Zaloguj się

View Full Version : Nowy serwer po raz kolejny (a co :D)



Quiet v 2.0
22-02-2010, 14:23
Wiadomo, że nie będzie, ale zawsze warto truć administracji (w końcu dla świętego spokoju wprowadzą :D).

Mamy serwer ROX, który przyczynia się do upadku 8.42. Nie lepiej go wywalić (wtedy część osób wróci na 8.42, choć i tak przydałoby się tam kilka nowych questów, poprawki w balansie oraz nowe respy, ale to nie temat o tym) i otworzyć na jego miejscu serwer 7.6 taki sam co obecny?

+ brak ROXa
+ powrót do 8.42
+ nowe szanse dla nowych i starych graczy (każdy chce być w Top10, a nie każdy chce bocić/nolifić)
+ mniejszy problem z update
+ lepszy klimacik
+ można by powrócić do starego, dobrego APO (kto pamięta ceny softów za 3k?)
+ można by w końcu wkroczyć na areny międzynarodowe
+ więcej czasu dla 8.42, bo dzieci się zajmą wbijaniem leveli zamiast wydzieraniem się na forum, że administracja źle zrobiła nimfie/dwarfowi
+ stary serwer nie upadnie, bo i tak znajdą się tacy co wolą swoje stare chary niż męczyć się od początku

- Morty powie, że silnik 7.6 jest słaby (choć dalej nad 7.6 pracują lol)
- mimo wszystko szkoda trochę charów na ROX
- w sumie to brak kolejnych minusów

Rate mogłyby być takie same jak na obecnym 7.6 albo mniejsze/większe ale nie za dużo, bo nie chcemy kolejnego funa.

To teraz trzeba wałkować PW do Tajgera, żeby tutaj zajrzał.

Pozdrawiam,
Quiet

Editne, bo jak widzę dzieciaka, który znowu gada, że 7.6 ROX chce...

TO NIE JEST PROPOZYCJA NOWEGO APO 7.6 ROX TYLKO NOWEGO APO Z TAKIM SAMYM EXPEM LUB +2 ALBO -2 (czyli od 3-7 exp).

Axelo .
22-02-2010, 14:27
Serwer 7.6 z większymi ratami? czemu nie! jestem za.

Kamor Wielki
22-02-2010, 14:28
Było mówione,że dopóki grają ludzie na ROX'ie dopóty nie zostanie on skasowany.

A drugiego 7.6 i tak nie będzie.

PornoL
22-02-2010, 14:28
Co do ROX-a się zgodzę.
A co do nowego serva 7.6 nie za bardzo ...Czemu? A co będzie ze starym APO? Jak już stawiać nowy serv to usunąć stary i grać na nowym ;] taka moja opinia.

Marcelllo
22-02-2010, 15:10
Jestem na tak :)
Ale lepiej exp x3 a nie x200 :( Bo kiedyś był klimat jak się szło w 3 osoby na queeny albo później glacki :)

`diGiel <3
22-02-2010, 15:22
Jasne że bym chciał ale zrozum ze 50% społeczeństwa 7.6 odeszła by na Nowy server 7.6. Więc to by było mocno ryzykowne posunięcie ze strony Administracji ale zobaczymy co będzie za pare miesięcy

Zezikan
22-02-2010, 15:27
fajny pomysł tylko że nie wejdzie w życie xD

Gratuluje wytrwałości napisania ;))

ARMEDIS
22-02-2010, 15:34
Skasować Roxa... Jestem jak najbardziej za. Nowy Serwer 7.6 hmm... raczej odpada i prawdopodobnie na razie nie będzie bo Mortiis ma obawy w dodatku chyba słuszne, że sporo ludzi z 7.6 obecnego przejdzie na 7.6 nowy. Więc obecny 7.6 z swojej średniej 250 graczy online, mógłby spaśc do zaledwie 100 graczy online.

sqlterpa
22-02-2010, 15:39
Jak najbardziej za!
Tylko jeżeli powiększyli by rate to trzeba również liczyć się z tym, że powiększą hity potworów : )


@ARMEDIS
Z Twoją teza również się zgadzam. Jakby powstał taki server na 50% by się tak stało...

