Zaloguj się

View Full Version : Serwer Numer TWO (8.0)



adrianeq :)
20-11-2008, 21:36
Witam. Temat ten był wiele razy poruszany i jestem tego świadomy że może być on uznany za zamknięty, ale najpierw kilka argumentów.
Silnik już dawno powinien być, dawno już było mówione o tym. Mortiis już przygotował strone do tego silnika :

<FONT class="uni_03">Klient:</FONT><FONT class="uni_04">8.0</FONT><BR>
<FONT class="uni_03">Host:</FONT><FONT class="uni_04">armia.toproste.pl</FONT><BR>
<FONT class="uni_03">Port:</FONT><FONT class="uni_04">7171</FONT><BR>
<FONT class="uni_03">World type:</FONT><FONT class="uni_04">ARMIA PVP</FONT><BR>
<FONT class="uni_03">Experience:</FONT><FONT class="uni_04">x3</FONT><BR>
<FONT class="uni_03">Houses:</FONT><FONT class="uni_04">666</FONT><BR>


To dlaczego Tygrys nic nie robi? On się zajmuje mapką, a Mortiis silnikiem ;)
Czemu nic nie ma, dokładnych dat kiedy powstanie?
Zapraszam do dyskusji.

#Down
Może i było, zauważyłem to przy ostatnim razie przeglądaniu źródła ;P || Ile ja bym robił? Z takim doświadczeniem jakie on ma (Tygrys) Góra 3 miechy... a on ile robi? 2 lata ponad... więc szkoda gadać.

Mam robić? Haha ciekawe ja nie jestem właścicielem APO ani nic nie mam wspólnego z tym Ots'em bo nawet nie gram ;] Doświadczenie da się określić, ponieważ on zrobił te wszystkie mapy do serwera ;) A jeżeli nie ma czasu to niech Mortiis weźmie nowego, a nie przedłużanie tego w nieskończoność.

Àrmia Fansite
20-11-2008, 21:44
Szybki jesteś, to już tam z 2 lata jest ^^


Mortiis już przygotował strone do tego silnika :
Kopiuj -> wklej i zmienić parametry? 1 minuta roboty ;)


To dlaczego Tygrys nic nie robi? On się zajmuje mapką, a Mortiis silnikiem
Czemu nic nie ma, dokładnych dat kiedy powstanie?
Tygrys dużo robi (Ciekawe ile ty byś robił mapkę dla 400 osób :)
Mortiis robi skrypty i cały silnik (Ciekawe ile ty byś robił silnik przystosowany na 400 osób)
Daty nie ma bo nie,




#Down
Może i było, zauważyłem to przy ostatnim razie przeglądaniu źródła ;P || Ile ja bym robił? Z takim doświadczeniem jakie on ma (Tygrys) Góra 3 miechy... a on ile robi? 2 lata ponad... więc szkoda gadać.
3 miechy? To rób. Skąd wiesz jakie on ma doświadczenie? Może robi powoli? Nie ma czasu? Może ty byś robił 10h dziennie na robienie mapy...

DannRook
20-11-2008, 22:09
Serwer będzie jak będzie...
Tygrys mówił, że teraz popycha na realu oblookać co i jak w najnowszej tibii...
Co do serwera to serwer miał byc już 2 lata temu i ameryki nie odkyrłeś.
pozdro

Spy Massive
20-11-2008, 22:32
Mortiis To Człowiek nie Robot Tygrys To Człowiek nie Robot nie będą siedzieć non stop żeby robić apo 8+++ to raczej wiadomo! Myślisz że to łatwo zrobić swój silnik,skrypty,itp? a ż tak długo robią to ich sprawa.

Kate a.k.a Kisse
20-11-2008, 23:36
tak jak up mowili mortiis i tygrys to nie dzieci maja ponad 20lat+ wiec maja i musza miec czas na prywatne zycie....trzeba poczekac :/

adrianeq :)
21-11-2008, 07:00
#DannRook naucz sie czytać ;) Po prostu napisałem że miał być 2 lata temu i tyle a ty że ameryki nie odkryłem... Weź troche sie postaraj ;)
#Spy Massive wiem że trudno ale jeżeli się podjeli takiego obowiązku to niech dbają o to...

Aversus
21-11-2008, 07:29
Tajger i Morti to dwa lenie. Na CoDa, na rozbudowe city tez musielismy dlugo czekac. A takie rzeczy robi sie w tydzien... Poprostu sie lenią.

