PDA

View Full Version : Problem zwi?zany z lagami na jednym z dwóch komputerów.



!!sQaua!!
18-01-2010, 22:35
Witam. Nie wiem, czy piszę to w dobrym dziale <jeśli nie, to proszę o przeniesienie>.
Do rzeczy. Mam taki problem:
Mam dwa mieszkania i w każdym komputer, korzystam w obydwóch z tego samego internetu <ze spółdzielni mieszkaniowej>.
Jeden komputer ma 3 lata, 1gb ramu itp, internet śmiga super, nie mam lagów na tibii, gg itp. Jest na nim windows xp
Drugi komputer ma 2 tygodnie, 4gb ramu itp, internet chodzi dobrze, jednak co jakiś czas <około 20 min> mam zamulenie internetu na tym kompie. Tutaj jest windows 7

Może mi ktos powiedzieć, jak moge wyeliminować problem lagów na komputerze z Windowsem 7 ?

Goatee
23-01-2010, 10:33
Mam podobny problem. Też mam dwa kompy w jednym domu i jak siora włączy to mam ping 1k.. A jak ma wyłączony to po 50. Co zrobic aby mi tak ping nie skakał?

PS. Nie chciałem zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum. Mam nadzieje, że autor się nie obrazi xd

#
Mam router ogarze...

aLiN
23-01-2010, 11:53
@up, topic
Kupcie Router! Boże czy Wy się nie znacie?

!!sQaua!!
29-01-2010, 16:39
Po holere mi router skoro mam 2 mieszkania? w kazdym osobno place za internet ...

Marcelllo
29-01-2010, 16:54
Hmmm... Powyłączałeś sprawdzanie aktualizacji? Bo to co chwilę chyba sprawdza, jeśli masz ustawienia "fabryczne" :D Musisz dobrze kompa skonfigurować bo inaczej nie da rady chyba :D

A co do pamięci - masz 64bitową wersję? :D Bo na 32 wykorzystuje się max 3GB pamięci :D