PDA

View Full Version : Temperatura kompa



Adobe Man
27-09-2009, 10:21
http://i37.tinypic.com/qwzw3c.jpg


Jak to zmniejszyć? Bo gdy gram w cs'a komp mi sie przegrzewa i blue screen error :/

Seynes
27-09-2009, 11:03
Ustaw go w miejscu gdzie będzie miał dostęp do powietrza bo pod biurkiem to sie dusi, dorzuć kolejny wiatrak

Adobe Man
27-09-2009, 11:31
Niestety, nie moge go wyciągnąc z pod biurka. Powód jest prosty, za krótkie kable ;/ Kolejny wnetylator? ma już 2 ;/ nie ma miejsca na następny :> Pozatmy ma otwatą obudowe

[.l.]Korupcjonista
27-09-2009, 12:03
A jesteś pewny że wentylatory są dobrze zamontowane??

Maślanka
27-09-2009, 12:04
To co up, zobacz czy są dobrze zamontowane, i jeśli chodzi on non-stop to troche wyjdź na dwór lub coś i daj mu chwile odpocząć. Wyczyść te wentylatory. Lub włóż do niego coś zimnego np. kostki lodu <joke xD>

Savater
27-09-2009, 12:14
Kup wiatrak taki domowy gdy wlaczasz kompa to i wlacz wiatrak zeby na kompa dmuchal :P

Habemus Papam
27-09-2009, 12:27
Sprawdzałeś czy wentylatory nie są zbytnio zakurzone ?
Akurat wczoraj u kumpla czyściłem, bo procek mu sie przegrzewał i kompa wyłączało, przeczyściłem i chodzi bez zarzutu . xd

`Artas
27-09-2009, 12:27
Najlepiej gdybyś wyciągnął go z biurka ale pisałeś, że za krótkie kable. Więc radze Ci zmienić obudowę na taką w której można zamontować 3 wentylatory albo po prostu sprawdź czy te co masz zamontowane są we właściwych miejscach.

Biały orzeł
27-09-2009, 12:32
Kup sprężone powietrze i przeczyść wszystko dokładnie.

^Alos
27-09-2009, 12:43
ten program zle wskazuje :/ http://i36.tinypic.com/2j43ptf.jpg (po 10 min wlaczenia...)

Kup sobie szybszy cooler bo ten to jakis slaby jest

Adobe Man
27-09-2009, 12:56
Wentylatory są dobrze podłączone, co do dania mu odpocząć to nie siedziałem na nim przez 3 dni :/ Wentylatory nie są też zakurzone, bo najpierw all poodkruzałem a potem patyczkami do uszów je przeczyśćiłem :(

DannRook
27-09-2009, 13:24
Ściągnij Everesta i porównaj temperatury bo może faktycznie ten program się myli.

To co up, zobacz czy są dobrze zamontowane, i jeśli chodzi on non-stop to troche wyjdź na dwór lub coś i daj mu chwile odpocząć. Wyczyść te wentylatory. Lub włóż do niego coś zimnego np. kostki lodu <joke xD>
Jeżeli nie masz nic do dodania to po co wgl piszesz? Ogarnij się chłopie bo żal mi się Ciebie robi^^

Adobe Man
27-09-2009, 13:40
@up
A jak tym temperature sprawdzić? :>

Piko
27-09-2009, 13:42
Mogę ci polecić jedynie kupno sprężonego powietrza i dokładne wyczyszczenie wszystkich wentylatorów i radiatorów. Niedawno sam miałem problem z temperaturą grafiki (72-73stopnie w SPOCZYNKU!!). Problemem były zapchane wiatraki. Czyszczenie czyszczenie i jeszcze raz czyszczenie.

F!go
27-09-2009, 14:50
Ściągnij Everesta i porównaj temperatury bo może faktycznie ten program się myli.

Jeżeli nie masz nic do dodania to po co wgl piszesz? Ogarnij się chłopie bo żal mi się Ciebie robi^^

Everest też gówno pokazuje : / Ściągnij program CoreTemp, on pokazuje temperaturę na rdzeniu procesora .

Mortiis
06-10-2009, 23:50
Temperatura 'mainboard' to prawdopodobnie temperatura chipsetu na plycie glownej, sprawdz czy radiator jest dobrze przymocowany, ewentualnie jezeli nie masz na radiatorze od chipsetu wentylatora to moze warto byloby go zamontowac?
Ponadto wspomniales ze masz otwarta obudowe, komp wbrew pozorom moze sie bardziej garzac przy otwartej obudowie niz przy zamknietej. Jezeli nie masz wentyla na chipsecie to przy otwartej obudowie nie ma w niej zadnej cyrkulacji powietrza wiec przez radiator chipsetu nie przeplywa zadne wymuszone powietrze i chipset bez wentylatora bedzie sie bardziej grzal. Mozesz przy wlaczonym kompie dotknacc radiatora chipsetu i sie przekonasz czy to on sie tak grzeje (tylko sie nie poparz jezeli tam faktycznie lapie 80st).

Kowal
07-10-2009, 15:20
Miałem to samo :D tyle ze otwarłem obudowe komputera teraz stoi tylko na szkielecie obudowy bez tych dwoch scian i jest ok :D propnuje ci tez nowy wentylator na procka kupic :D

Adobe Man
11-10-2009, 15:35
Problem rozwiązany xd Kupiłem nową paste termoprzewodzącom i już all ok