Undead Pall
21-11-2008, 07:40
@up to zrob lepszy serv nabsie ;x

@topic nie gram na apo ale gralem dosc dlugi czas i wyrobilem sobie juz pewna opinie ;x ehh moim zdaniem NIE powinno byc APO 8.0~ bo apo to apo -.- 7.6 ;o zalosne ;] a potem bedziecie sapac ze chcecie spowrotem 7.6 loool zal i bol , rozpacz oraz zenada ;x jest duzo ots pod 8.0 :o apo wchodzace jako nowy ots nie bedzie mialo szans sie przedostac do grupy gdzie bedzie zaczynalo grac wiecej osob niz na innych ots... jak ktos tego nie kapuje niech nie pisze nic bez sensu jak np. ten up -.-

Flutebone
21-11-2008, 08:09
APO 8.x miało być pod koniec wakacji bodajże, i jak do tej pory go nie ma :D
@2x up
Skąd wiesz ile Tygrys robił to miastó? Pozatym jest duże i ma duuuuużo małych szczegółów. Jak oni sie lenią to zrób lepszego otsa...

@down
Wiem :)

@2x Down
Nie czytam tego, mam prawo nie wiedzieć :< a Ty wiesz wszystko dokładnie i na pamięć??

Azian :)
21-11-2008, 11:52
#up
Pod koniec wakacji, ale rok temu :)
#topic
I tak się nie doczekacie nowego servera.. Cieszcie się tym co macie.

Aversus
21-11-2008, 12:42
@2x up
Skąd wiesz ile Tygrys robił to miastó? Pozatym jest duże i ma duuuuużo małych szczegółów. Jak oni sie lenią to zrób lepszego otsa...

Czytaj archiwum w jego profilu... On sie wypowiedzial kiedy zaczął.

<$>Undet:
Zal cie komentowac dzieciaku. Ty bys matke za cc sprzedal :confused:

BerafitoPilnieNabijaPosty
21-11-2008, 12:42
@up to zrob lepszy serv nabsie ;x

@topic nie gram na apo ale gralem dosc dlugi czas i wyrobilem sobie juz pewna opinie ;x ehh moim zdaniem NIE powinno byc APO 8.0~ bo apo to apo -.- 7.6 ;o zalosne ;] a potem bedziecie sapac ze chcecie spowrotem 7.6 loool zal i bol , rozpacz oraz zenada ;x jest duzo ots pod 8.0 :o apo wchodzace jako nowy ots nie bedzie mialo szans sie przedostac do grupy gdzie bedzie zaczynalo grac wiecej osob niz na innych ots... jak ktos tego nie kapuje niech nie pisze nic bez sensu jak np. ten up -.-

Na APO 7.6 gra 2000(moze wiecej?) osob, zaś osob przesiadujących na forum i wchodzących na stronke zeby obczaic kto jest np. najlepszy w lvlu wchodzi pewnie drugie tyle ;]. Więc gdy się jeszcze rozreklamuje dobrze tego OTS, to serw ten ma szanse konkurować nawet z trias.dyn.pl (gdzie tam jest zjebany Admin burak, ale ja porównuje wzgledem osob mających grac) albo nawet z narozia.com gdzie gra po 600osob ; o.

O to, ze nie bedzie mial kto tam grac - nie ma co się martwic ;]. Bardziej sie mozna martwic o to, ze kazdy juz tibie 8.0 olał bo byla zjebana, lepsza jest 8.31 jak juz ;x.

adrianeq :)
21-11-2008, 14:23
#BerafitoPilnieNabijaPosty - Wiesz czemu gówno 8.0? Bo tak oni się śpieszą z robieniem tego serwera, że postała nowa wersja tibi 8.31 ^^
#Undead Pall -
a potem bedziecie sapac ze chcecie spowrotem 7.6 loool
? Nie rozumiem Cię jak mają istnieć dwa serwery 8.0 i 7.6(nasze apo) To dlaczego mamy zatęsknić za 7.6? jak nie będzie mi się chciało pykać na 8.0 to ide na 7.6... Naucz się czytać, Proszę.

JaCkAzZ
21-11-2008, 15:35
tak jak up mowili mortiis i tygrys to nie dzieci maja ponad 20lat+ wiec maja i musza miec czas na prywatne zycie....trzeba poczekac :/

Ten serwer był zapowiadany jeszcze za czasów mojej świetności, a to nie ja im kazałem robić ten serwer, tylko oni pisali że serwer powstanie za pare miechów, minęły 2 lata, a serwera nie ma, więc?

