Zaloguj się

View Full Version : Tragedia we Francji



Shimanos
23-07-2007, 13:52
Witam. Chciałbym poinformować że autobus który jechał na pielgrzymkę spadł w przepaść. W autobusie jechali również Polacy. Oto co podaje onet.pl

W katastrofie polskiego autokaru we francuskich Alpach zginęło 27 osób, 23 są ranne. Autokar wiózł pielgrzymów, którzy odwiedzali sanktuarium Matki Boskiej de la Salette w Alpach. Prezydent ogłosił trzydniową żałobę narodową.
Chicałbym aby wszyscy w tym temacie złożyli dla nich świeczkę wyglądającą w sposób nastepujacy :

To jedyne co możemy dla nich zrobić! Oraz można się pomodlić. Trwa żałobo narodowa. Dalsze newsy z onet.pl:


Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział w poniedziałek, że przeznaczy po 100 tys. zł dla rodzin osób poszkodowanych w wyniku niedzielnego wypadku polskiego autokaru we Francji.


Przewodniczący Komisji Europejskiej złożył wyrazy współczucia rodzinom ofiar i poszkodowanych we wczorajszym wypadku we Francji. W związku z tragedią, Jose Barroso wysłał list do prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Wiecej w temacie :
http://wiadomosci.onet.pl/7823,temat.html


Jeśli ktoś uważa że temat bezsensowny nie pisać prosze.

Swieczka jest znakiem hołdu dla nich czyli wyrazami współczucia. Oni jechali pomodlić się za pokuj na świecie, za ludzi za nas. Więc my się za nich pomódlmy

KodeX
23-07-2007, 14:03
Cóż tu mówić Szkoda ludzi Ehhh Jechali sie pomodlić a Tu... Szkoda gadać

Bald Drah
23-07-2007, 14:04
Wielka tragedia


Wiadomo wina kierowcy, ale straszny zakręt:
-Miał 22 lata
- Przez niego wysiadł hamulce
- Był niedoświadczony
- Zginął

Dzieki Francuzom za dobrą opieke nad naszymi rodakami !


PS. Shi weź ten popis bo sam jesteś noob i wreszcie się uspokój dobrze? Wiesz co to ugoda, porozumienie?

Puma
23-07-2007, 14:18
Cóż nie będę się rozpisywał niema sensu...
27 świec...
co rok jeżdrze autobusem do bieszczad na serpentynach boję sie jak nic!!!!

Neko
23-07-2007, 14:54
.................

Shagrat
23-07-2007, 15:01
Dlaczego najczęściej takie wypadki są podczas pielgrzymek? :( :( :( :(

Dementis 2.0
23-07-2007, 15:15
Szkoda tych ludzi. Wyobrażam sobie co przeżywają rodziny ofiar...

Szkarlatny leoon
23-07-2007, 15:44
OMG!!

Ja pier dole co im dadzą te świeczki internetowe? Hueheu zal.

Współczucia dla nich i tyle :)

Hoby
23-07-2007, 16:10
#Up Ty człowieku jesteś pierd....? Zamiast pisać głupoty okazując ją swoim zachowaniem, to oddałbyś im hołd... Kretynie, jak masz pisać takie rzeczy, to lepiej już nic nie pisz.

Szkoda mi tych ludzi, a najbardziej rodzin poszkodowanych. Trąba powietrzna, wypadek autokaru, spadek awionetki, śmierć lotników na miejscu, prezydent nie miał wyboru, musiał ogłosić żałobę...

Szkarlatny leoon
23-07-2007, 16:26
#Up Ty człowieku jesteś pierd....? Zamiast pisać głupoty okazując ją swoim zachowaniem, to oddałbyś im hołd... Kretynie, jak masz pisać takie rzeczy, to lepiej już nic nie pisz.

Szkoda mi tych ludzi, a najbardziej rodzin poszkodowanych. Trąba powietrzna, wypadek autokaru, spadek awionetki, śmierć lotników na miejscu, prezydent nie miał wyboru, musiał ogłosić żałobę...



Napisałem , ze im wspolczuje, a te jebane swieczki nic nie dadzą wiec po chuja to? :)


@Arinosos

Widzisz, jechali sie podmodlić, a zgineli, co to za bóg? :)

eh ;]

mrjabba
23-07-2007, 16:32
Tak! Napiszmy pościka ze "świeczką" na forum i załatwione! przecież to zawsze bardziej pomoże rodzinom i poszkodowanym niż pomoc materialna czy chociażby modlitwa....

