PDA

View Full Version : [Screeny i Opis] Martwy archeolog



Matii Knight
09-06-2008, 14:25
Tworząc questa wiedziałem że będzie on dla mniejszych lvl, jest to quest RPG*, dla postaci z poziomem 30 i wyższym.

Quest RPG - zadanie nie polegające wyłącznie na zabicu potworów i wzięciu nagrody, ale na ciekawych zadaniach. Mówiąc po ludzku to: weź to, zanieś tamtemu, odbierz to.

Historia questu:

Pewien odważny archeolog odkrył ruiny starożytnej cywilizacji wieżącej w boga "Władca Smoków". Postanowił zbadać w pojedynke prastare miasto, ale nigdy nie wrócił...

Quest zaczynał by się w owym prastarym mieście, nie napotkawszy żadnych potworów, ruszamy w kierunku północnym, gdzie znajdziemy wejście do podziemi:

http://i25.tinypic.com/1111lqp.jpg

Poziom niżej swój obóz mają elfowie, po zabiciu niezbyt wymagających przeciwników kierujemy się na południe gdzie znajdziemy bramkę lvl (30 lvl).

http://i32.tinypic.com/1671euc.jpg

Po zejściu poziom niżej zaskoczy nas to, że znaleźliśmy się na podziemnej, ognistej (nie bez powodu) wyspie.

http://i31.tinypic.com/f9qr60.jpg

Kierując się na południe znajdziemy ciało owego archeologa, lecz zaraz przy nim napotkamy Władce Smoków. Po zabiciu władcy "plądrujemy" jego ciało i znajdujemy "Zbroje łowcy smoków (Arm:15)". Następnie idziemy do archeologa, znajdujemy przy nim wiele przydatnych przedmiotów, ale naszą uwagę przykuwa jego dziennik dlatego bierzemy go.

http://i29.tinypic.com/oqxcgi.jpg

To jeszcze nie koniec naszej przygody, czytając jego dziennik dowiadujemy się że archeolog ma rodzinę, i na wypadek jego śmierci ukrył dla rodziny mały skarb (w dzienniku jest podane położenie skarbu). I teraz mamy wybór:

a) Albo mamy serce i oddamy dziennik żonie archeologa która odpowiednio nas wynagrodzi (Magic sword)

b) Albo znajdziemy skarb i zostawimy wszystko dla siebie - skarb w postaci pieniędzy, 30 cc (ta wersja nie ma żadnych konsekwencji)

Dlatego wybór należy do Ciebie !

Made by Matii Knight

Dziękuje wszystkim że dotarliście aż tutaj. Proszę o komentarze.

&Down

Widać że nie przeczytałeś tego tematu, zobaczyłeś na końcu hasło "magic sword" i myślisz że to jest nagroda głowna. Główną nagrodą z tego questu jest "pancerz łowcy smoków (Arm:15)". Temu panu podziękujemy, może moderatorzy zrobią temat "nabijanie postów", tam byłbyś w swoim żywiole. Co do twojej oceny nie zależy mi na niej, bo nie zapoznałeś się z questem. Także "rzal bul i rospacz".

@Mc Maciek

No tak, rzeczywiście...już to zmieniam. W większości przypadków ludzie dają itemy typu: super hiper extra mega armor (Arm:666). itd... To musi być coś mniej wartościowego, żeby trzymało klimat questu...

@Arhadus

Jeżeli myślisz że niepotrzebnie się napracowałeś, to jesteś w błędzie. Po pierwsze od początku wiedziałem że mapki/questy opd graczy (choćby były naprawdę na poziomie) nie są uwzględnianie do dołączenia ich na server. A po drugie (po przeczytaniu komentarzy) kilku osobom bardzo się podoba, a ja jestem z tego bardzo zadowolony.

@Quell

Ej! Pamiętaj, nie każdy robi takie dobre mapki jak ty ! usheasdyushe Ty pewnie jesteś mastah pro evul w robieniu mapek ;]

Destroyer Pall
09-06-2008, 14:33
No a na ani jest najlepszy magic sword wiec ? chyba ze ktos wbije rs i mu wyleci i na 100 lvl zrobi ani a tak to troche bez sensu ktos wbije 30 lvl i idzie juz na quest np z qumplem 100 -/+ lvl



PzdRo

Mc Maciek
09-06-2008, 15:39
A mi się właśnie ten quest podoba. Coś dla niższych lvl'i.

