PDA

View Full Version : Duzy problem z laptopem.



Nietoperz
10-09-2009, 21:31
Witam,
Mam laptopa dell'a d520 i od jakis 4-8 dni jak wyłącze i włącze robi sie jak bym miał formata, nie ma zadnych plikow, nic sie nie zapisuje i tak za kazdym razem jak wyłacze kompa all idzie w pizdu, skanowałem nic nie ma zadnego wira i logi tez mi koles z innego forum sprawdzał :X w czym lezy problem?

Edzio Wariat
10-09-2009, 21:39
hmm moze cos z tym noo dyskiem glownym ze sie cos ryplo i zapamietuje tylko te zeczy z przed tych 8 dni a i czy cos kombinowales przy tym laptopie

Nietoperz
10-09-2009, 21:46
hmm moze cos z tym noo dyskiem glownym ze sie cos ryplo i zapamietuje tylko te zeczy z przed tych 8 dni a i czy cos kombinowales przy tym laptopie

Ale tych RZeczy z 8 dni tez nie ma :), nic nie robiłem z kompem.

Piko
10-09-2009, 21:56
a może winowajcą jest "partycja recovery"? która robi backupa do surowego stanu?

Nietoperz
10-09-2009, 21:59
a może winowajcą jest "partycja recovery"? która robi backupa do surowego stanu?

A jak wyłączyć to badziewie :D?
'

Piko
10-09-2009, 22:08
Pewnie musisz to zrobić w BIOSie, ale nie jestem pewny.

Nietoperz
10-09-2009, 22:10
Ale jak ja tego nie włączyłem, to jak to sie moglo stac?

Piko
10-09-2009, 22:11
nie wiem naprawde nie wiem, możliwe że system zwariował :D, zobacz w biosie. Chyba trzeba przełączyć na pratycję systemową.

Nietoperz
10-09-2009, 22:18
nie wiem naprawde nie wiem, możliwe że system zwariował :D, zobacz w biosie. Chyba trzeba przełączyć na pratycję systemową.

Dobra, dzięki jutro zrobie i się odezwe, a jak nie to format xdd

Daaron
10-09-2009, 22:57
hmm moze cos z tym noo dyskiem glownym ze sie cos ryplo i zapamietuje tylko te zeczy z przed tych 8 dni a i czy cos kombinowales przy tym laptopie

Jeżeli masz się wypowiadać to chociaż wypowiedz się z sensem, nie napisałeś nic co mogłoby pomóc rozwiązać ten problem. Bo rypnąć się mogła każda "zecz".


a może winowajcą jest "partycja recovery"? która robi backupa do surowego stanu?

Z tego co wiem Buckup zapisuje ostatni DZIAŁAJĄCY stan komputera, więc ta teoria by nie pasowała.


@Topic

A jak wyłączyć to badziewie :D?
'

Jak już to to "badziewie" jest najwyraźniej wyłączone, ale jak napisałem wyżej ta teoria nie pasuje do całości.

Musisz napisać więcej informacji:
- Czy pliki na pulpicie zniknęły?
- Czy instalacje, programy, filmy etc. poznikały?
- Czy dzieje się to gdy Laptop jest w stanie hibernacji czy tylko jak wyłączysz?
- Czy wyłączasz laptopa co noc, czy też zostawiasz go j/w w stanie hibernacji?

@Edit
Znalazłem taką treść w internecie, może będzie pomocne:

ja mam takie cosik w notebooku acer.. i jak podczas uruchamiania kompa wcisne jakąs tam kombinacje klawiszy to sie urruchamia mi menu wlasnie recovery... za pomocą niego przywracam system windows do takiego stanu jak dodstalem ze sklepu.. instaluje sie ze sterownikami odrazu plus jakies programy ktore mialem... gratisowo.. fajna sprawa... I UWAGA nie kasuj tego!!! ja stracilem kiedys ktoregos razu tą partycje bo mi laptop sie przegrzewal, wylaczyl nagle i po restarcie nie bylo tej partycji... ... i nie mialem jak windowsa postawic a to co bylo na plytach dodatkowo nie mialo jezyka polskiego!!! pisalem i klocilem sie z ACERem ale lipa... xxxxxxxx nie chca mi jej przywrocic... lepiej zostaw niech ley... w kazdej chwili postawisz kompa na nowo


@Edit2
W takim razie co z nika XD? To co np. ściągniesz przed wyłączeniem tak?




Nie no poddaje sie przeszukałem połowe internetu i znalazłem tylko jednego kolesia z tym błędem. Myśle, że Piko miał jednak racje, laptopy mają inny system tam takowego backupa włącza się ręcznie. Na F1- F12 powinineś mieć różne obrazki, ja mam obrazki oraz FN między alt i ctr, chyba niechcący nacisnąłeś jeden z klawiszy który dezaktywuje backupa, to jest pomocne dla osób korzystających tylko z internetu, dla biznesmenów. To jest na 100% do aktywowania, tylko Ty wiesz gdzie bo nikt z nas nie widzi twojego komputera. Szukaj jeżeli nie da rady to pozostaje format.

Spróbuj klikać FN + F1- F12, być może jeden z tych skrótów to backup. Tylko uważaj, pamiętaj by próbować pojedyńczo np. tworząc notatnik na pulpicie.

Nietoperz
10-09-2009, 23:04
- Czy pliki na pulpicie zniknęły?
- Czy instalacje, programy, filmy etc. poznikały?
- Czy dzieje się to gdy Laptop jest w stanie hibernacji czy tylko jak wyłączysz?
- Czy wyłączasz laptopa co noc, czy też zostawiasz go j/w w stanie hibernacji?

1.Tak
2.Nie nadal są na dysku.
3.Jak jest w stanie hibernacij jest ok, ale jak wyłącze to klapa.
4.Wyłączam