Arinosos
23-07-2007, 16:45
@Szkarlatny
Nic to nie da ale chociaz oddal bys hold swoim rodakom ktorzy zgneli.Dla mnie jestes wielkim N...
@topic
jechali sie pomodlic a zgineli.
Wielkie wspolczucia dla rodzin
Jeszcze raz

antyMafiaOts
23-07-2007, 16:53
Zapalmy swieczkę. To wielka tragedia. Podobno aby przejechać przez tamten zakręt władze muszą wydać specjalne zezwolenie a pielgrzymi go nie mieli :( Nie powinni tam jechać, nawet nie mogli.

BaXiK
23-07-2007, 17:10

10 Znakow

mrjabba
23-07-2007, 17:29
Wy jednak wszyscy jesteście pojebani.... Niech ktoś mi napisze- co da im ta wasza świeczka? W dupe możecie ją sobie wsadzić! Idźcie do kościoła, pomódlcie się, złóżcie datek dla rodzin ofiar jesli was tak obchodzi! Co za debile...

Arthur
23-07-2007, 17:41
BOZE! Co dadzą te świeczki? Lepiej się pomodlić, a założe się, że trzy czwarte użytków tego nie zrobiła -.-

mrjabba
23-07-2007, 17:47
3/4? NA PEWNO NIKT tego nie zrobił- przecież internetowe świeczki dają dużo więcej....

Neko
23-07-2007, 17:56
Ehhh kurde wszyscy ALE TO WSZYSCY moi sasiedzi zgineli... mieszkali 3 bloki dalej ... wczoraj byla telewizja obok kosciola mojego.. caly dzien

Gargus
23-07-2007, 18:05
wspólczucie dla rodzin tych ludzi ;/

Ice Fenix
23-07-2007, 19:19
Wspulczuje wszystkim rodzinom oraz wysztkim tym ktorzy tam byli ehh... szkoda gadac...
Ludzie chcieli sie pomodlic chcieli dobrze i dlaczego zgineli to ja nie rozumiem... Moze dlatego ze bez pozwolenia jechali ta droga... ale niestety tego juz niek nie cofnie a pewnie kazda rodzina poszkodowanych chciala by teraz cofnac czas...

zico xD
23-07-2007, 19:49
ehh... szkoda gadać.... :(

Shimanos
23-07-2007, 20:32
OMG!!

Ja pier dole co im dadzą te świeczki internetowe? Hueheu zal.

Współczucia dla nich i tyle :)

świeczka to wyraz współczycia. Więc o to samo mi chodzi. Więc wiesz zamiast pisać wyrazy współczucia to można dać .
Ja jeszcze daje im wielkie
@Edit
Przecież napisałem że jak ktoś da świeczkę to warto się pomodlić! Nie trzeba iść do koscioła wystarczy w domu 1 modlitwa za te ofiary. Świeczki internetowe pokazują jakimi jesteście ludzimi. Ta świeczka choćby się nawet nie liczyła zawsze znaczy to że wieżycie w nich.
Ci ludzie jechali pomodlić się za nas, za świat , za pokuj na ziemi. Stało się to co się stało i się nie odstanie niestety. Oni chcieli się za nas pomodlić teraz my pomódlmy się za nich!
Jeśli ktoś uważa że temat jest bezsensowny prosze się nie wypowiadać

Madorax
23-07-2007, 20:47
Dobrze zo moja ciocia tam nie byla.

Dangerous
23-07-2007, 21:21
W tym przypadku widać, jak życie ludzkie przeliczane jest na pieniądze...

Grim Reaper
23-07-2007, 21:26
Może ta świeczka dużo nie da, ale przynajmniej okazujemy tym swoje współczucie ofiarom tej tragedii..I niech nikt mi nie wmówi że finansowo nie pomogłem.. wysłałem 3 esy .

