20-05-2008, 08:40
Dj Ej i Dj Cielak wam zagrają to sie zesracie XD
Pomysł zajebisty, radio dobra rzecz, no tylko trzeba By grac każdy rodzaj muzyki;p

~~Tullo~~
20-05-2008, 10:37
Zawsze mozna zrobic kanaly np Hip-Hop , Techno-dance ,House ,Rock , czy jakos tam :] fajny pomysl wchodze w niego :) albo porpstu zrobic 1 glowny kanal na ktorym wszystko by lecialo hp, technpo, rock itp :)

Jessica
20-05-2008, 11:20
Powinno być takie radyjko ;d
Było by np. pare kanałów w tym ktoś by mówił co sie dzieje w danych momentach na apo np. Pk Ank Drakule 500 sork xd

[Splaxor] Twoja wypowiedź nie wnosi nic do tematu. Ktoś wcześniej napisał to samo co Ty. Upomnienie za nabijanie postów.

MeHu :*
20-05-2008, 13:23
@up
Dla tego sorka byłoby to trochę chamskie, a po co krytyka na temat czegoś nowego ?
@Wg. mnie zawalisty pomysł, było by 4 DJ'ów(oczywiście będą mówić, że wiek nie ma znaczenia), którzy umieli by się zachować, no i nie mieli głosu jak jakieś bachory, byłoby tam trochę konkursów, nie tylko na PACC'a, ale też i na itemki, ew.postacie, itp.
Jeśli pomysł wypali zgłaszam się na DJ'eja !!! :D

Wrona
20-05-2008, 13:39
Szczerze mówiąc pomysł jest do wykonania, kiedyś już taki był. Lecz wątpię że to sie przyjmie. Kiedyś w hydeparku był temat jakiej muzyki słuchasz itd. Większość słucha rocka,metalu etc. Inni hip-hopu a reszta muzyka elektroniczna. I teraz przejdźmy do rzeczy, po tych 3 gustach potrzebne by były 3 serwery shoutcast + prezenterzy do kanałów. Wątpię że znajdzie się ktoś, kto będzie grał rock. Takie radyjka internetowe przeważnie polegają na audycjach z muzyka dance (kanał mix) i kanał club (techno,trance,house,). Następna sprawa, serwer web + ładne wykonanie strony (menu radia czyt. ramówka, info o prezenterach, kanały itd. Nie mogą być na głównej stronie APO, tu jest tematyka only tibia). Więc ja jestem za Nie.
@edit
zapomniałem, jeszcze do tego dochodzą koszty Zaiks, takie nielegalne stacje długo nie pociągną..

@up

Na Dj'a ? A ja myślałem, że w radiach to są prezenterzy..

Wujek Margoth
20-05-2008, 13:46
@up

Dokładnie... 3 "kanały" były by najlepsze.

Do każdego kanału było by np. 3 prezenterów, którzy grali by np.

1 prezenter- 8-10
2 prezenter- 14-16
3 prezenter- 22-24



Jak cosik to ja do kanału dla "punkóf i metaluf" się zgłaszam :P

Marcelllo
20-05-2008, 13:46
Bardzo dobry pomysł z radiem ale jest jeszcze kilka pomysłów:
- żeby audycje były zawsze o tych samych godzinach - w razie nie wypału można wziąć kilka osób do jednej audycji - któraś nie może to zastępstwo - każda audycja miałaby swój charakter (np. w piatki o 20;00 mogłaby być 2godzinna audycja popu czy czegoś)
- Oddzielna audycja do pozdrowień - niech się zajmie tym jedna osoba która miałaby możliwość kupna oddzielnej karty SIM i jakiegoś telefonu (numer byłby podany) i wysyłanie SMS z pozdrowieniami - byłoby taniej :]
- Jedna kompetentna i lubiana przez GM'a osoba dostawała by jakieś itemki typu softy czy wingedy i prowadzone byłyby konkursy różnego typu (np. kto wyśle jako pierwszy sms z poprawną odpowiedzią na pytanie wygra ten item)
- Aby Game Masterzy mówili kilka dni wcześniej o update'ach, i kilka minut wcześniej o najazdach - wtedy wiele osób będzie słuchało tego radia aby wiedzieć o tych rzeczach - niektóre najazdy byłyby ogłaszane tylko słuchaczom :D