Lepiej jakby napisali że tego serwera nie będzie, albo żeby napisali konkretne daty kiedy powstanie serwer i po prostu trzymali się tego.

Tyle.

Peace ;]

Silkroad
21-11-2008, 16:21
Server mniał być 2 lata temu. Było mówione że napewno powstanie w wakacje. Wakacje mineły Nie ma. Mortiisowi i Tygrysowi się nie chce. Przez 2 lata robić server? Wątpie. Mortiis mówił że mapa jest już prawie gotowa < Pare miesięcy temu > Więc pewnie mapa jest gotowy tylko Mortiis nie ma chęci go postawić albo coś. Bo żeby Server 2 lata stawiać? Bez przesady. Normalny człowiek robi ots max miesiąc, A Tygrys ? Wspaniały mapper? Nie ma zrobić mapki? No ludzie bez przesady. Mam nadzieje, że kiedyś powstanie ale czy to prawda czy tylko pogłoski, że oni go zaczeli robić? Zobaczy się jeszcze.

Spy Massive
21-11-2008, 16:53
Server mniał być 2 lata temu. Było mówione że napewno powstanie w wakacje. Wakacje mineły Nie ma. Mortiisowi i Tygrysowi się nie chce. Przez 2 lata robić server? Wątpie. Mortiis mówił że mapa jest już prawie gotowa < Pare miesięcy temu > Więc pewnie mapa jest gotowy tylko Mortiis nie ma chęci go postawić albo coś. Bo żeby Server 2 lata stawiać? Bez przesady. Normalny człowiek robi ots max miesiąc, A Tygrys ? Wspaniały mapper? Nie ma zrobić mapki? No ludzie bez przesady. Mam nadzieje, że kiedyś powstanie ale czy to prawda czy tylko pogłoski, że oni go zaczeli robić? Zobaczy się jeszcze.

omfg a może już czekasz na serwer 3 lata?? może serwer byłby szybciej jakby nie dorabiali pod 7.6 po 2 Mortiis chyba ma też inne obowiązki tak samo jak Tygrys.
@cos mi sie nie zgadza ze 2 lata bo Mortiis mowił <moze> w lipcu 2007 roku

Bondi
21-11-2008, 17:15
Ja już straciłem wiarę czy będzie APO pod 8.xx = / Tyle już było to tym mówione, a dalej nic z servera. Jak już Mortiis miał zamiary robić taki server to mógł chociaż w tajemnicy, żeby tego nie rozgrzewać. Ale po prostu Mortiis zrobił chwyt marketingowy, że więcej ludzi grało Xd.

adrianeq :)
21-11-2008, 19:16
#Bondi - Dobrze to sformułowałeś :D Chwyt marketingowy haha.
#Silkroad - W zupełności z Tobą się zgadzam :) Mortiis mówił chyba nawet na game chacie, że mapka prawie gotowa... Niestety lenie i tyle. Na forum nawet nie wiedzą, że taki temat istnieje, ponieważ tu nie zaglądają.
#Spy Massive - Spy przecież już pisałem... Mortiis by mógł zatrudnić pomocnika dla Tygrysa który także by robił mape a choćby mu pomagał, tzn. robił budynki skałki, a Tygrys by tylko projekty składał jak nie ma czasu bawić się w map edytory....
#JaCkAzZ - Niestety ...

Asar Rook
23-11-2008, 15:11
Wystarczy spojrzec ile czasu minelo od 2 wiekszych updatow ( ank i cod'a) i wtedy widac ile Mortiis i Tygrys robia.

~GrulixBaned
23-11-2008, 15:37
Poczekajmy chwilkę. Jak znam Tygrysa, jak weźmie się do roboty to powstanie mapa o 100% lepsza. Tygrys już zrobił dawno mapę pod new update, ale teraz mu się wydaje, że jest do bani i zrobi lepszą. Nie jest to mój wymysł tylko Tygrys tak napisał. Od tego update teraz robią 8.xx

jacek3332
23-11-2008, 16:48
Wątpie czy kiedykolwiek zrobią apo pod tibie 8.0 to za dużo roboty. Mi się podoba 7.6 i nie oczekuje niczego więcej, no może kilka dodatkowych expowisk...

zalmiwas
23-11-2008, 20:32
naprawde zal mi was ze wy gracie jeszcze na tej staroci... 1/3 ludzi juz nie gra na apo 7.6 co roku jest o 100 playerow mniej daje temu servowi max 1rok jest syf i brud i graja na nim same dzieci 10-12 letnie (wyjatki +12 no laify) jak nie powstanie apo 8.0 to apo upadnie predzej czy pozniej !