Można też zrobić coś takiego, że przez bramkę można przejść max 2 lub 3 razy, a ów "Władca Smoków" byłby potworem o sile porównywalnej do Elder Demona. Quest oczywiście dla facc.

Ogólnie oceniam na 9/10 - nie napisałeś, jaka nagroda byłaby w przypadku, gdy zdecydujemy się sami odnaleźć skarb.

Dark Peter2
10-06-2008, 21:45
Według mnie jest to bardzo dobry pomysł. Jest to jeden z nielicznych questów w propozycjach gdzie nagroda jest dla osoby z low lvl ;] Nagroda jest symboliczna a quest jest w stylu RPG :) Bardzo dobry pomysł, mapka dopracowana :) Tak 3mać xD

Listek
10-06-2008, 21:50
Bardzo fajny Quest. Sam bym z chęcią go wykonał, bardzo ciekawie to opowiadasz co nadaje temu questowi odpowiedni charaker.

10/10

doniczekmateo
10-06-2008, 21:59
poradnik miodzio może by mniejsze lvl nie narzekały wtedy że mają bardzo mało kasy i że nie mogą expić bo nie mają na uhy,manasy czy sd a by się nim przydała któraś z tych nagród

Mc Maciek
10-06-2008, 22:11
Wiadomo, że bardziej będzie opłacało się wybrać te 30cc niż arma...

Dlatego też, dodałbym jeszcze coś takiego:

Jeśli wybierzemy jednak nagrodę w postaci Magic Sword, będziemy mogli wtedy kupować runki po mniejszych cenach... Od razu mówie, że nie mam tutaj na myśli wielkich upustów, ale takie, które dla niskopoziomowych postaci będą bardzo przydatne.

Aktualne ceny u Dark Rodo:


Dark Rodo: Sprzedaje manasy [100], lifefluidy [60], hmm [6gp], uh [60gp], gfb [15gp], explosion [20gp], sd [80gp], blank [2gp] oraz cale plecaki run i fluidow (np: bp sd lub gbp sd).

Ceny po wykonaniu questa u Żony Archeologa:


Żona Archeologa: Sprzedaje manasy [100], lifefluidy [60], hmm [5gp], uh [50gp], gfb [10gp], explosion [15gp], sd [70gp], blank [1gp] oraz cale plecaki run i fluidow (np: bp sd lub gbp sd).


@Arhadus
Tak, ale zauważ, że codziennie jest po kilkanaście/dziesiąt osób, które chodzą po depo i proszą o pieniądze na runy. A dla high-lvl'i to nie zrobi żadnej różnicy... Na gbp uhów wydadzą 3.6cc mniej... Już dla 300+ lvl takie pieniądze nie robią różnicy...

Arhadus
10-06-2008, 22:51
Z tego, co pamiętam to Mortiis, ani Tygrys nie korzystają z map przygotowanych przez graczy, więc niepotrzebnie się napracowałeś.

#Mc Maciek.
Na serwerze jest i tak za dużo pieniędzy i zmniejszenie cen run chyba nie wchodzi w gre. Wiem, że to się wydaje mało znaczące, ale popatrz na to z innej strony:
SD, UH tanieje o 10GP, przy zakupie 100 mamy już 1k do przodu, przy zakupie GBP mamy 36k itd. itd. itd.

Bald Drah
11-06-2008, 07:28
Świetny pomysł. Ale znając życie Mortiis nawet tu nie wejdzie. Mc Maciek masz dobry pomysł obniżkami. Ale qwest miodzio, miodzio

Quell
11-06-2008, 15:56
Mało atrakcyjna ta twoja mapka a mozna przeciez robic lepsze..
!WYSTARCZY CHCIEĆ!
A za twoje chcenie :D 7,89/10

Rizatian
11-06-2008, 16:08
Quest na 30lvl na Magic Sworda, zbroje 15 arm i/albo 30cc? Żal? To po co Magic Sword na Anni1 jak 30lvl może mieć z questa... Poza tym to nie jest żaden RPG... Idziesz, zabijasz elfy, potem smoka, bierzesz zbroje i notatnik [już masz 1 nagrode] lecisz dajmy na to do Ev i wymieniasz to na Magic Sworda albo 30cc... Żaden RPG, tylko kolejne gówno. -8/10, takie moje zdanie.

Cytat usuwam. Następnym razem nie cytuj zdjęć//Laluś

New Tasman
11-06-2008, 17:27
@Rizatian
zdjęć się nie cytuje bo jak all tak zrobią to byś z 10min jechał do samego dołu...