:cool:Wszystko powinno być dobrze zgrane aby nie było przerw - a co do kasy na utrzymanie łącza internetowego/opłat za prąd itp to możnaby zamieszczać reklamy na stronie radia i ewentualnie reklamy w radiu :)

Nixon
20-05-2008, 14:34
Przydałoby się takie wielokanałowe radio.
Szczerze mówiąc wolałbym, aby smsy z pozdrowieniami byłyby za 1,22 zł. Zawsze jakaś kasa dla serwera.

Pytanie do autora:
Kto miałby znaleźć DJ'ów, dobrych?

kamillos75
20-05-2008, 14:37
pomysł fajny jak chcesz to mogę pomóc tylko załatw jakiegos "Di Dżeja" i będzie spox.

Listek
20-05-2008, 14:48
Pomysł jest świetny. Jeżeli chodzi o Dj , to bawiłem się w internetowe radio i wiem co robić. Jeżeli nikogo nie znajdźecie , mogę nim zostać.

Clk
20-05-2008, 14:54
Czekam na odp. od Rema [Dj Remo].. sam mam zamiar sobie kupić mixer.. http://allegro.pl/item364734429_super_cena_zestaw_numark_dj_in_a_box _gwar_raty.html
do kompa podłączyć i na radio nadawać ;p. W szkole na kompach mixowałem i się wszyscy dobrze bawili :p.

Zobaczymy... tylko pasowało by to postawić na serwie apo xd

Oxidosiss
20-05-2008, 15:03
Pomysł dobry, myśle że powinno wejść to w życie.
Mam nadzieję , że pomysł wypali.

Pietrass2008
20-05-2008, 17:55
Ja też jestem za ale czy to będzie radio w TIBI czy w necie np na stronie apo???? :) jeżeli w tibi to super ale jak w necie to troche gorzej ale się pewnie ludzie przyzwyczają :))))

Wrona
20-05-2008, 20:46
@click
I co zrobisz z tym mikserem ? Podłączysz do kompa i co ? "Mixowałes" na komputerach ? Brawo...
Myślisz że Dj Remo sobie od tak zagra w radiu ? Na 1 audycje MOŻE go uprosisz.. Jeśli tak myślisz to gratuluje Twojej wyobraźni...
@edit
Sorry click, nie wszedłem w link.. Do Twojej wiadomości jest to KONSOLA, a nie mixer.. Mixer to to po środku. Tak, kup ten zestaw.. Na pewno od razu sie nauczysz grac.. O Jakości tego sprzętu się wolę nie wypowiadać. A wiesz że do takiego "nadawania" na radiu to musisz kupić vinylki, a 10 vinylków to jest 10 utworów (na 1 vinylu przeważnie jest 1 utwór w remixach). Na początek starczy Ci ok. 50, a one 5zł nie kosztują :)


@Nixon
Jeśli wypali, to polecam poszukania ich na radiostacje.pl, na pewno kogoś znajdziecie.. No ale dobry prezenter/dj, zaczyna rozmowę o graniu w radiach od 100 słuchaczy w górę..

