PDA

View Full Version : Ptaszniki



Fejker
08-08-2007, 23:10
Hoduje ktoś? Jakie? Foto proszę :D

Obecnie brat zabrał aparatu ale mam Brachypelma albopilosum L1 :(.

Wygląda mniej więcej tak:
http://images23.fotosik.pl/52/5405611f1bb44cc8.png

Dorosły osobnik:
http://images3.fotosik.pl/195/7b913360dff3193b.jpg

Pozdrawiam ;)

Gallant
09-08-2007, 01:06
o kuzwa ja bym takie cos odrazu napierdzielal w chacie a ten sobie na reku trzyma-.- jak mi kiedys duzo mniejszy pajak kolo klawiatury spadl to myslalem ze zawalu dostane

Viki
09-08-2007, 02:10
Bleee... jak takie cos mozna trzymac w domq a co dopiero na rece? Leee ;D Boje sie pajakow :P hehe :D

xD Luki xD
09-08-2007, 04:11
WOW! Ja o takim myślałem troszku :P ale rodzice nie byli zbytnio przekonani :/ i nic z tego nie wyszło.

Fejker
09-08-2007, 04:30
Moja rozmowa z mamą wyglądała mniej więcej tak:

-Mamo, kupuje ptasznika.
-Zwariowałeś?! Wyjdzie i nas pozabija!
-Nie bój się.

I tak się zaczęło.. nie oceniajcie czegoś po wyglądzie ;)

SyncMaster
09-08-2007, 08:54
Jezu Maria Jak to można w rence trzymać. A jak bym miał to w domu bum to krzesłem napie.... A ja sie bardzo boje pająków. Kidyś zobaczyłem u mnie w pokoju jak szed po ścianie. To wlazłem pod uszko puki nie wyjdzie :D:D

Matello
09-08-2007, 10:53
WOW! Ja o takim myślałem troszku :P ale rodzice nie byli zbytnio przekonani :/ i nic z tego nie wyszło.
Miałem tak samo;)
@topic
Nie mam bo mama nie chce qpić:( A jeśli ja kupie to odda i tak:D

Diego
09-08-2007, 11:20
Jezu takie coś trzymać w ręce :eek: :eek: :eek:
Zdajesz se sprawę że raz Cię taki skurczybyk użre i trup na miejscu?
Ja Cię podziwiam muszę przyznać i życzę Ci jeszcze długiego życie ;)
Co do tego czy hoduję ptaszniki...nieeeee ,propaguje miłe zwierzaki typu kot ,czy też ryby.

-^Demon^-
09-08-2007, 12:17
Kuźwa jak ty to morzesz czymac
Ja sie balem do reki zwiasc Sama skore takiego pajaka......
Taak jak mowil Diego Dziabnie cie i trup na miejscu
PS:Mialem Kieys z rece Boa Busiciela ::D

Knight Xemol
09-08-2007, 15:47
Też mam ptasznika tylko z gatunku: Brahipelma Smithis (czy jakos tka sie to psize) Ma około 10 lat Ma ladne nogi czerwono czarne :D

Fejker
09-08-2007, 16:20
Zdajesz se sprawę że raz Cię taki skurczybyk użre i trup na miejscu?

No i właśnie o to chodzi. Większa część osób myśli, że jak Cię dziabnie ptasznik to jesteś sztywny. A tak wcale nie jest, większość ptaszników ma jad podobny do osy/pszczoły. Zdarzają się oczywiście agresywne i silnie jadowite pająki. Inaczej sprawa wygląda gdy jesteś alerkigiem ;). Osobiście podziwiam kumpla, który w swojej hodowli ma Poecilotheria rufilata, Pterinochilus murinus, Heteroscodra maculata i Theraphosa blondi.