@Mc Maciek
Może użyłbyś opcji "edit" zamiast pisać nowy post co?
zaraz zapewne będzie warn że mu coś napisałem sprzecznego z jego stylem...


@topic
Pomysł ogólnie fajny tylko jest kilka kłopotów:
1. Nie ma już raczej wolnych zbroi na apo... a jeśli nawet są to lepiej zrobić jakąś super niż zwykłą 15 arm.
2. Wziąść armor byłoby nieopłacalne.
3. Dużo jest questów dla lov lvl

Alucard
11-06-2008, 19:30
Fajny pomysł :D Wydaje mi się, że "trochę" zaczerpnięty z "Fable - Zapomniane opowieści".
Był tam podobny quest:
Duch marynarza każe nam wykopać jego skarb, który zakopał przed odpłynięciem na morze. Skarb możemy (tu należy wybór) oddać żonie bądź zatrzymać dla siebie.
Jak zatrzymamy to duch będzie straszyć ludzi.

Ale ogólnie 9/10
To chyba każdy by wziął tą zbroje :D Tu jest "haczyk".

Jadem toots
11-06-2008, 19:38
Fajny queścik :)
Ale:
*Zamiast sova jakiś inny sword, np. Phoenix, lub w ogóle coś innego, żeby i inne profesje miały coś fajnego i dobrego.
*Quest można by było robić tylko raz dziennie (tak jak Anni)

I to wszystko z mojej strony
8/10

Patbor
17-06-2008, 20:37
Ja osobiście jestem za tym by ten Quest wszedł w życie...Ale...Kojażycie grę GTA4 ? Tam jest taki system gry, że jest wybór...I tak jak wyczytałem to, chodzi tu o to iż, "Gdy złapiemy przestępcę na zlecenie Gangstera, dajemy mu szansę zniknięcia z miasta! Lub śmierć! Lecz gdy go puścisz go wolno, on może się stać twoim zleceniodawacą, lub może Cię zabić ?" - Teks zaczerpnięty z Gazety CD-ACTION :)

To moja propozycja polega na tym...by dać jakiś dalszy ciąg...że naprzykład przychodzi do nas list z wezwaniem (nie wiem gdzie ? :D) I mamy zadanie do wykonania...[coś w tym stylu :P]

Hupefupe
18-06-2008, 09:28
Hmm najbardziej do tego questu mi sie podoba propozycja Mc Maciak z obniżką cen ;] Jeżeli dla kogoś to nie jest rpg to można zrobić misje typu te przy QQ na dostęp do tego miasta ;) Ogółem pomysł dobry :)

VeEnNiRr
18-06-2008, 16:55
Gratuluję pomysłu!!! GejZet! Tylko coś innego niż SOV, bo SoV jest z Ani! 100lvl zdobył ciężko SoVa, a tu leci 30lvlik z SoVkiem i pakeruje. Trochę nie fair. A ten arm ma tyle co DSM. Chyba za dobry jak na taki quest. Quest powinien być bardzo trudny jak na 30lvl. Tak, aby na 30lvliku łatwo można by paść. Wtedy będzie all ok.
PzDr

Jan
18-06-2008, 20:31
Świetny quest, ale niestety (moim zdaniem) nie wejdzie on nigdy w życie. Tygrys jest przekonany, że tylko on robi najlepsze mapki na servie, a to przyjaciel Mortiisa, więc uznali oni, że mapki z forum są tylko do widoku graczy (forumowiczów). 10/10 jeśli chodzi o quest, a byłoby 11/10 jeśli weszedł by pomysł z obniżeniem cen run, a może i manasków.. kto to wie.. aczkolwiek równie dobrym pomysłem byłaby opłata za expienie dla high-lvli na potworkach typu OTS Queen, Glacek, Perfector etc. I oczywiście zmniejszenie lootu z Monster Skeletonów, Bally etc.

Tony
19-07-2008, 15:12
fajny qest,powinni taki zrobić w okolicach ANK,każdy z pewnością chciał by go wykonać,ale jak już ktoś napisał wyżej,Mortiis tu niezaglądnie.

Wojo Devil
19-07-2008, 19:16
Bardzo fajnie zrobione, ale rzeczywiscie watpie zeby mortiis teraz to zrobil....
Dla malych lvli byl by idealnym questem :)
Wd. mnie ocena to 9/10
Oby tak dalej.
Pozdrawiam