@topic
Wy chyba sobie nie zdajecie sprawy z tego co piszecie, myślicie że wystarczy jeden prezenter ? 10 prezenterów na kanał to minimum.. Fakt, jeszcze autopilot, ale chyba nikt nie chce słuchać audycji w których leci tylko muzyka, prawda ? Mortiis ma już wiele wydatków dotyczące serwera OTS a Wy jeszcze chcecie aby "za sponsorował" radio.. Nie wiecie że to nie są koszty 100, 200, czy 300zł.. Przykładowo :

Cena 1 serwera (100 slotów) w pierwszej lepszej wyszukanej na google stronie, 100zł, a potrzeba ich trzy:
300zł + 300zł zaiks (kiedyś tyle kosztował, nie wiem ile na chwile obecną) + serwer web, to już tam drobne, a więc mamy 600zł na miesiąc. Sami dojdźcie do wniosku czy ten serwer (serwery) w ogóle powstanie. Ewentualnie na start mógłby być jeden serwer, no ale to i tak kwota 400zł..

Vrangsinn
20-05-2008, 21:08
Pomysł wg mnie świetny.

Aczkolwiek, żeby nie leciało tylko techno ;/.


Zebrać się i puszczać jakieś pop na odpowiednie okazje, czasem rock metal.
Fajnie by było jakby były też dedykacje np. na gg by się pisało dedykuję piosenkę taką i taką temu i temu itp.

Master Czarenss
21-05-2008, 08:41
Jak cos to moglbym pogadac z kumplem on sie tym interesuje a tez gral kiedys na apo... Zapewne ma w tym troche dowiadczenia i zagranie w radio apo bylo by czyms nowym :)

deejay
21-05-2008, 16:03
no nie wiem jeśli byście sie zgodzili to w radiu moge grac to nie problem dla mnie kiedyś grałem w radiu a też jestem Dj i gram na imprezach więc jakiś tam doświadczenie mam. Można zrobić próby server i tam już by sie ustaliło jaki DJ gra najlepiej i wybrać paru decyzje zostawiam już wam ;)

Rhybeth
21-05-2008, 16:23
Mógłbym sie zajac tym radiem, jako Prezenter oraz jako twórca , udostepniłbym domene pl i wgle.. Ale to jeszcze zalezy od was, chyba ze sam to zrobie, no to do roboty..

Lemon'ek
21-05-2008, 16:28
Jak na mój gust, to cóż, wcale nie ciężko...
Rozpatrzę najprostrze rozwiązanie, choć najpopularniejsze moim zdaniem.

wiec www.shoutcast.com

Tam znajdziesz aplikację która może słuzyć jako serwer do rozsyłania.
Działa to w ten sposób że instalujesz program serwer, a potem ty jako DJ łączysz się z nim przez Plug-In do winampa.

Proste w konfiguracji, w zasadzie bezproblemowe.
Problem zmiennego IP można rozwiązać przez Dynamiczną domenę jak np www.no-ip.com.

Jedyny problem, to łącze. Przy neostradzie nie ma szans na dużą liczbę słuchaczy, po prostu za mały transfer wyjścia. Dla 160kbps przy nadawaniu 24kbps jest to teoretycznie 6-7 słuchaczy, ale doświadczenie pokazuje że to jest lekko przesadzone.

Jedynym rozwiązaniem jest skorzystać, z innego łącza. Coraz częstrzą usługą staje się rozgłaśnianie shoutcast u różnych providerów, ale to jest niestety płatny. Narazie tyle....


Radio zrobić niezwykle prosto. nawet serwer jest darmowy:PP Wiec jak by co to klikać chętnie posłużę pomocą:P



A i lepiej nie się tego nie chwytają osoby które posiadają sieć lan::P bo nie założą tego radia za chiny, (jedynie by musieli mieć publiczny adres IP przydzielony przez administratora)



Mógłbym sie zajac tym radiem, jako Prezenter oraz jako twórca , udostepniłbym domene pl i wgle.. Ale to jeszcze zalezy od was, chyba ze sam to zrobie, no to do roboty.. jaką domenę po co komu?

Clk
21-05-2008, 16:41
A jeżeli zgodził by się Mortiis na postawienie tego radia na serwie APO ? I tak na serwie nie gra dużo ludzi.. więc lagi będą małe [o ile będą] .. Trzeba Go poprosić aby się tutaj wypowiedział ;P


@down
Tak. Serwer jest chyba w Warszawie, a Mortiis mieszka w Przemyślu..