Pozdrawiam

flypek
17-08-2007, 22:14
Nienawidze pajakow, chociaz mialem na glowie ptasznika gdy bylem w Kazimierzu ;) mam zdjecie ale robione zwyklym aparatem :cool:

Edit
Moj wujek ma ptasznika identyko jak tamten i lubie sie z nim bawic. Na serio ptaszniki sa super a nie jak inne pajaki od ktorzch uciekam xD

!GrEeNdAyKa!
23-08-2007, 15:47
Ja osobiście miałam moją kochana Famfatale :) b.albinosum L4 albo L5 ale uciekła ;< potem miałam b. vagans i ją sprzedałam L2 :) (b. szybki i agresywny/ nie polecam na początek) potem znów b. albinosum i oddałam mojemu kumplowi bo potrzebował =P teraz mam zamiar kupić czerwonokolanowego czy jakoś tak =))


:eek: uciekła?! i żyłaś ze świadomościa, że ona gdzieś po domu łazi... i czycha.... żeby skoczyć i zjeść zywcem? mnie muruje jak pająk wielkości 1-groszówki przechodzi obok mnie, a takie coś w domu trzymać? brrrrr... nie chce nawet sobie tego wyobrażać :D

Humu-un
23-08-2007, 16:11
OO zal!!, nie boje sie pajakow, Ale sie nimi Brzydze... Gratulacje dlaciebie ze trzymasz cos takiego w domu ...
ps. Kupel ma chyba takie cos, kupil na all egro za 8 zl :D, ale przyslali mu za darmo haha :D
Karmi go muchami czy cus :D

Masterek Druid
23-08-2007, 23:09
no chociaż jedna osoba sie znalazła która choduje takie milutmie pajączki.
Nie są wcale grożne.Zależy od gatunku i płci.

samcamce z tego gatunku są mniej agresywne aczkolwiek potrafią ugryść.Jad mają porównywalny do siły osy.
chociaż jak sie chce to gruczoły jadowe można wyciąć i nie wstrzyknie jadu.

fajnie jest mieć takiego pajączka.
jak śpie w łużku to czasami wychodzi z własnego pomiweszczenia i na głowie mi śpi.
http://i9.tinypic.com/61jhaj6.jpg

Lemon'ek
23-08-2007, 23:14
ehh Ptaszniki fajne pajączki jak sa po pierwszej wylince to sa kijowe małe jak hooj a po 4+ To już się robią ładniutkie Dodam wam kiedyś moje Pajączki:P


Fredzia edzia i misia:P

Misi nie biore do Ręki Bo pipa gryzie:P jak owczarek:P

Vetebcio
24-08-2007, 00:14
Cos dla mnie :)
tez mam kilka ;p a mianowicie:
Vagans L6
Rosea L3
Smithi L11
Blondi L13 (Ogromna ;p)
Fotek mi sie niechce dawac ;p



jak śpie w łużku to czasami wychodzi z własnego pomiweszczenia i na głowie mi śpi.


A takie bajki to opowiedz koledze na karuzeli ;p

Humu-un
24-08-2007, 00:26
Vetebcio, ogladalem jakis Filmik na vide.google o tym L6, fajny jest i to bardzo...
Zastanawiam sie czy nie poprosic matki o takiego xD

Czarny Lucyfer
24-08-2007, 12:20
Fajne pajaczki, tez bym chcial chodowac. Moj kolega kiedys mial malutkiego. i trzymal go w ukryciu przed mama w sloiku. A mama 1 u niego sprzatala i po pajkaku. Jak kumpel wrocil powiedziala mu, ze ma taki balagan, ze mu sie pajaki zagniezdziły :]


Czyli werdykt pajaka ----- PLUSK na stole

Pogromca
24-08-2007, 15:25
Ja mam ptasznika nawet 2 wkrutce dam fotki Pozdro dla all co maja ptaszniki

Qloke
26-08-2007, 10:48
Hejka ...
Ja hoduje ptasznika albopilosum (kędzierzawy) jest on L7 i chcę go sprzedać i kupić A.geniculate tez tak okolo L8-L9 chcesz może kupić albo sprzedać geniculate ??:) :) :)

Arhadus
26-08-2007, 11:23
Również mam ptasznika, 5 miesięcy ;). W czasie remontu raz uciekł, szukałem go dwa dni po całym domu, a okazało się, że siedzi za specjalnym pojemnikiem do trzymania takich pająków. Jak dziewczyna po mnie w tym czasie przychodziła to czekała na korytarzu, bała się wejść.