PDA

View Full Version : Pytanie do GM. I graczy.



Chir
02-10-2008, 17:36
Zapewnie wszyscy zauwazyli ze Armia z kazdym miesiacem traci graczy.
Widze to od dawna. Nie gram od roku od kad sprzedałem Czarnego Lucyfera.
Chira dostał moj kuzyn ktory go zrookował ale nie o tym mowa. Wpadłem tylko powiedzieć ze tak wspaniały ots APO jakiego pamietam sprzed 2-3 lat,
kiedy moim powiem "pro" ktoremu wszyscy zazdroscili wszystkiego był Neko (1 owner) bodajrze 450 lv. Był tam jakis klimat ktory zapraszał graczy ze kolejki byly po 300 osob na teraz bylo by 700 bo przewaznie serwer miescił 400 + 300 w kolejce. Serwer tak dobrze rozwijajacy jak APO mogl by wydac 2 samodzielnie działajacy serwer z ta sama mapka ale bez bezsensownych sl gdzie po dedzie nie traci sie lv a zamiast tego z sl ktory o 50% zmniejsza spadanie lv (prawie jak blesy) Albo od dawna zapowiadana i niedoczekana odslone na 8.0. Jesli tak dalej pojdzie a ots bedzie rozwijal sie w mapke i w ulatwienia dla graczy a nie w dodatki jakie dały mozliwosc odsłony wszystkich update na rl. Ale oczywiscie bez bezsensownych Hotkei.


Licze na wyobraźnie GM'ow i poglad na to co sie dzieje.



Z poważaniem Czarny Lucyfer




Po 1 o to co mowisz (Labeletti) A po 2 to ze ludzie z 1 serwera nie chca restartu gdzie postacie maja od dawna ciezko nabite lv lub kupione :) A to da jakas zmiane szanse i sprowadzi duzo nowych graczy co = Kasa za pacc na utrzymanie serwera i dla Mortisa bo nie mowcie ze on nic z tego nie ma i z dobrej woli go utrzymuje a wieksze fundusze mu sie tez przydadza.

Labeletti
02-10-2008, 17:46
Pomysł nawet nawet ale czemu on ma służyć ?
I te 2 samodzielnie działające server'y?
Chodzi Tobie o zmniejszenie kolejek nad głównym
serverem i odciążeniem go? Jesli to masz na mysli to ja jestem w 100% ZA.

Racja :) Wszyscy mówią, że Mortiis nic nie robi ale to stek kłamstw i oni dobrze o tym wiedzą.
To po prostu są dzieci i muszą na kogoś zwalić winę.
Mortiis robi co może żeby utrzymać server.

Orzeszek
03-10-2008, 12:08
"Z POWAŻANIEM ARTUR" lepiej by było xD


ta jestem twojego zdania,

Drako o.o
03-10-2008, 12:11
kolejny bezsensowny temat
takich tematow bylo 100000 ameryki nie odkryles

no ale popieram...
ppffff


co do servera to sie nie zgadzam

niech zostanie tak jak jest a w przyszlosci niech zrobia ten 8.1+

Esine Palladin
03-10-2008, 14:25
Dobre podoba mi sie up panowie macie racje 99,999% apo juz sie staje nudne przez nobow bez nich byla by gra ciekawsza bo all pujda (Prawie) na 8.+ i dobrze bedzie :) !!Lecz!! moze sie zaczać na trade na 7/6 np.
Buy mpa 150cc golden legs 100cc demon helmet 210cc softy 5kcc na armia
8.+
@Topic
pomysl masz gosciu dobry :)

MasterQ
03-10-2008, 14:56
Tak, tak pamiętacie kiedy było zapowiedziane APO 8.0+? B ja już straciłem rachube, ale mam nadzieje, że są prowadzone jakieś prace nad tym.

A co do tematu, to się zgadzam. Powinien powstać 2 serwer i każy by miał równe szanse na wbijanie lvl'i. Bo teraz jak taki 15lvl ma kolege to wbicie 100lvl'a - w 1-2h? ...

Heroes Rooker
03-10-2008, 15:34
Watpie że się da.
Chyba że Mortiis tego się podejmie ale nie do końca
Według mie kolejny pomysł może kiedyś wejdzie w życie

Chir
03-10-2008, 18:03
Fanie by było gdyby Mortis sie tu wypowiedział tez. Bo jeszcze jak Grom grał mowił ze ots pod 8.0 jest prawie skonczony ale trzeba doac pare skryptow. Ale jak go nie ma to nie wiem czy to bedzie. Mozna by bylo w ostatecznosci wprawadzic 2 ten sam ots z ta sama mapka ale np mniejszy lot?
usunac sl i podobne zmiany zeby byl trudniejszy.