Lemon'ek
21-05-2008, 16:47
A jeżeli zgodził by się Mortiis na postawienie tego radia na serwie APO ? I tak na serwie nie gra dużo ludzi.. więc lagi będą małe [o ile będą] .. Trzeba Go poprosić aby się tutaj wypowiedział ;P



Serwer apo byłby super.Lecz Czy Mortiis obsługuje serwer poprzez dostęp zdalny? bop jeśli nie to nie ma się nawet po co męczyć.

Psujekbanned
21-05-2008, 18:08
Jak nie pasuje wam opcja sms, to można zrobić konsole oczywiście z ograniczeniem ilości pozdrowień. Jeżeli jakaś osoba pisała by na konsole nie cenzuralna słowa, to po prostu była by opcja ban i już ta osoba nigdy nie napisze pozdrowień. Rekrutacją djów powinien zająć się jakiś Gamemaster, do którego nadsyłało by się zgłoszenia i próbkę głosu.
Oczywiście muszą być pewne wymagania np. takie... :
- ciepły i miły dla ucha głos
- nie naganna dykcji
- sporo wolnego czasu
- wysoki poziom kultury osobistej
- często aktualizowany zbiór muzyczny
- dobry mikrofon i karta muzyczna
- dobre łącze internetowe

I jeszcze mam pewien pomysł na pozbycie się kasy w grze, a mianowicie za każde pozdrowienie była by pobierana opłata w grze.

No właśnie...
Ja i ten ziomek którego cytowałem Michałek kochany znamy się trochę na tym.
Tak jak powiedział Tygrys... Można by otworzyć kanał z pozdrowieniami za np. 45gr jeden sms, 45gr to nie są duże pieniądze i chyba każdy tyle ma na swoim fonie.
Popieram pomysł w 100%.
Jeżeli wybieralibyście jakąś osobę do obsługi radia to polecam Lucyfera, zna się na rzeczy.
Na takiego jakby DJ'a zgłaszam również swoją kandydature :P Możecie nas przetestować czy coś w tym stylu.
Oczywiście nie mogłoby to się obejść bez nadzoru jakieś osoby z ekipy APO.
Polecam któregoś z modernatorów forum.

To chyba tyle.

#Edit

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł :P
Każdy z osób prowadzących miałby swoją Playliste(czyli piosenki które zostawały by włączane podczas audycji danego "DJ'a").
W każdy np. piątek byłby dzień "freestyle" czyli gracze pisaliby jakie utwory miałyby być włączane.
Byłoby troszkę zabawnie i każdy usłyszał by swój ulubiony utwór.

#Edit II


@up

Dokładnie... 3 "kanały" były by najlepsze.

Do każdego kanału było by np. 3 prezenterów, którzy grali by np.

1 prezenter- 8-10
2 prezenter- 14-16
3 prezenter- 22-24



Jak cosik to ja do kanału dla "punkóf i metaluf" się zgłaszam :P

Ja zgłaszam się do prowadzenia kanału "Trance, House, Techno".
Tak jak pisałem wcześniej można by zrobić jakiś test dla kandydatów na DJ'ów.
Co do strony z jakiej można by puścić radio to znam taką jedną, dosyć dobrą.
www.soundcast.pl
Tani server, niezawodny. Nie ma sensu dawać na bezpłatnych serverach bo było by co chwile "Buffering" albo by się cięło jak cholera.

Pomyślcie co by było gdy by to się ładnie i szybko rozkręciło. APO sławne byłoby nie tylko z fajnego i najlepszego w Polsce otsa, ale także z dobrego radia ^^

Rikus
21-05-2008, 18:32
Super pomysł sądzę że powinno być takie radio ;);) i propozycje utworów powinni poddawać gracze

Pozdro

Clk
21-05-2008, 19:10
Stworzyłem temat, gdzie umieszczacie swoje Remixy i inne.. mam na myśli tych, którzy zgłosili się na DJ. xD

A oto link do tematu. (http://forum.toproste.pl/showthread.php?p=233313)

Pozdrawiam.

