PDA

View Full Version : Problem z uruchomieniem komputera.



KubusS
05-01-2010, 12:22
Witam!
Mój kolega z klasy ma problem z uruchomieniem komputera. Posiada system Windows XP Proffesional. Błąd wygląda tak:
Uruchamia komputer, gdy ładuje się Windows (ten paseczek na czarnym tle) po tym powinno na niebieskim tle pisać "Zapraszamy", jednak to tylko mignie i koledze się restartuje komputer. Może ktoś coś poradzić?

#down
W procesorze wszystko OK. Ale i tak reput dla Ciebie.

Axelo .
05-01-2010, 16:27
Napewno w komputerze z częściami jest wszystko dobrze? To taki bardziej problem dla innych for komputerowych bo tu potrzeba zabawy w Biosie a wiadomo że lepiej żeby w tym pomagał ktoś kto się dobrze na tym zna.

KaZeK
05-01-2010, 21:20
Polecam mu zajrzeć na forum.dobreprogramy.pl tam w odpowiednim dziale odpowiedzą na jego pytania.

^top
Niech dopnie w komputerze dysk/ram etc może pomoże, jak nie to wychodzi że będzie musiał zrobić format przez BIOS.

Kamilos xD
05-01-2010, 21:26
Może płyta głowna siadła, ja miałem podobny problem :D i to 3 razy xD

Crayon
05-01-2010, 21:59
@Up
Afaik nie potrafi załadować systemu do końca, więc po co ma ustawiać ładowanie ostatnio znanej dobrej konfiguracji, jak i tak jej do końca nie załaduje?
Ostatnia znana konfiguracja imo pomaga, jak Okienko miało butthurt i ma problem z działaniem, a nie ładowaniem. Problem albo w uszkodzonych plikach systemowych, które sypią cały progres włączania, albo uszkodzony dysk twardy(a co za tym idzie i pliki na nim -> System) i z tego powodu odmawia posłuszeństwa lub całkiem co innego.
dobra, koniec tych teorii spiskowych ; fff

@Top
Niech spróbuje odpalić z dysku bootowalnego, uratować parę danych i zainstalować Windowsa na nowo, bo zapewne ma przeżarty przez trojany i inne świństwa ; d

GladeQ
05-01-2010, 22:42
Podobny problem miałem. Zapytaj sie czy szaleje mu napęd (tam gdzie sie płyty wsadza).

adrian rook xD
06-01-2010, 17:45
Też to miałem.
Mi pomogło format.
Temat można zamknąć.



____________________________________________::)

KubusS
07-01-2010, 18:14
Problem się rozwiązał, temat do zamknięcia.