PDA

View Full Version : Oprogramowanie! Czytac!



TuK!
05-03-2010, 22:26
Witam, chciałbym się was zapytac o dobre programy jakie mógłbym zainstalowac żeby mi się nie lagował komp, teraz mam taką przyczyne ale to przez instalowanie innych skórek windowsa, że mi się komp wylogowuje ;D ale umiem normalnie, pomijając to:
Proszę mi napisac dobre programy które powinienem sciągnac, jakies sterowniki, kodeki. itp. Pozdro, za pomoc dam reput ;).

Vojska
05-03-2010, 22:35
Zacznij od pytania - "Co odinstalować by nie zacinał się mi komp ?", "Czy muszę kupić lepszy komputer ?"

Mc Maciek
05-03-2010, 23:17
@up
Święta racja :P

@topic
Kolejne pytanie jest, do czego mają być te programy przeznaczone? Bo możemy polecić Ci zainstalowanie Microsoft Office, SubEditPlayer, albo Corel'a. O jakie konkretnie programy Ci chodzi?

Co do sterowników - typowe, pod sprzęt. Kodeki? Polecam K-Lite Codec Pack (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie nazwy).

Arcano
05-03-2010, 23:35
Antywirus przede wszystkim, polecam Kaspersky'iego. Posiadałem go na rocznej licencji i jestem wielce zadowolony z tego produktu. Pobierz sobie również cCleaner, przyda się do usuwania zbędnych programów i różnego rodzaju syfu z komputera. Moge Ci również polecić program Everest, który bardzo dobrze sprawdza sprzęt i akcesorie, które masz w komputerze.

Kamor Wielki
06-03-2010, 08:54
polecam Kaspersky'iego.
Nie ziom,kaspera nie ma prawa bytu,lagować mu będzie.

@top
Bier NOD 32,do tego CCleaner,Glary Utilities.
Czyść systematycznie kompa i będzie w lepszym stanie.

Poziomkuwa
06-03-2010, 09:25
A ja ci mówię, żebyś nie instalował, żadnego antywirusa. Wiem co mówię. NOD 32 taki mi syf na kompie zrobił, że w CSie 100 FPSów nie wyciągałem. A normalnie to mi chodzą all gry nowe gry. Jeśli nie ściągasz gówien to mózg antywirusa zastąpi. A co do twojego kompa to formacika rób i na 100% będzie ci lepiej śmigał. Zainstalujesz od razu sterki do chipsetu, karty graficznej i poczujesz znaczącą różnicę niż gdybyś miał miliony śmieci na kompie. I myśl co instalujesz na przyszłość to będzie normalnie działał.

Piko
06-03-2010, 11:38
Avast, CCleaner, Odkurzacz (tak odkurzacz), RegCleaner

Crayon
06-03-2010, 11:47
RegCleaner, nie instaluj antywirusów(chyba że na serio musisz), unlocker(fajny bajer), jak działasz na firefoxie, to mawiają, że firefox preloader przyśpiesza pracę tej przeglądarki. Przede wszystkim zostaw więcej niż 1gb miejsca na dysku C. Najlepiej by było, gdyby na C(systemowym) był tylko Windows, a wszystkie inne programy na oddzielnej partycji. Polecam też wyłączenie niepotrzebnych programów startujących przy uruchomieniu systemu poprzez komendę msconfig(zakładka uruchamiane). Defragmentacja systemu nie jest złym pomysłem.

Od biedy TuneUp Utilities (http://www.tuneup.pl/products/tuneup-utilities/)

Vivek
06-03-2010, 12:39
Jeśli chodzi o przyśpieszenie dzialania komputera, znalazłem fajny programik.
http://www.tweaks.pl/czytaj,maksymalne_przyspieszenie_windows_program,2 17.html
Właśnie testuje, znaczy się jak mi się pobierze part "oszukać przeznaczenie 4". Bo po co pobierać 2x xD?

TuK!
06-03-2010, 14:03
A wiecie może jaki program do Filmów, żeby miał lektora, bo kiedyś oglądałem ten film, i miał.
#edit.
@Panicz
SS z programów nie muszę dodawac bo mało ich mam:
Programy jakie mam narazie:P
ALLPlayer 4.2, <- Bo w PowerDVD nie mam obrazu :/
Ares, Bit Torrent - do ściągania ;D
Winrar - do wypakowywania
Unlocker - nie wiem o co w nim biega ;D
@Vivek
Nie mam tak, że mam element docelowy nie mam takiego czegoś ;D

Kamor Wielki
06-03-2010, 14:40
Exspressivo or Ivona .

.Panicz.
06-03-2010, 15:04
Wiesz co? Może zrób screena zainstalowanych programów,oraz specyfikacje swojego komputera :o
Wtedy postaram się Tobie pomóc :)

Vivek
06-03-2010, 17:57
Znalazłem fajny "myk".
Klikamy prawym przyciskiem na skrót programu, który ma się szybko otwierać. W okienku "element docelowy" wklejamy na końcu
/prefech:1I cieszymy się programem otwierającym się bardzo szybko :) CZASAMI MOŻE NIE DZIAŁAĆ! Wyskoczy błąd. Nic z tym nie zrobimy :D

Dodam, że z wosso mi działa xD