PDA

View Full Version : Niby szybki ale wolny (net) ;/



El Kozako
25-06-2008, 15:09
Cześć, mam problem z internetem.
Odrazu na początek powiem, że mam bezprzewodowy internet z Orange (Business Everywhere) Szybkość 3,6 Mb/s.
Problem tkwi w tym, że jest to niby dobry internet ale gdy np. gram w tibie to mam największe lagi jakie można mieć i przez to mam kicki (jednym słowem nie da się grać), gdy robie coś na internecie to wszystko wolno mi się ładuje...
Filmik na youtubie, który ma 2-3 minuty ładuje mi się 2 godziny... >,>
Nie wiem co mam zrobić... jest do bardzo dobry internet bo przecież 3,6 Mb/s to bardzo dużo ale czemu tak wolno wszystko chodzi i działa?? :/

Proszę Was o pomoc, jeśli wiecie dlaczego tak się dzieje to prosze o wypowiedzenie się tutaj. Będę bardzo wdzięczny! :)

Malkin
25-06-2008, 15:21
Więc tak, proponuję strone www.dsl.cz , tam możesz sprawdzić szybkość internetu.

TP/Orange , lubią "okłamywać" klijentów. Mój kolega ma z TP internet, płaci za łącze 1 mb/s , a ma 700.

Ja proponuję: Zmienic internet, bądź zgłosić do Orange.

Jeśli stwierdą że masz dobry, to wtedy jest wina Twoja, masz może zamulonego kompa, lub duzo porgramów włączonych.

Najlepiej, zrób formata, jak dalej będzie taki net, to wina dostawców.

Rybka
25-06-2008, 18:36
Jeżeli naprawde uważasz żę masz dobry internet to może masz coś z komputerem ?
Spróbuj na nowo Zaistalować Windowsa zainstalować Tibie ip changera i zainstalować na nowo neta.
Jeżeli to ci nie pomoże to zgłoś że internet jest za wolny itd. powinni ci pomóc a jeżeli nie zamów neta z innej, np. Neo.tP

marian motyka
26-06-2008, 23:03
ja mam iplus 7.2 mb niby szybki ale nic bardziej mylnego mieskam w centrum miasta mam zasieg zedu 3-4 kresek na 6 korzystam z transmisji HSDPA i nic jak slaby zasieg i stabilnosc to mozesz miec i 100 mb a i tak wolno bedzie ci chodzilo.Niemam tak slabego zeby miec lagi na tibi ,zeby miec lagi to trzeba korzystac z botow.itp,i duuzo programow pootwieranych,lub trojanik albo cos

Taki se pazdzioszek
26-06-2008, 23:08
Ja chciałbym powiedzieć, że TP i Orange gwarantują Tobie szybkość internetu "DO 3,6MB/S"!
Tzn, że często może być mniej... :(

Zadzwoń do Orandżowców, zrób im awanturę, powinno chociaż trochę pomóc. :D

CC Squad
27-08-2008, 00:08
Jak by twoje połączenie wynosiło te 3,6 mb/s to byś był kox ale to zależy od tego jaka jest moc połączenia od nadajnika. 3,6 mb/s to jest maxymalna predkosc neta przy najlepszym polozeniu. Jak np. najblizszy nadajnik jest o 200km oddalony od twojego mieszkania/domu to bedzie mielić po 50kb/s o ile w ogóle bedzie łapał sygnał.

Radze kupić neta z dialogu (mam 1mb/s cisne film wazacy 800 mb w 1,5h zero lagów małe pingi)

old Don Mateo
27-08-2008, 00:39
Jak by twoje połączenie wynosiło te 3,6 mb/s to byś był kox ale to zależy od tego jaka jest moc połączenia od nadajnika. 3,6 mb/s to jest maxymalna predkosc neta przy najlepszym polozeniu. Jak np. najblizszy nadajnik jest o 200km oddalony od twojego mieszkania/domu to bedzie mielić po 50kb/s o ile w ogóle bedzie łapał sygnał.

Radze kupić neta z dialogu (mam 1mb/s cisne film wazacy 800 mb w 1,5h zero lagów małe pingi)

temat ma dwa miesiące a ty się wypowiadasz w nim i do tego koleś na pewno już se poradził z problemem

@topic

zamknąc temat bo się nie z dziwie jak jeszcze z 3 osoby powtórzą to co ja ;s

Ko0oDeeXiiiK
27-08-2008, 05:25
Nie chce mi sie czytać ale, moja matka ma iPlusa (Na tej samej zasadzie) i to jest tak, 3.6 to będziesz miał jak staniesz z laptopem zaraz przy tej antenie głównej, w umowie pisze "Do 3.6 mb" tak samo jest z neo, myślisz ze wykupiłeś 2 mb a tak naprawdę kupiłeś internet do 2 mb ;)
Żaden format nic nie pomoże, zmień internet. Najlepiej na neo xd bo neo roxuje XD


#Down
Boże jakie ty jesteś zero inteligencji, nie rozumiesz że to nie przez windows tylko przez słaby sygnał ?

Grulix
27-08-2008, 09:18
Zrób formata i najlepiej zmień kartę sieciową na lepszą. Gdy to nie pomoże idz do orange i zrób burdę.

19Fifi64
27-08-2008, 16:30
Nie wiem czy wiesz ale istnieją różne technologie gprs, edge, wi-fi.
Musisz sobie zobaczyć np. w większych miastach są edge a np. w mc donaldzie jest wi-fi ;) (hotspot)

W dodatku twoja karta może obsługiwać np. tylko gprs.

P.S. Nie masz 3,6 MB/s tylko 3,6MBit/s A to jest duuuża różnica kolego :)

Pozdrawiam.

Majkello
27-08-2008, 19:22
Miedzy 3.6mb/s a 3.6mbit/s jest ogromna roznica.Jest kilka razy slabszy wiem bo moj kumpel ma taki lipny net.

jołek
27-08-2008, 19:39
ekhm to ja wyraze opinie bo mam podobnego neta. To tak To jest 3Mbit/s xDD i to jest predkosc URZADZENIA czyli twojego modemu a zeby wycisnac max z niego musisz miec odpowiedni zasieg GPRS/EDGE/3G/HSDPA IPLUS posiada w wiekszych miastach najlepszy zasieg jakim jest HSDPA czyli masz modemik 7,2Mbit/s i sciagasz pliki po 100-200 Kb/s a jezeli masz zasieg EDGE wioski moze tez byc GPRS to odpowiednio max 25Kb na EDGE i 10 Kb na GPRS a masz takze ograniczenie transferu czyli jak przekroczysz ilosc wyslanych i odebranych MB w twoim przypadku jezeli masz abonament 50 zeta to 500MB to zwolnia ci transfer dopóki dopóty nie zacznie sie nowy okres rozliczeniowy czyli przyjdzie ci rachunek. To tyle wiem bo mam podobnego neta wiec nie pier.. glupot mi tu tak??

hadesq
30-08-2008, 15:08
Wiesz ja radził bym ci jeszcze raz zainstalować program z netem.
Ale morze spróbuj w jakimś inny miejscu postawić modem .. a jak nic nie działa zrób formata. :)