PDA

View Full Version : [Strona] Kilka adnotacji do regulaminu.



Marcelllo
21-11-2009, 13:05
Jak wiadomo istnieje takie coś jak wymiana postaciami oraz wymiana rook/main.
Jednak teraz jest pełno oszustów...

Więc proponuję kilka zmian:

I - Konta

5 - Game Master/Tutor nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie transakcje dokonywane przez graczy. Gracz nie może prosić o pomoc w przypadku oszustwa.

Można by zamienić na:

5 - Game Master/Tutor nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie transakcje dokonywane przez graczy bez udziału Game Mastera/Tutora. Gracz nie może prosić o pomoc w przypadku oszustwa.

Co za tym idzie? Handel byłby bezpieczniejszy, ponieważ GM/Tutor pomagałby w wymianie. Jeżeli ktoś by kogoś okradł dostawałby automatycznie dożywotniego bana.

II - Gra

13 - Ogłaszanie sprzedaży/wymiany/kupna kont jest zabronione.

Czy ktoś tego przestrzega? Jeśli tak to ogłasza gdzie indziej i tak sprzeda postać/konto. Przykładem jest Neko Knight który ma już swojego 37823 ownera :d

Więc wymiana takowa odbywałaby się przy GM/Tutorze. Co za tym idzie byłaby bezpieczna.
Sposób wymiany: Jeżeli już została ustalona cena, piszemy do GM'a/Tutora, aby dokonał wymiany. GM/Tutor zmienia recovery key oraz go zapisuje. Jeżeli otrzyma wszystko od obu stron, wręcza nowy recovery key nowemu właścicielowi i pieniądze staremu.

:) Pozdrawiam marcelllo :)

Demon Huntter
21-11-2009, 13:21
Jestem za zmiana regulaminu Konta , z Gra jest to nie potrzebne ;d
Zobaczymy , inni sie wypowiedza , a moze ktos z administracji.

Farben Lehre
21-11-2009, 13:32
13 - Ogłaszanie sprzedaży/wymiany/kupna kont jest zabronione

Moim zdaniem ten punkt jest bez sensu. Lepiej jakby wymiana za kcc była by legalna. Tak jest na niektórych otsach. Za PLN byłby ban na 500+h

Pozdro.

Mc Maciek
21-11-2009, 13:33
Nie. Jak GM będą mieli zajmować się Waszymi wymianami, to nie będą mieli czasu na pilnowanie porządku... Nie ma mowy.

Azielu$
21-11-2009, 13:34
Mortiis i Tygrys powtarzali to wiele razy: Wasze konta - wasza sprawa. Możecie je sprzedawać, ale nie ogłaszać sprzedaży w grze...

Dark Devorious
21-11-2009, 13:36
Kolejna zajebista twoja propozycja ; > Ale komu z ekipy by sie chcialo pomagac nam - graczom w handlowaniu ? Trzeba by bylo kogos nowego i zaufanego dodac do pelnienia tej funkcji ; ) Jestem na tak !

Zuczek Przemas
21-11-2009, 14:07
Nie. Jak GM będą mieli zajmować się Waszymi wymianami, to nie będą mieli czasu na pilnowanie porządku... Nie ma mowy.

to moze przyjac kilka osob co zajmowalo by sie tylko wymianami?

$BaX$
21-11-2009, 14:08
Wiadomo, że wymian jest teraz multum więc przydali by się nowi GM, którzy by się właśnie zajmowali tymi wymianami. Przydało by się ich przynajmniej 3-4. Można by zrobić tak, przy sprzedaży kont były by ustalane terminy dzień wcześniej tzn. ktoś kupuje od kogoś konto to umawia się z gm na dzień następny o godz. 15.30 (przykładowo). GM kilka godzin dziennie by się tym zajmował. Bo stworzenie NPC do wymian jest raczej nie możliwe (chodzi o wymiany rook-main). Nie zgodzę się z jedną z propozycji kogoś up (ban 500h+ za sprzedaż za PLN). Aziel zacytował Mortiisa i Tygrysa "Wasze konta - Wasza sprawa" i sprzedaż za PLN wchodzi pod ten cytat. Oszustów za kcc jest więcej bo to wirtualny pieniądz to się nie boi okraść.

Ogólnie co do tematu jestem za!

Tarry
21-11-2009, 14:27
Jak najbardziej jestem za. ^^
Bardzo to pomoze, ale i tak nikt sie na to nie zgodzi. ;|

drasty131
21-11-2009, 19:06
Jestem na tak, ale i tak nikt nie chcialby dokonywac transakcji (sprzedajacy) przy gm bo wiekszosc to thiefii...