Power Ranger
21-05-2008, 19:16
No pomysł bardzo fajny .
Muzykę powinni by wybierać gracze, pozdrowienia jak najbardziej by były no i jeszcze talent do puszczania piosenek . I co najważniejsze, dość częsta aktualizacja piosenek. :]

Ja się zgłaszam na prowadzącego kanał techno . Moje przykładowe produkcje są w temacie "Konkurs na najlepszy Remix lub Mix !!! " (będę jeszcze dodawał nowe ;])
Znam się trochę ;P, mam zamiar kupic mixer i Cd player. Pozyjemy zobaczymy :]
Ale co do "pozdrowień" wolałbym żeby to było tak jak na Rp (radioparty) , że wchodzisz w zakładkę "Pozdrowienia" i wysyłasz. I prowadzący czytał by je . No ale ten pomysł z sms nie głupi... Myślę że prędzej by wszedł niz ta moja propozycja ;p
Iii jeszcze pare słów . W tym radiu mogłoby być tak :
Godzina piosenek , potem pozdrowienia, nastepnie tak jak by wiadomości z APO, tutor sprawdzał by na invisible kto awansowal z lvl'ami , m lvl'ami itd.

Gleaken
21-05-2008, 19:23
Sam pomysł w zamyśle idealny wręcz. Ale.....

1 Żeby prowadzić takie radio potrzeba min 2 prezenterów bo przecież nikt nie będzie siedział z 12h upodabniając się do Neko....
2 Up. Właśnie najgorszy jest problem finansowy. Koszt utrzymania takiego amatorskiego radia int. nie jest niewiadomo jaki ale jednak jest. Nielegalne radio "popracuje" 2 tyg góra.
3 Za stronę internetową mogę się zabrać sam, aczkolwiek z doświadczenia wiem, że strony dla radii internetowych są bardzo, ale to bardzo czasochłonne.

Czekam na jakieś konkrety ze strony pomysłodawcy.

.Mystic Shadow.
21-05-2008, 19:25
Pomysł - po prostu świetny. Było by to jedno z większych osiągnięć APO. Tylko skąd kasa? Ja tam nie wiem czy by to wystarczyło. Napewno wiele osób by skorzystało z tego radia. Pomyślcie sobie, mogłyby być ogłaszane wszystkie newsy z APO, później muzyka, a następnie znowuż np., że ktoś jest PK albo co się dzieje i znowu muzyka xd. Pomysł zaczepisty, szacunek dla autora.

Pozdro.

Clk
21-05-2008, 19:36
Sam pomysł w zamyśle idealny wręcz. Ale.....

1 Żeby prowadzić takie radio potrzeba min 2 prezenterów bo przecież nikt nie będzie siedział z 12h upodabniając się do Neko....
2 Up. Właśnie najgorszy jest problem finansowy. Koszt utrzymania takiego amatorskiego radia int. nie jest niewiadomo jaki ale jednak jest. Nielegalne radio "popracuje" 2 tyg góra.
3 Za stronę internetową mogę się zabrać sam, aczkolwiek z doświadczenia wiem, że strony dla radii internetowych są bardzo, ale to bardzo czasochłonne.

Czekam na jakieś konkrety ze strony pomysłodawcy.

Spokojnie.. Stroną możesz się zająć.. ale i tak w 100% nie wiem, czy to wejdzie w życie.. Mortiis jeszcze się tutaj nie wypowiedział i odpowiedzi od Niego nie mam. Pożyjemy zobaczymy. Jeżeli Mortiis się nie zgodzi, to może weźmiemy sprawy w swoje ręce ?! xD

BerafitoToKoksCoNie
21-05-2008, 19:41
Ja jestem zaaaaaaaaaaaa xD... :P ale mortiis to znajac zycie oleje cieplym porannym moczem ;o.

