PDA

View Full Version : Ceny



Maffio
27-06-2008, 21:21
Witam!

Otoz, niedawno wrocilem na apo (2-3 miesiace temu), wczesniej gralem jakies rok temu ?!, wiem ze nie bylo jeszcze klapek, pandemy,quenny byly tylko na najazdach, a wiesiek dopiero co wszedl tylko do solo roomow, pamietam te czasy gdy przy arenie przepychalo sie 10 osob, zeby byc 1...
^^,dobra, to nie czas na opowiadanie tylko...

Kiedys (za moich starych czasow) softy lecialy po 1-2kcc, teraz? 300-350cc.
Mpa sprzedawalo sie u ludzi po 20cc czasem 25cc, kiedy blessedka kosztowala 500cc, mls'a nikt nie sellal bo byl to holernie drogi rare. DSH byl naprawde drogi, na softy ekipa zbierala sie po 4 dni, nie bylo h lvli zeby wyczsycili. Niestety te czasy juz minely...

Teraz gdy widze jak ktos sella softy po 300-350cc, to mnie szlag trafia. Na tych Pandemach, Bh, Klapach sie nie znam, nie gralem wtedy kiedy one weszly, wiec sie nie odzywam ... Ale to jest szlag, kiedy all b robe sellaja w sklepie, turbany wyzucaja...

Mam pomysl !
Zrobmy takie cos jak na refugii (rl tibia) Gdzie naprawde paru ludzi zrobilo podwyzke cen, inni poszli za nimi... i co? ceny naprawde sa wysokie :-)

Prosilbym wpisywac sie do akcji ktora przed chwila zaproponowalem, moze to wypali, moze nie ale jak nie sprawdzimy to sie niedowiemy...

Pozdrawiam, Maff

Rzulf
27-06-2008, 21:26
Sklep z npc skupującym te itemki był by dobrym rozwiązaniem bo ceny były by wyższe niż w tym sklepie.

I quest np. od 600-700 lvl, takie coś jak Queen Quest. I może być tak samo tam parę respów jakiś silniejszych potworów.

Maffio
27-06-2008, 21:29
Nom, masz racje. Ten qest bylby zajebistym rozwiazaniem tez sytuacji, ale z drugiej strony, h lvle mielby za latwo, dlaczego? Gdyz nie musieli by sie meczyc aby sellnac te itemy..., Czekam na dalsze komentarze x]

Lisek Chytruseq
27-06-2008, 21:32
Maffio Wiec tak Softow na Apo sa T Y S I A C E .. to nie tylko softy z questa ! takze z lotow np. Queenow .. nawet nie zdajesz sie jak trudno bedzie podbic cene ;d . najlepiej jak by byl npc ktory by skupowal softy np po 500 cc . i juz by bylo wiadomo ze by nizej nie spadly (: . Tyle Xd

New Tasman
28-06-2008, 00:30
Sklepy z npc skupującym takie item są strasznie złym pomysłem... zauważ że ja na 850ms mam sobie 10 pandemek w dp, z 20 softow, wingeda itp. bo do domku. Dawałem za pandemke 7kcc, a jak npc by kupował po 25kcc zarobił bym gigantyczną ilość kcc. Wartość kcc by spadała przez coraz większą ilość waluty!


NIE!! za dużo osób by miało mega zysk na tym!!

Grajcz
29-06-2008, 08:27
Witam!

Otoz, niedawno wrocilem na apo (2-3 miesiace temu), wczesniej gralem jakies rok temu ?!, wiem ze nie bylo jeszcze klapek, pandemy,quenny byly tylko na najazdach, a wiesiek dopiero co wszedl tylko do solo roomow, pamietam te czasy gdy przy arenie przepychalo sie 10 osob, zeby byc 1...
^^,dobra, to nie czas na opowiadanie tylko...

Kiedys (za moich starych czasow) softy lecialy po 1-2kcc, teraz? 300-350cc.
Mpa sprzedawalo sie u ludzi po 20cc czasem 25cc, kiedy blessedka kosztowala 500cc, mls'a nikt nie sellal bo byl to holernie drogi rare. DSH byl naprawde drogi, na softy ekipa zbierala sie po 4 dni, nie bylo h lvli zeby wyczsycili. Niestety te czasy juz minely...

Mówisz że grałeś rok temu (czyli czerwiec 2007) i blesedka stała po 500 cc? Nie rób se jaj bo akurat równo rok temu pierwszy raz grałem na apo i blessedke kupiłem za 220 cc...mpa po 20 cc? ja kupiłem za 11 cc...mls nikt nie selał? to chyba kpina albo ci się daty pomyliły...tego że "holernie" przez samo h piszesz nie skomentuje...i co do softów to znajdź mi frajera h lvla co robił softy tylko raz i kupi za własną kase klucz żeby newbie wyczyścić...jak już to tylko kumplom a i tak 90% 400+ robiło już softy 2 razy i nie może już tam wejść.


Witam!
Teraz gdy widze jak ktos sella softy po 300-350cc, to mnie szlag trafia. Na tych Pandemach, Bh, Klapach sie nie znam, nie gralem wtedy kiedy one weszly, wiec sie nie odzywam ... Ale to jest szlag, kiedy all b robe sellaja w sklepie, turbany wyzucaja...

(...)
Pozdrawiam, Maff

co do tego że cie szlak trafia...wiesz co to wolny rynek? chcą selać tak tanio to ich sprawa...mnie rozbawia noobek któr pisze np. "sell demon helmet 6 cc" i powtarza przez 30 minut i tak nikt nie kupi...a jak jak kiedyś selałem po 3 cc (newbie byłem i nie wiedziałem co to soniaxd) to gość do mnie z tekstem że mam wycofać oferte bo bana za zaniżanie cen bana dostane... i co do b robe to jak mi kiedyś z dracul sie 5 bp nazbierało to miałem stać jak noob w depo i pisać "sell 100 b robe 1 cc za sztuke"? na turban znaleźć kupca to też sporo czasu a zysk niewielki...zamiast stać w depo i spamować takimi ofertami wolę iść na ms lub bally (czy jak kiedyś dracule) i tam zarobie 100 razy tyle niż ci co starają się na siłę wepchnąć noobom śmieci po wysokich cenach.

A teraz już ogólnie do tematu zaniżanych cen...gdyby zrobić npc który by skupował pandemki, softy, itp. to hlvl zamiast starać się selnąć innym te softy 100-200 cc drożej niż w sklepie to wolałby selać tylko w sklepie i wtedy pomijając bogactwo h lvli to byłby niedobór lepszych itemów na rynku...
I co do akcji zawyżania cen to tu się nie uda bo nigdy wszystcy hlvl nie zgodzą się na takie coś bo każdy chce jak najszybciej selnąć loot a nie godzinami spamować w depo dla kilku/nastu cc.
Moim zdaniem tak już jest i nie ma na to rady...jak chcą niech se selają po zaniżonych cenach jeśli uwarzasz że to za tanio to kup sobie te softy za 250 cc i próbuj selać po 400 wtedy zobaczysz jak ciężko selnąć drogo taki loot...