Szkoti
03-10-2008, 18:24
ja się zgadzam . Jakby był ten 2 serwer to by było o wiele lepiej. Każdy by miał szanse być takim 2 neko czy abu. ;) Jestem twojego zdania ;)

sebaa1994
03-10-2008, 18:48
Jestem Za Tibia 7.6 Juz Przestazala Jak Apo!!!!!!!!!

Maks
04-10-2008, 23:16
kolejny bezsensowny temat
takich tematow bylo 100000 ameryki nie odkryles

no ale popieram...
ppffff


co do servera to sie nie zgadzam

niech zostanie tak jak jest a w przyszlosci niech zrobia ten 8.1+


****** APo, kiedyś było inaczej, każdy grał z chęci, nawet jeśli musiał te 300+ osób czekać w kolejce to mu się chciało a teraz 300 osób max online ahsudhsaudhuas i b dobrze niech Apo upada chce to widzieć jak naraz 200 charów na allegro bd wystawionych ashduashdusa z Twoim na czele

Zapomniałbym kupię Ci chusteczki i nocnik za kcc bejbe,,, bo zapewne będziesz płakać nast. rok że biedactwu zwineli serwa ahsudhsadu

Techniks
05-10-2008, 02:46
****** APo, kiedyś było inaczej, każdy grał z chęci, nawet jeśli musiał te 300+ osób czekać w kolejce to mu się chciało a teraz 300 osób max online ahsudhsaudhuas i b dobrze niech Apo upada chce to widzieć jak naraz 200 charów na allegro bd wystawionych ashduashdusa z Twoim na czele

Zapomniałbym kupię Ci chusteczki i nocnik za kcc bejbe,,, bo zapewne będziesz płakać nast. rok że biedactwu zwineli serwa ahsudhsadu

Takich postów nie pisałeś jak grałeś tutaj.
Myślisz ,że jak nie grasz już to jesteś panem i królem ?
Mylisz się ; )
Topic@
Mortiis powiedział nie podoba sie - nie graj , ja będę miał te 10 zł mniej z pacc.
Sądzę ,że gdy apo upadnie Mortiis poprostu zamknie server i będzie utrzymywał sie z czego innego.

Chir
05-10-2008, 20:35
Tu juz nie chodzi pewnie o utrzymywanie sie przez Mortisa.
Moge powiedziec ze gralem jak ten ots był jeszcze młodzikiem ale rozwinoł sie całkiem szybko. Jak na ots ktory ma ponad 3 lata (jesli sie niemyle) nie liczac test serwera.Przydały by mu sie gruntowne zmiany jak napisałem w 1 poście.
Nic nie da to ze dojdzie 90 resp demonow wisemanow czy potwory walace za 30k i dajce 6 mil expa. Nie jest tez fajne ile ludzie maja przedmiotow np :
- Siemka mam burning heart
- No siemka ja mma ich 12 o.O

Bo takie sytuacje juz istnieja i nie zaprzeczycie.
Jeżeli na ots exp 5X pojawiaja sie 2k lv to chyba nalezy coś z tym zrobic bo to mowi jak stary jest ots i odstrasza nowych graczy.

Co to daje:

Ludzie z wiekiem poprostu nie maja czasu na duperele (Tibie) i odchodza.
W rozkwicie OTS zastepywani sa tacy gracze nowymi a nawet wieksza ilościa w ogólnym przeliczeniu 1:4 tak i APO rozwineło sie do ponad 600 graczy.
Upłyneło sporo czasu od kad ots był świetlnościa i tak trwała to bardzo długo bo ponad 2 lata. Wlasnie w ostatnich dniach gdy OTS byl jeszcze jednym z najbardziej obleganych sprzedałem postac jak ponad 20 PRO OTS nie bede wymieniał bo pewnie sie domyślacie. Minoł rok od kad niegram i widze sytuacje zamiast 600graczy+ jest 300+- I frekfencja nadal spad z 1:4 zrobiło sie 4:1 i to sie nie zmienia.

Wiec wynika z tego, ze trzeba cos zrobic żeby 1 z najlepszych OTS w polsce jak nie wiecej stanie sie jednym z OTS o ktorym wszyscy zapomnieli.

