PDA

View Full Version : [Armia 7.6] Osoba nadzoruj?ca wymiane Rook-Main.



Splaxor
10-09-2008, 17:20
Witajcie, jak sami wiecie jest wiele ofert zamiany Rook-Main.
Dlaczego tak mało osób jest odważnych do takiej wymiany? Odpowiedź jest bardzo prosta. Gracze boją się, że zostaną oszukani.

Sporo myślałem nad tym. Wymyśliłem coś co na pewno wielu z Was już wymyśliło, ale może nie zastanawiało sie na tym bardziej.

Jedyną, dobrą, uczciwą formą wymiany Rook-Main jest wymiana przy GMie i dlatego powinna Ekipa APO powołać kilka osób, które miałyby za zadanie dopilnować wymian Rook-Main. Wtedy stałyby się one bardziej bezpieczne.

Jak wiadomo GM nie ma czasu na takie pierdoły, więc gracze mało kiedy decydują się na zamianę. Po wprowadzeniu kilku osób (3-4) takie wymiany zyskałyby na bezpieczeństwie.

Osoba taka powinna mieć inny nick niż swój głowny char, a najlepiej jakby miała osobne konto. Przy nicku posiadałaby przedrostek Trader i nick, przykładowo Trader Kama.

Taka osoba miałaby tylko możliwość teleportowania się do graczy. Nie mogłaby używać niewidki, ponieważ mogłaby to wykorzystać w zły sposób.
Taka osoba miałaby mało HP i many oraz nie byłaby chroniona od obrażeń potworków. Dlaczego? Ponieważ mógłby sobie ktoś chodzić na jakieś potworki, aby coś wylotować.
Taka osoba mogłaby tylko teleportować się do ludzi, którzy są w PZ, aby nie ułatwiać kolegą w, przykład: Znalezieniu kogoś w szybkim czasie. <-- to byłoby ciężkie do wykonania, ale mogę się mylić.

Czym zajmowałaby się taka osoba?

Taka osoba pilowałaby, aby wymiana była przeprowadzona w bezpieczny i uczciwy sposób. Wymiana kasy Rook-Main, items Rook-Main, domków Rook-Main.


!!! UWAGA !!!
1. Taki Trader nie mółby uczestniczyć w wymianie postaci bo nie jest w stanie sprawdzić czy dana osoba dała passy czy nie, a pisanie na defualt byłoby zbyt niebezpieczne.
2. Trader nie może podnosić items z ziemi.

Co Trader robi, gdy był świadkiem oszustwa?

Wtedy taka osoba pisze do jednego z GM'ów i wyjaśnia sprawę. Następnie osoba zostaje ukarana przez GM'a.

P.S Nie pisałem tej propozycji po to, aby w jakiś sposób załapać się na takiego Trader'a. Wg mnie jest to ciężka i odpowiedzialna praca, ale są osoby, które się nadają na taką pozycje.

@Babus
Dzięki, dopisze z tymi itemami, ale jak dla mnie było to oczywiste.

@Ajgored
Po to jest kilka osób, aby one nadzorowały. Nie wierzę, że akurat każda osoba będzie kumplem, ale z drugiej strony na zimne lepiej dmuchać więc ciekawe rozwiązanie mojej propozycji. Ta propozycja jest jeszcze do dopracowania co zrobie jak będę mieć czas. Czyli jutro.

Babus
10-09-2008, 17:49
Niezły pomysł, pod warunkiem, że nie były by to osoby z apo, bo by pomagali swoim kolegom oszukiwać, i nie mogli by podnosić itemków tak jak tutorzy/GM.

Ajgored
10-09-2008, 18:15
Najlepiej aby taki gm przy każdej wymianie kręcił filmik z całej wymiany żeby miał dowody gdyż mogą pomagać kumplą

Silkroad
13-09-2008, 14:09
Gm pomagać kumplą? Osób nieodpowiedzialnych się nie wybiera więc wiesz...
Jestem na NIE! Jeżeli wymieniasz coś pomiędzy światami to na własną odpowiedzialność. Jak dać Gm to do pilnowania pożadku a nie do Jakiegoś Rook-main.

StoPro
14-09-2008, 16:44
Taka osoba miałaby tylko możliwość teleportowania się do graczy.

Uhum. W tym teleportacje do osoby będącej w danej chwili w domku :)
No chyba, że by nie mogła podnosić itemów z gleby, ale nie wiem czy chodziło Ci o uwzględnienie domków.

Pomysł nie wejdzie w życie, bo za dużo z tym roboty.
Wniosek? Najlepiej się nie wymieniać. Lepiej nie oszukiwać, by nie zostać oszukanym. Samemu sobie trzeba radzić. Bez wymian. Dziękuję.

dran frek 3
14-09-2008, 16:53
Osobiście jestem na nie. Pomysł ciężki do zrealizowania, ludzie by niemiłosiernie spamowali na pw "Ej chce sie wymienic ho tu szybko" itd... Ogólnie nie sądzę by takie coś weszło w życie...

Zieniu
14-09-2008, 17:17
no musze przyznac ze pomysl mi sie podoba i to bardzo, a ze nie gram w tibie to mi to lotto nawet przez chwile sie zastanawialem jak by to bbylo gdybym taka posadke mial, no ale nic tibia ti kufno. Pomysl jak najbardziej na tak Cya

Ernim
20-09-2008, 15:27
moim zdaniem powinno byc cos w rodzaju skrzynki na ktora dajesz kase na main i ta osoba z main ktora daje kase na rook za pomoca pociagniecia dzwigni Oczywiscie bylo by to kontrolowane przez ''Tutora (Trade...)" ktory ciagnie wajche xD. a 1cc na roku wymienialo by sie za 40cc na mainie i by bylo dobrze.