RaptoreczeQ
23-11-2008, 21:12
Apo pod tibie 7.6 jest dobre i expowisk jest wystarczajaco
Nie rozumiem was
ZNAKI ZNAKI ZNAKI ZNAKI

Tygrys
24-11-2008, 08:25
Nikt nigdy nie powiedział/napisał, że robimy 8.xx przez 2 lata non stop...
Gdy na początku mówione było, że będzie 8.0, owszem zaczęliśmy robić. Ja mapę, a Mortiis skrypty/silnik. Przez kilka miesięcy robiliśmy 8.0. No ale niestety, przestaliśmy i dalej rozwijaliśmy 7.6, jak sami widzicie.
Zrobiliśmy dość sporo z 8.0. Mapa była już w 80% skończona, silnik/skrypty może było trochę z tym więcej roboty...

A teraz tak:
Mapa, tak jak to ktoś up napisał, nie podoba mi się już... Wiele się nauczyłem przez ten czas i robię mapy teraz trochę w innym stylu (lepiej?). No ale Mortiis, nie zgodził się abym robił od nowa:P Tak więc robię dalej mapę. Wprowadzam poprawki, respy itp itd ;]

Co do silnika... Niestety Mortiis musiał usunąć silnik, wywalić wszystko nad czym pracował (no, większość), ponieważ 'zdobył' nowy silnik pod klienta Tibii 8.3
Teraz pracuję nad silnikiem, do 8.3 czy też 8.31 - bez różnicy ;s

Odkąd powstało COD, pracę nad 8.3 "idą pełną parą". Nie będę pisał, że ja także "haruję jak wół", bo bym skłamał... Mortiis za to owszem. Za co go podziwiam i cenię.
Ja niestety, nie mam aż tyle czasu na mapę :( Co najwyżej 6-8h dziennie. No i jeszcze nie jestem zbyt dobrze obeznany w tej wersji klienta, co utrudnia dodatkowo mi pracę. Tyle różnych nowych itemów, tyle możliwości, potworów itp. Ahh, ciężko ;s No ale to chyba kwestia czasu, zanim się do tego wszystkiego przyzwyczaję;]

Chciałbym jeszcze dodać, że nie tylko ja i Mortiis pracujemy nad 8.3, ale także Dexoti :) On również wiele robi ;] Można powiedzieć, że jest 'testerem' i wszystko co Mortiis doda, czy też ja - on przetestuje ;] No i nie tylko to, ale co się będę rozpisywał:P

Zapewne zapytacie kiedy skończymy i odpalimy 8.3 ...
Odpowiedź brzmi nie wiem :) Nie chce zapeszać i mówić nawet mniej więcej kiedy... Będzie, to będzie. Musicie być po prostu cierpliwi i wyrozumiali.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem wam co nie co ;)

@edit/down
Mapa rl? Dlaczego? Nie, nie będzie mapy rl... Dlaczego? Bo nie.

۞۩ΩEvilΩ۞۩
24-11-2008, 08:35
Fajnie by było jeżeli byłaby mapa rl :) coś ala polski Ots ;o

adrianeq :)
24-11-2008, 13:26
Okej, dzięki Tygrysie że wyjaśniłeś i naświetliłeś nam co nie co :P Teraz żeby nie było nabijania postów proszę o zamknięcie tematu :)

Asar Rook
24-11-2008, 14:26
Mysle, ze po tych wyjasnieniach naleza sie Wam przeprosiny od wielu uzytkowinikow jak i ode mnie :D
Jak i tak przyzwyczailem sie do APO 7.6.

Jakiegokolorujestczerwony
24-11-2008, 14:29
ludzie nie mozecie pojąć ze takiego serva NIGDY nie bedzie?!
Tygrys i reszta mówia że maja mapke tylko po to zebyście sie od nich odczepili! gdyby mialo byc apo 8.0, juz by dawno bylo!

Będzie, to będzie. Musicie być po prostu cierpliwi i wyrozumiali.
.
Będzie, to będzie, znaczy że nie będzie :/

Tygrys
24-11-2008, 14:55
@up
Oczywiście, Ty wiesz najlepiej...
Ale nie mam zamiaru się kłócić o to...

Możliwe, że damy jakąś zapowiedź przed otwarciem, jakieś ss'y itp.
Ale jeszcze nie teraz...

P.S
Powinienem Cie zbanować za ten nick... I tak też zrobię.