Lemon'ek
21-05-2008, 21:03
Sam pomysł w zamyśle idealny wręcz. Ale.....

1 Żeby prowadzić takie radio potrzeba min 2 prezenterów bo przecież nikt nie będzie siedział z 12h upodabniając się do Neko....
2 Up. Właśnie najgorszy jest problem finansowy. Koszt utrzymania takiego amatorskiego radia int. nie jest niewiadomo jaki ale jednak jest. Nielegalne radio "popracuje" 2 tyg góra.
3 Za stronę internetową mogę się zabrać sam, aczkolwiek z doświadczenia wiem, że strony dla radii internetowych są bardzo, ale to bardzo czasochłonne.

Czekam na jakieś konkrety ze strony pomysłodawcy.


Utrzymanie owego serwera nie jest drogie....

Mi wychodziło na 4 prezenterów od 7 rana do 2 w nocy radio nadawało przez 4 miesiące a koszty jego utrzymania wynosiły około 5 zyta na dzień jedynie prąd.


Nie wiem o co wam chodzi z tą stronką radia internetowero nigdy radio apo nie będzie radiem zet .

Wystarczyła by ikonka na site apo że jest owe radio i takie tam pierdołki....


Założyciel się zapomniał spytać czy ktoś z was umie obsługiwać takie radio:P


Tzn czy będziecie to umieli skonfigurować owe radio!

A jak już chcecie aby coś tam apo go słuchało to musi na 100% być wykupiony dedyk bo aktualne komputery które mają Polacy są zbyt słabe.

Fast Rall
21-05-2008, 21:43
Można było by sie spytać nie jednego prezentera radia party..
Oni tam znają sie na tych klockach , Oczywiście CLK możesz liczyć na moją pomoc

Maks
21-05-2008, 21:55
Fajny pomysł.By sie sms'y wysyłało z Pozdro <lol2>
Ciekawe gra stała by sie o wiele ciekawsza
Pozdrawiam!

Haha jużto widze " Neko knight pozdrawia Showteka który go właśnie ubił... serdeczne dzieki"

Żeby nie było offtopu, mi ten pomysł jakoś nieprzypada do gustu, wg mnie mało kto by z tego korzystał, myślę, że każdy slucha innej muzy i wiekszość i tak jak gra to ma winampa włączonego itd.

Myślę tak:"Robota nie warta świeczki"

Marcelllo
23-05-2008, 13:28
Pytanie:
-za to shoutcast sie placi czy co? Ja spróbuję się pobawić tym i może coś wykminie - mam łącze 5Mbps więc może by coś dało rade :] A co do IP to mogę poprosić Administratora swojej sieci i będzie :D Narazie lece, będe może w poniedziałek, może wcześniej ;]
Myślę że mi ktoś odpowie ;]






Potrzeba mi strony php i do tego pliki source które już mam- inaczej chyba nie posluchamy się - już mam host aporadio.no-ip.org i wrzuciłem trochę piosenek żeby słuchać ale lipa bo trzeba stronke
:]

GladeQ
23-05-2008, 13:47
Heh ;] Może być to radio ale szczerze to wątpię, żeby ktoś tego słuchał... w takim np. RadiuZet albo Eska to lecą zazwyczaj same nowości, a w tym APORadio? Chyba temu waszemu "DJokeyowi" będzie szkoda wydać kasę na nową płytę... No chyba, że słuchacze będą chcieli słuchać muzykę z ubiegłego roku... albo jak ktoś tam powiedział wyżej, że wiekszość APO słucha rocka i metalu... z takimi piosenkami jest AntyRadio xD
Ale fajnie by było, jakby w tym radiu było takie coś, że ktoś wysyła do nich pozdrowienia i oni to mówią np. "Pozdrowienia dla Margotha od GladeQ'a"

Tak jak powiedział Wrona. Ja też myślałem, że wradiach są prezenterzy i spikerzy xD

Jakbym miał oceniać w skali od 1 do 10 to bym dał 5 :<

Blue =*
25-05-2008, 04:22
Pomysł świetny, "komentator" opowiadał by naprzykład przebieg jakiejś wojny na pvp island, lub co gdzie się dzieję, jaki High lvl padł i wogóle. Pomysł świetny ;).