Ucho666
23-07-2007, 21:58
Naprawdę współczuje ofiarom tej tragedii jak i ich rodziną. Nawet nie wyobrażam sobie co oni muszą czuć. Nie rozumiem czemu takie rzeczy muszą się dziać :(

Acasu
23-07-2007, 22:58
........ Co Tu Sie Wiecej Rozpisywac Poprostu wspolczuje rodzinom ofiar

Shady
23-07-2007, 23:25
szkoda ludu

Sławojj
24-07-2007, 02:18
Zawsze cos na tych pielgrzymkach dzieje sie cos zlego :(

Anonimek
24-07-2007, 02:26
No i tutaj wielę osób zadaję sobie pytanię...
Zgineło 26 osób, a nie 27 jak podanę w temacie...
Więc, pożegnaliśmy Pielgrzymów, którzy pojechali specialnię do Francji, pomodlić się do Boga. Jednak, nie których dręczy teraz pytanie, rodziny tych ludzi oraz znajomi. Gdzię był Bóg? Czy to było zaplanowane?
Wiele kondolencję można złożyć, ale co to da? Zgineli bo pojechali do Francji się modlić. Ale nie tylko przez to. Nie ma co gadać. Wspóczuć i żałoba, nic więcej.

mrjabba
24-07-2007, 10:20
Shimanos- ta wasza świeczka internetowa GÓWNO daje! Faktycznie, pokazuje, jacy jesteście ludźmi- wierzycie na pokaz. Pewnie wszyscy myślicie: "O, dam se świeczkę i będą mnie na forum lubieć". Większość z was pewnie nic nie obchodzi ta tragedia! A gdyby obchodziła, to zamiast pisać głupoty na forum, poszlibyście się na serio pomodlić.... Matoły. Już wiem, dlaczego odszedłem z forum. I pewnie zrobię znowu to samo, bo poziom idiotyzmu przekracza wszelkie granice...

Druidowy Druid
24-07-2007, 11:47
Szkoda mi tych ludzi...:(

Iakovlev
24-07-2007, 11:48
@2up: Tak odejdź... nikt Cię tu nie chce :mad: Jak masz wyjeżdżać z takimi tekstami to zachowaj je lepiej dla siebie. Szkoda że nie napisałeś, że nabijamy posty ^^ Chodzi o współczucie!

@topic: Wielka tragedia. Naprawdę myślę, że trzeba się modlić za ich dusze. I tak jak ktoś powiedział, nic nie dzieje się bez przyczyny... Wszystko jest zaplanowane tam u góry...


@down: To ma być symbol solidarności i współczucia. Niestety Twój umysł jest zbyt płytki, żeby to zrozumieć ^^

mrjabba
24-07-2007, 12:02
Iakovlev- powiedz mi- co rodzinom ofiar i samym poszkodowanym da twoja świeczka?

Edit
No, na razie nikt nie odpisał... Chyba dało to komuś do myslenia w końcu.

Wrangler
29-07-2007, 18:58
ja postawiłem świeczkę, pomodliłem sie w niedziele.....

Kierowca mial 22 lata
był niedoświadczony i zginął, miał retarder, użył ale chamulca górskiego nie użył, czemu???
tą dogą mogą jeździć tylko autobusy szkolne!!
on chciał skrócić sobię droge, przysnoł w czasie jazdy(wiem jakie to uczucie o często jeżdże z tatom w hiszpani, wloszech i we francjii) to takie uczucie jakby ci ktoś usiadł na głowie i zamykał oczy!

ten po jebany kieowca nie umial żyć tego je banego hamulca górskiego!! kto mu dał prawo jazdy na autobusy... kto dopuścił niesprawne autobusy do ruchu,.. no k.urwa kto? ITD bada te zdrowe, a zepsutych to sie k.urwa nie chce posprawdzać bo za dużo pracy!!!!!!!!

kaczyński nie da nic kasy...
leppera wywalili z rządu a jak dziś wracałem z nad morza to debil jechał rządowym wózkiem z ochroniażami!!!
na euro 2012 niema dróg ani kasy na drogi a ostatnoio rząd wydał na coś 60 mln złotych o czym to świadczy?!
te świeczki nic nie dadza moze, ale jechali sie modlic a zgineli... ja myśle że w tym momencie Bóg przegrał z szatanem i dla tego tak się stalo!!
może dla tego zgineli że kierowca nie użył chamulca..

P.S srry za refresh ale chciałem powiedzieć co myśle

garaf amyn
30-07-2007, 16:58
................
Wspolczucia

Uszko
30-07-2007, 17:01
ja kiedys jechalem busem w Grecji w dolomitach takie zakony to byl pietrowy autobus i siedzialem u gory jak patrzalem na te przepascie to bylem zesrany





Wieczny odpoczynek racz im dac Panie...