Van Destroyer
05-10-2008, 21:41
Tak masz racje po prostu serwer bedzie wygladac jak krwawa wojna... wszyscy odejda i zostana tylko maniaq h lvl którzy w swoim niezbyt licznym gronie (moze z 50~:P) bedą tu tylko grac i beda sie scigac z lvlami, bo kazdy nowy gracz zobaczy ze na tym ots nie bedzie mial szans...

Pod tym wzgledem rl tibia jest zrobiona perfekcyjnie nikt nie zajdzie tak daleko by odstraszac przyplyw graczy... system z apo ze kazdy bije lvl moim zdaniem dal szybki zastrzyk gotówki kiedy to kazdy chcial zablysnac lvl, a zeby to osiagnac trzeba bylo sie zabezpieczyc paccem (z sl).

Ale teraz sytulacja na ots staje sie coraz bardziej oczywista 1klvl+... nawet jak ktos sie jednak skusi na gre od 0... to administracja go dobije niesluszym banem za boty... to moje zdanie pozdrawiam.

LeoO
05-10-2008, 22:30
jestem tego samego zdania.apo zeszło na psy,co druga osoba ma jakiegoś bota przydał by się jakiś inny serv pod innego klienta.chętnie bym na nim zagrał :]

Alirka Joar
06-10-2008, 14:33
Jak chcecie ten 2 serwer to niech wam tam Mortis zrobi 2. Co bedzie nom stop aktualizowany z np wersji 8.3 do 8.4 itd. Ale niech nie usuwa 7.6... Co wy chciecie jest po 300 osób nie ma kolejek są wolne respy. Jak by było full to by znowy były sakrgi jak kiedyś że są kolejki że na faccu sie nie da expic itd.

GrulixBaned
06-10-2008, 14:56
Abu niedługo dobije do 2k i co? Przydał by się nowy server np 8.X i by było dobrze. Wielu moich znajomych mówi, że nie chce grać na ots dlaczego? Pokaże nasz dialog:
Ja: Elo.
Kolega: no siemka
Ja: Będziesz grać na taki zajebistym ots?
Kolega: nom tylko podaj ip
Ja: Dam ci jakąś postać aby się nie nudziło
Kolega: Ok.
Kolega: nie gram na tym ots jest exp w miarę nawet ale biegają same 1 k+ lvl nawet nie dojdę w czołówce
Ja: Dojdziesz.
Kolega: od kiedy ots on?
Ja: 3 lata prawie już
Kolega: nie gram pierd**e

To była prawdziwa korespondencja gg.

DragonQ
06-10-2008, 17:18
Macie zabawny tok myślenia :D .
Odpowiedzcie sobie na pytanie: Dlaczego ludzie odchodzą od globala, żeby pograć na jakimś OTSie?
Oprócz oczywistego faktu, że może tam jest za trudno, może ich ścigają, może nie mają pieniędzy na premium.
1.Ludzie zniechęcają ludzi. Wyzwiska, obelgi. Niestety coraz częściej można zauważyć jak ćwierćinteligenci chcą się popisać swoim zasobem słów nabytych od pro kumpli z podwórka i pokazać jacy oni są super przez internet.
2.Chcą spróbować czegoś innego, czegoś nowego. No dobrze, ale dlaczego chcą spróbować czegoś nowego? Ano, bo im się ZNUDZIŁO. Prędzej czy później każdemu to się znudzi, najpierw global, potem APO, następnie inne OTSy a w końcu cała gra. Żaden reset charów nie pomoże.

Jest może jeszcze jedna kwestia- obsługa pomimo tego, że cały czas stara się coś robić i przyciągać nowych graczy mapami, questami itp. zapomniała o najważniejszej rzeczy, dzięki której mogłaby przyciągnąć potencjalnych graczy- o reklamie. Bez promowania nie ma graczy- bez graczy nie ma OTSa.
Ot, macie całą Waszą filozofię.

Rokix
06-10-2008, 17:42
ja się zgadzam . Jakby był ten 2 serwer to by było o wiele lepiej. Każdy by miał szanse być takim 2 neko czy abu. ;) Jestem twojego zdania ;)

nie chcialbym byc taki jak oni zal..........

Chir
06-10-2008, 20:53
Jak chcecie ten 2 serwer to niech wam tam Mortis zrobi 2. Co bedzie nom stop aktualizowany z np wersji 8.3 do 8.4 itd. Ale niech nie usuwa 7.6... Co wy chciecie jest po 300 osób nie ma kolejek są wolne respy. Jak by było full to by znowy były sakrgi jak kiedyś że są kolejki że na faccu sie nie da expic itd.