Lesiu Sorcerer
25-05-2008, 18:21
Pomysł jest bardzo dobry !! zaraz by sie znalazlo jakichś Dj Mortiis bądź Tygrys mogli by zrobić tak jak by selekcje Dj i bylo by świetnie :P

karol powrocil
25-05-2008, 19:35
Bez przesady Gmi niech sie zajma otsem a nie jakimis tam pierdolami
co chwile cos wymyslacie niedlugo bedziecie chcieli zeby
Tv zalozyli albo zrobili OTs pod Play Station;0
pozdro

krzysiek_15
27-05-2008, 11:31
Super pomysl :D ciekawie by bylo. wysylalo by sie sms np (1,22 zl) i ten "dj" by kogos pozdrawial czy cos w tym stylu super :D trzymam kciuki za pomysl;p

Pele
27-05-2008, 18:45
Pomysl nawet dobry ale nie planujcie za duzo bo zostaniecie z samym planem :D

Najarany Zenek
30-05-2008, 07:14
no, nawet niezly pomysl tylko zeby jalas fajna muza leciala a nie disco-polo. ale troche roboty jest :P

avaquar
30-05-2008, 08:38
Nie sądzę żeby ten plan wypalił ale zawsze możesz spróbować swoich sił w tym radiu tylko najpierw musisz je sobie założyć jak już będzie gotowe to chętnie posłucham. A będziesz np. Czytał pozdrowienia ??

EsSaΥ
30-05-2008, 13:55
Wg mnie, na 99% nie wypali, a nawet jeśli, to na 99% będzie zbyt mało słuchaczy jak na wysiłek poświęcony na to.


Pomysł świetny, "komentator" opowiadał by naprzykład przebieg jakiejś wojny na pvp island, lub co gdzie się dzieję, jaki High lvl padł i wogóle. Pomysł świetny ;).

"komentator" gz, jak miałby to robić, jeśli sam musiałby grać i być zajebiście skupionym na grze, albo to komentarz wyglądałby tak.

"Wchodzimy na pvp, ładnie, wrogowie do nas dobiegają, oj pałem! ale wracam na pvp, już widze pierwszego wroga, ups! znowu padłem"

Żałosny Ogórek
30-05-2008, 15:18
Haha, dobre. Moze lepiej zrobi dzwięk w tibii? ;d.
Radio no niezle. Chciałbym byc takim dj xd, puszczał bym taka muze jak puszcza Dj o. Tadeusz Rydzyk :D

Druid Lukasz
02-06-2008, 10:13
Chętnie mogę zrobić takie radio :P żadnego problemu w tym nie ma.Mógł bym nawet ogłaszać tak jak wspomniał Tygrys o tym co się dzieje w mieście lub po za nim.Robienie radia to 30 minut roboty -.-

Jak coś to jestem do dyspozycji :D

Pozdrawiam.

barton93
02-06-2008, 15:59
ja sie nie bede rozpisywał moge byc tam w tym radiu znam html c++ php i pascala lat 15 :p jak cos to gg 1266351

Mortarius
02-06-2008, 22:53
Pomysł jest świetny,wizja też ale realizacja będzie raczej zbędna bo mało kto będzie słuchał.Chyba że będą jakieś audycje czy coś w tym stylu bo samą muzyka nikogo nie przyciągniecie zważając też na to że każdy słucha co innego i może sobie pomyśleć "mam swoją muze po co mi jakieś apo radio"