Myst
21-11-2009, 19:23
Nie. Jak GM będą mieli zajmować się Waszymi wymianami, to nie będą mieli czasu na pilnowanie porządku... Nie ma mowy.

Dokładnie to samo co powiedział Maciek. Wiecie jaki spam by miał wtedy? Eh czyli wiadomo nie wprowadzą tego i dobrze.

Azbestowy v.25.0
21-11-2009, 19:23
Po znajomości cię poprę :> Ale i tak to nie wejdzie w życie bo zaraz ktoś z obsługi wypali ,, mósimy robić mape!!1"

Crayon
21-11-2009, 19:30
Nie. Jak GM będą mieli zajmować się Waszymi wymianami, to nie będą mieli czasu na pilnowanie porządku... Nie ma mowy.
Po prostu nikomu nie chce się wyznaczyć odpowiednich osób, do kontrolowania tego typu wymian. Tak sformułuj zdanie następnym razem ;)

Mój głos w ankiecie pozytywny - przydałoby się!

Elite Filutek
21-11-2009, 19:45
Oczywiście że tak ;d trzeba serva wziąśc w garśc

Stronghold
21-11-2009, 19:48
Nie. Jak GM będą mieli zajmować się Waszymi wymianami, to nie będą mieli czasu na pilnowanie porządku... Nie ma mowy.

To trzeba załatwić jeszcze 1 GM'a głównie od spraw Handlu ?

@top
Tak,to dobry pomysł.

Seth Drut
21-11-2009, 19:49
o ile sie gm zgodza, to tak ;)
ja, jak bym byl gm, to bym sie nie zgodzil... z niektorymi noobami nie da rady nic zrobic ;/

Senshi
21-11-2009, 19:49
marcelllo dzieki ze o tym piszesz:)

Gracze powinni przestrzegac regulaminy,a za nie przestrzeganie jest ban...
GMy zrobily regulamin a sami go nie przestrzegaja to sa jaja... i im za to nic nie groźi powinno sie cos z tym zrobic...

KubusS
21-11-2009, 20:34
1. Ekipa ostatnio robi konta na rooku, i wymieniają się rook/main banując oszustów.
2. Gdyby Ekipa pilnowała wymian, to kto by pilnował botów, raportów, spamu itp.

3. Chyba Ekipy APO nie ma na wszystkich możliwych serwerach, gdzie można by było zrobić wymianę np. items rl/char APO. Ekipa APO banuje osoby tylko na swoich serwerach!

Lord Morgan.
21-11-2009, 20:43
Propozycja ladna tylko ze jak by tak gm/tuttor pomagal to by nie banowali bo by nie mieli czasu najazdow by nie bylo itd.

Splaxor
21-11-2009, 21:05
Bardzo dobra propozycja. Sam kiedyś napisałem coś podobnego tylko troszkę bardziej rozszerzonego http://forum.toproste.pl/showthread.php?t=34466

Może wreszcie będzie można bezpiecznie i bez obaw wymieniać kasę pomiędzy wyspami.

ronida
21-11-2009, 21:26
o ile sie gm zgodza, to tak ;)
ja, jak bym byl gm, to bym sie nie zgodzil... z niektorymi noobami nie da rady nic zrobic ;/

Rozumiem, że chcesz zostać gm??:confused:

#topic
e tam... bezsensu.

Może fajnie by było gdy konta dało się sprzedawać na trade?*:confused:

Badzjos
21-11-2009, 21:43
O ile kiedyś było kilka sytuacji że pilnowali tych wymian itp, to stwierdzili że jest tego za dużo i nie ma na to czasu. Dlatego oszuści czują się bezkarnie. Moim zdaniem powinien zostać powołany ktoś (może nawet 2 osoby) które zajmowały by się tylko tym, tzn wymianami i reportowaniem różnych sytuacji wprost do gmów. Mam tutora na Rl i tam dzieje się to w ten sposób, że tutor ten najmłodszy ma specjalny kanał z gm'ami, gdzie dzieli się wszystkim i reportuje co mu tam nie pasi. Tutaj można by jeszcze wprowadzić, że taki tutor mógłby stworzyć specjalny kanał dla siebie i osób które chcą się wymienić i wtedy nadzorować daną wymianę.

Quki18
21-11-2009, 22:43
Na tak bo było by o wiele bezpieczniej , wogóle dobra propozycja :]

Senshi
21-11-2009, 23:30
1. Ekipa ostatnio robi konta na rooku, i wymieniają się rook/main banując oszustów.
2. Gdyby Ekipa pilnowała wymian, to kto by pilnował botów, raportów, spamu itp.