Ale czy ktoś tu mówi o zamykaniu 1 serwera nie tylko otworzeniu 2 bliźniaczego. Gdzie beda poprawki co do sl itp.

.O.S.T.R.
06-10-2008, 21:05
Zrobią na 8.1+ i większośc na NG/blackd w tym ja. : ] Może być. ; ]

@Chir

Niby, który owner Lucyfera... Nie dopisałeś liczby przed nickiem.

Chir
06-10-2008, 22:33
Bo nie musze dopisywac -.-
Jestem pierwszym od 1-736 lv
A potem to juz mnie nie obchodzi ile ich było jak kupił ją odemnie koles.
Pisał bym na forum pod nickiem Czarny Lucyfer ale zbanowane :P
Specjalnie je wtedy zbanowałem zeby juz nie grać.

Ananas bananas : )
07-10-2008, 13:56
na Apo jest za duzo naabs i botterow nie ma takiej gry jak 3 lata wstecz malo osob na bootach gralo i kazdy sie szanowal a przyjdzie jakis Seviper i zacznie ci po stary jechac bo tego go w domu uczą;<

GrendFader
07-10-2008, 14:33
Beznadziejny pomysł i tak już dawno nie ma kolejek na Apo serwer ma dużo gracze


Z jednym masz racje gralem na apo 2 lata temu 600+ byłem kimś a teraz masz 600 level jestes noobem jak byłeś 15 levele lepsze poważanie jak ty

major nabijacz
08-10-2008, 13:09
wszystko jest w miare dobrze..lecz mogliby zrobic tylko drozsza cene sl'a ..i byloby git.

ÓnDet
08-10-2008, 15:32
Nooo ktos kto sie podpisuje "Czarny Lucyfer" to chyba nie ma za dobrze pod kopula.. :|


Co do APO 8.0~ ... APO jest znane jako APO 7.6! nie zadne inne... jest teraz bardzo duzo dedykowanych serwow 8.0~ wiec apo mialo by hmm konkurecje?:| ja gram na apo nie na rl poniewaz tu wszystko jest szybko... silne potwory podjazd masakryczne hity itd.. tak niepowtarzalna jest TYLKO tibia 7.6 ;] Co do tego ze Mortiis nic nie robi ;o tu sie zgodze ze to chuja prawda ;] a jesli ktos tak pierdoli to niech zrobi wlasny serv i trzyma go tyle czasu.. pzdr


@ps trzeba jakies nowe monstery troche mapy dodac... itp ... to wystarczy w zupelnosci

Chir
08-10-2008, 17:45
Nooo ktos kto sie podpisuje "Czarny Lucyfer" to chyba nie ma za dobrze pod kopula.. :|


Co do APO 8.0~ ... APO jest znane jako APO 7.6! nie zadne inne... jest teraz bardzo duzo dedykowanych serwow 8.0~ wiec apo mialo by hmm konkurecje?:| ja gram na apo nie na rl poniewaz tu wszystko jest szybko... silne potwory podjazd masakryczne hity itd.. tak niepowtarzalna jest TYLKO tibia 7.6 ;] Co do tego ze Mortiis nic nie robi ;o tu sie zgodze ze to chuja prawda ;] a jesli ktos tak pierdoli to niech zrobi wlasny serv i trzyma go tyle czasu.. pzdr


@ps trzeba jakies nowe monstery troche mapy dodac... itp ... to wystarczy w zupelnosci

A Pan liźi liźi i tak nie dostaniesz nawet tutora wiec nie masz co sie podlizywać. Temat tez nie mowi o zmianie serwera na 8.+ tylko o tym zeby powstał bliźniaczy serwer ale bez masakrycznych ułatwień dla graczy zbednych czarow itp.

A co robienia wlasnych ots nie kozacz bo nikt też nie mowił ze zrobi lepszego to sa "propozycje"

A co do twojego 1 zdania: "Nooo ktos kto sie podpisuje "Czarny Lucyfer" to chyba nie ma za dobrze pod kopula.. :|" Ktoś z nikiem ÓnDet nie ma tu napewno nic do powiedzenia. A i jeśli chociaz troche byś wiedział jak sie pisze oficjalnie to byś wiedział ze najleży się podpisać. 2 klasa podstawówki, że nie uczono?


wszystko jest w miare dobrze..lecz mogliby zrobic tylko drozsza cene sl'a ..i byloby git.
A co do sl to nic nie da ludzie maja tyle kasy, ze starczy na sl spokojnie i to nie jeden.