PDA

View Full Version : Crossfire- Darmowy FPS



Seynes
16-10-2009, 20:40
Crossfire jest w 100% darmowym FPS'em przypominającym Warrocka i Combat Armsa ale...

CrossFire należy do gier z gatunku który frywolnie możemy określić jako "MMOFPS". Gry tego rodzaju charakteryzują się połączeniem typowych rozgrywek multiplayer z takich gier jak Counter-Strike, z systemem rang i zdobywaniem funduszy za które możemy zakupić udogodnienia których używać będziemy mogli w przyszłych meczach.

Gra obecnie znajduje się w fazie OB, jednak muszę przyznać, że sprawia już wrażenie wolnej od bugów, graficznie może mamy tu wrażenie kilku lat wstecz, ale o co z tego skoro grafika schodzi na drugi plan, czemu na drugi? Bowiem tu chodzi o grywalność, a ta w moim mniemaniu jest naprawdę duża jak na grę f2p.

Gra oferuje nam cztery tryby gry:
- Team Death Match - tego chyba tłumaczyć nie muszę
- Search & Destroy - czyli znany miedzy innymi z CouterStrike'a tryb bomby
- Elimination - tryb podobny do Search & Destroy, różni się tym, że nie posiada bomby, a o wygraniu rundy decyduje to która z drużyn pierwsza polegnie, rozgrywany na rundy
- Ghost Mode - jedna z drużyn dysponuje tylko nożem, gdy taki "Ghost" się nie rusza jest niewidoczny, w biegu można dojrzeć jego zarysy, drużyna duchów "kładzie" bombę.

Warto również wspomnieć, że każdy tryb gry posiada własne unikalne mapy, których łącznie jest 15, a na pewno możemy liczyć na więcej!

Za każdy rozegrany mecz dostajemy exp oraz GP, to pierwsze jak wiadomo podnosi nasz poziom (a raczej naszą rangę), a co z tym idzie odblokowywuje nowe bronie, które zakupujemy właśnie za GP. raz zakupiona broń zostaje w naszym arsenale na stałe, jednak wymaga od nas jej renowacji co jakiś czas (a raczej co ileś meczy). Możemy sami składać sobie ekwipunek w "zestawy" tzn w jednej możemy miec np AK-47, a w drugiej Karabin Snajperski i pistolet, podczas respawnu możemy zmienić aktualny zestaw na inny.

Gra jako jedna z nielicznych w swoim gatunku posiada opcje spektatora oraz zapisywania dema meczu po jego rozegraniu.

Wymagania sprzętowe
Procesor Pentium4 @2.0 gHz
512 RAM
Grafika GeForce 6600 lub lepsza
HDD 1,2 GB

http://www.mmorpg.org.pl/gry/crossfire.jpg

http://randomgamenews.files.wordpress.com/2008/10/crossfire20080920_0018.jpg

Polecam tą grę osobą nie posiadającym zbytnio mocnego kompa, gra się bardzo dobrze, dosyć łatwo się fraguje itd.
Strona Crossfire/Rejestracja/Download (http://crossfire.z8games.com/)

Miarek
05-04-2010, 23:56
Też gram w crossfire mi się lepiej podoba ta gra niż cs lepsza grafika exp dostajesz kase itp.

Axelo .
06-04-2010, 09:15
Stosunkowo mało waży, nawet fajna grafika.
Może sciągne jak nagrasz jakiś filmik z perspektywy początkującego. ;d

Poziomkuwa
06-04-2010, 09:29
Już ściągam. Zagram i powiem czy mi się spodobało.

Assassin Mateusz
06-04-2010, 10:59
Pozniej sobie sciagne. Wyglada bardzo fajnie. :)

Poziomkuwa
08-04-2010, 12:11
Rofl, gra mi nie chcę działać. Pisze, że coś tam się stało z xtrap engine.

Mslk
12-04-2010, 18:17
polecam.
gram w tą grę już około pół roku i się wcale nie nudzi.
grać grać i jeszcze raz grać

tajemniczy
12-04-2010, 18:37
gralem u kumpla, strasznie ja chwalil, nawet spoko. ale moim zdaniem lepszy jest combat arms jezeli juz rozpatrujemy gry w podobynym rankingu, bo przeciez nie bede porownywal cf do cod'a 6 wolololol