3. Chyba Ekipy APO nie ma na wszystkich możliwych serwerach, gdzie można by było zrobić wymianę np. items rl/char APO. Ekipa APO banuje osoby tylko na swoich serwerach!

racja ekipa a w ekipie ilu jest???
1GM zajmuje sie wymiana
a reszta??? wiec jednak powinni sie podzielic co do szczegolow

Zdenio
22-11-2009, 11:28
Jestem za np. Jak ktoś sprzedaje domek na roku i chce kasę main to jak można w dzisiejszych czasach ufać człowiekowi na Apo . Wtedy pisze się raporta o prośbę czy by uczestniczył przy wymianach w razie oszustwa. :)

Santano
22-11-2009, 12:24
Zmiany w regulaminie pojawią się za kilka dni, jednak punkty, które Ty proponujesz - nie zostaną wprowadzone.

Wymiana rook/main przy udziale Gamemastera/Tutora:
Tej możliwości nie wprowadzimy, ponieważ przesuwać i brać przedmioty mogą tylko gracze oraz God.
Dodatkowo żaden Gamemaster/Tutor nie jest uprawniony do ingerowania w gre z poziomu gracza. Nie może przechowywać przedmiotów należących do innych graczy jak i również nie może nakazać graczowi przekazanie ich na jakąkolwiek postać.

Wymiana kont przy udziale Gamemastera/Tutora:
Również nie. Dlaczego?
Gamemaster nie może prosić was o dane do konta, a przy wymianie takowe musielibyście mu podać. Zmienić dane konta z poziomu bazy danych/serwera może tylko Mortiis, tak więc tylko on miałby możliwość pomocy w wymianach kont. Zauważcie jednak, że Mortiis cały czas pracuje nad update, pisze skrypty.. tak więc na wymianę kont, za które jesteście odpowiedzialni wy - nie ma czasu.

H5N1
22-11-2009, 15:08
Nie. Jak GM będą mieli zajmować się Waszymi wymianami, to nie będą mieli czasu na pilnowanie porządku... Nie ma mowy.
Może to powód, aby było ich więcej :)


Mortiis i Tygrys powtarzali to wiele razy: Wasze konta - wasza sprawa. Możecie je sprzedawać, ale nie ogłaszać sprzedaży w grze...
Dokładnie tak. Nie obchodzi ich handel postaciami. Pilnują tylko, żeby tego nie oglaczać.

@Top
Pierwsza propozycja tak. A ta druga pół na pół.

Marcelllo
22-11-2009, 16:47
@Santano - Mortiis może np. Tobie oddać funkcję podnoszenia przedmiotów ;) A ingerencja w wymianach powinna być... Zauważ, że gdy wymiany będą bezpieczne mniej osób będzie odchodzić, bo nie raz się zdarzało, że ktoś odszedł, bo ktoś go oszukał na cały jego majątek...
Sporo czasu przesiadujesz na RRV a tak godzinę dziennie przy wymianach zagospodarować czytając między czasie RRV :] Przecież Mortiis może stworzyć nowy regulamin dla was... :d


Nie może przechowywać przedmiotów należących do innych graczy jak i również nie może nakazać graczowi przekazanie ich na jakąkolwiek postać.
Dlaczego niby? A miałeś moje rook bootsy :D Więc mi nie gadaj, że nie możesz... A co do wymian - to wtedy jedynie przez Twoje "wirtualne" ręce przechodzą przedmioty... Dostajesz z obu stron, i wymieniasz je tak jak należy...
Rzeczywiście tworzycie problemy sami sobie...

Habemus Papam
22-11-2009, 16:52
Strasznie niefajne byłoby wprowadzenie w życie Twoich propozycji, jeżeli chcesz się wymieniać to sie wymieniaj na własną odpowiedzialność.. logiczne nie?

@ aa.. i jeszcze dodam, że dodawanie takich sond 'Nie zgadzam się z tą propozycją, wole żeby umarła mi mama' jest naprawdę dziecinne.. <3

Saylor
22-11-2009, 17:15
Po 1 to mam Uwage do Założyciela

Ktory to już temat który tyczy się Edzia/systemu kar?


@topic
jestem na nie bo pomysł głupi.

Marcelllo
23-11-2009, 15:06
@up - a co tu do tego ma Edzio? :s System kar też nie jest zły... Czytaj ocb -.- Tu nie chodzi o boty tylko o wymiany...

PS. Rook - Main mógłby chociaż pilnować...