PDA

View Full Version : Problem z grafik? tibi



Xefrus
18-10-2009, 15:56
Witam !!!

Mam problem z grafiką tibi. Kupiłem wczoraj nowy komputer i w tibi widać pixele. Mam 4gb ramu 500gb pamięci i kartę graficzna NVidia GTS 250 (ponoć bdb). Tibie ściągam z strony głównej APO. Tibia wygląda jak na ss:


http://img200.imageshack.us/img200/6162/problemya.png

Proszę o pomoc.

`Artas
18-10-2009, 19:19
Masz za dobrego kompa na tibie. xddddd Myślę, że to wina windowsa 7. Na xp normalna grafika jest.

KaZeK
18-10-2009, 19:35
Aż tak Ci przeszkadza?


Na win 7 i Vista widać pixele w Tibi.


Jak już tak nie możesz wytrzymać kilku drobnych pixeli przeinstaluj Windowsa na XP.


ja mam Viste i mam normalnie ;]

Nie napisałem że każdy tak ma.

GladeQ
18-10-2009, 20:25
Nie wiem czy tak jest na tibii 7.6, bo jej nie mam ale możesz sprawdzić. Kliknij w Advanced i tam powinieneś miec do wyboru DirectX5 i OpenGL. To co masz zaznaczone to odznacz i zaznacz to drugie.
Napisz czy to pomoże, jak nie to innaczej można spróbować. Miałem kiedys podobny problem tylko nie z tym klientem ;/

'Oxidosis'
18-10-2009, 20:31
Sciagnij sterowniki do karty graficznej, nic wiecej nie trzeba

Aliant
18-10-2009, 20:40
ja mam viste (niestety) i all kolory sa dobre zadnych pieli nie widac :)

Aliant
18-10-2009, 20:55
co za idiota wymyślił ze da sie zmieniać w 7.6??
masz zle ustawienia kompa... i za dozy monitor :) jak masz większy niz 17cali lcd to wina monitora

Biberka
18-10-2009, 21:49
Za duzy monitor moim zdaniem idlatego widac pixele w starszych wersji tibii:)

ronida
18-10-2009, 22:34
A moim zdaniem to wina źle zainstalowanej karty graficznej. Wczoraj jeszcze też tak miałem, bo pobrałem nie tą wersje co trzeba. Sprawdź czy na pewno masz dobrą wersję, a jak tak, to nie mam pojęcia. xD

Seth Drut
18-10-2009, 22:35
Na win 7 i Vista widać pixele w Tibi..

ja mam Viste i mam normalnie ;]

@topic
to chyba przez windowsa 7
po co grasz w tibie na takim kompie? ;D

@edit, down
a ty musiales jeszcze jednego posta nabic, co nie? ;)

ronida
18-10-2009, 22:38
Vista to gówno, więc nie wiem po co macie ją nadal na kompie... Kolega up xD A co do tematu, to możesz też mieć nie zainstalowany monitor.

Fektron
19-10-2009, 16:45
Kurcze, ja bym na Twoim miejscu nie marnował kompa na te pixeloze... Kup sobie GTA4 albo cokolwiek i pograj sobie na wysokich ustawieniach :|

Ktoś II
19-10-2009, 17:56
Miałem to samo.
Musisz zainstalować directa x9. Potem wchodzisz w opcje/graphics/advanced i klikasz u góry Direct x9.

Precision
19-10-2009, 21:35
Też miałem tak na viscie, all przykłady co podaliście nie pomogły.. Af, teraz XP robi swoje :).. Ale jak zmienie kompa to siódemeczke albo vista i tak wchodzi, a tibia papa :D

Kowal
19-10-2009, 21:43
Nie wiem czy tak jest na tibii 7.6, bo jej nie mam ale możesz sprawdzić. Kliknij w Advanced i tam powinieneś miec do wyboru DirectX5 i OpenGL. To co masz zaznaczone to odznacz i zaznacz to drugie.
Napisz czy to pomoże, jak nie to innaczej można spróbować. Miałem kiedys podobny problem tylko nie z tym klientem ;/

To jest 7.6 tam nie ma takiej opcji wyboru sterownika :D

@Topic
Mysle ze to wina windowsa ale az tak ci to przeszkadza?? :>

Marek
19-10-2009, 22:29
A moim zdaniem są to źle skonfigurowane sterowniki :) Mój kolega ma monitor 22 cali i jakoś ma ładna grafikę.
Nie wiem jak z Twoją kartą ale weź prawym na pulpit , później "panel sterowania nvidia".

Po pierwsze zobacz jak masz ustawione wygładzanie krawędzi.Spróbuj wyłączyć wygładzanie i zobacz czy problem będzie ten sam.A jeśli nie masz włączonego wygładzania to je włącz.
Filtrowanie anizotropowe możesz mieć nawet na 8x + ( to nie przeszkadza )
Włącz wygładzanie krawędzi - korekcja gamma
Optymalizacja wyjątkowa - to ustawienie należy wyłączyć dla większości starszych aplikacji.

Zobacz czy to się sprawdzi , pozdro

@Xefrus

Ja mam windows xp i nigdy z żadnym klientem tibi nie miałem problemów :)
Ponoć windows 98 jest też dobry i wydajny no ale mnie on nie przekonuje pod względem funkcji

Stronghold
20-10-2009, 18:59
Windows 7 ma tą genialną opcję,że można emulować windowsa xp.
(wszyściuteńkie gry działąją jak należy)

Zrób tak,powinno pomóc.

Dαniel3k =)
20-10-2009, 21:23
Gdy miałem Viste to miałem taką samą grafikę jak ty. Dziś zmieniłem na XP i grafikę mam normalną =) A wina to jest sterowników, są za nowe do tej starej gry. Gdy była ona tworzona to nie było Visty, więc nie jest ona kompatybilna ze sterownikami tego windowsa jak i windowsa 7.

Xefrus
21-10-2009, 08:24
Po pierwsze zobacz jak masz ustawione wygładzanie krawędzi.Spróbuj wyłączyć wygładzanie i zobacz czy problem będzie ten sam.A jeśli nie masz włączonego wygładzania to je włącz.
Filtrowanie anizotropowe możesz mieć nawet na 8x + ( to nie przeszkadza )
Włącz wygładzanie krawędzi - korekcja gamma
Optymalizacja wyjątkowa - to ustawienie należy wyłączyć dla większości starszych aplikacji.

Zobacz czy to się sprawdzi , pozdro


To co napisał Marek troche mi pomogło ale nie do końca już jest lepsza grafa ale jeszcze troche SS:

http://img12.imageshack.us/img12/2895/pixele.png

Aliant
21-10-2009, 08:29
pożycz monitor 17 calowy od kolegi i podłącz do swojego kompa jeśli będzie normalnie to znaczy ze masz za dozy monitor na tibie... bo ja widzę ze twoja tibia ma jakieś dziwne wymiary... praktycznie wyższa niż szersza o.O

Xefrus
21-10-2009, 13:53
Mam monitor 19calowy i tibia jest szersza bo na imageshack dałem na 17 calowy