Quiet v 2.0
22-02-2010, 15:40
Co do ROX-a się zgodzę.
A co do nowego serva 7.6 nie za bardzo ...Czemu? A co będzie ze starym APO? Jak już stawiać nowy serv to usunąć stary i grać na nowym ;] taka moja opinia.


Skasować Roxa... Jestem jak najbardziej za. Nowy Serwer 7.6 hmm... raczej odpada i prawdopodobnie na razie nie będzie bo Mortiis ma obawy w dodatku chyba słuszne, że sporo ludzi z 7.6 obecnego przejdzie na 7.6 nowy. Więc obecny 7.6 z swojej średniej 250 graczy online, mógłby spaśc do zaledwie 100 graczy online.

A pomyśleliście ile ludzi wróci na APO? Nie byłoby problemów z kasą, klimacik by powrócił, może nawet by się udało powrócić do APO takiego sprzed lat, kiedy nie było MMx280, itd.

EDIT: Wy pewnie myślicie, że ja chce nowy serer rate 200+? NIE! Ja chcę zwykły, nowy 7.6 rate 3-4-5-6-7 max! Napisałem, że nie proponuję funa.

Songoku v.2.0
22-02-2010, 15:43
dobra propozycja
sam bym powrocil do gry na apo jak by byl new serv
niech sie wypowie jakis gm


pzdr

Wolly
22-02-2010, 18:15
Osobiście jestem za nowym serwerem, bo przyciągnęło by to dużą ilość graczy. Wrócił by stary klimat jak i rywalizacja zaczęła by się od nowa.

Tak, czy inaczej administracja chyba zdania nie zmieni - niestety. ;)

Matiosseq
22-02-2010, 18:21
Co do nowego serwera, to jestem za. Obecnie nie gram z powodu że nie masz żadnych szans się nabić wysoki poziom, dużo graczy (starych) odeszło, przychodzą nowi, którzy bardziej cenią sobie tylko i wyłącznie wbijanie poziomów ;)



- mimo wszystko szkoda trochę charów na ROX


Nie trochę a bardzo, ludzie grając na tym serwerze wydali pieniądze na Pacc'a! A teraz nagle ma to wszystko zniknąć? Bardzo nie odpowiedzialne słowa. Pomyśl też o innych graczach. Mimo tego że to w miarę dobry pomysł myślę że i tak nie zostanie zrealizowany, nie ma się co oszukiwać ale protokół 7.6 powoli umiera, wygryzają go 8.xx+.

Babus
22-02-2010, 18:24
Nie, nie powstanie bo będzie tak jak na 8.42.. Czy tak trudno to zrozumieć? Dajcie se już siana..

Anusiak Wielki
22-02-2010, 18:37
Dobry pomysl niech dadza expa 7x to pojda sobie te 12-latki i wtedy Old Gracze noze wroca do gry ;]

Ogo.
22-02-2010, 18:40
Jestem na nie, ponieważ będzie coś takiego, że większośc pójdzie na nowy serwer a na starym nikt nie będzie grał i znowu będzie tak jak ROX i 8.42.

Duffi
22-02-2010, 21:09
jestem na TAK , ale podwarunkiem że ROX niezostał by usunięty bo co maja powiedziec osoby które tam graja....

ARMEDIS
22-02-2010, 23:01
Jakby to ode mnie zależało to otworzyłbym serwer 7.6 z exp max* 5 t ale na okres próbny. By nowy serwer przetrwał musiałby być spełniony warunek że w ciągu 1 miesiąca średnia ilość graczy nie będzie niższa od 200 i w dodatku przybędzie sporo nowych graczy.

A Roxa zamknąć bo jeszcze 1 rok i będzie problem...

Wassup
23-02-2010, 07:09
Osobiście jestem za nowym serwerem, bo przyciągnęło by to dużą ilość graczy. Wrócił by stary klimat jak i rywalizacja zaczęła by się od nowa.

Tak, czy inaczej administracja chyba zdania nie zmieni - niestety. ;)

ty akurat najwięcej wiesz na temat starego APO. Grunt to posta nabić i w nim dupę wylizać -.-

#topic
Ale po tylu latach doświadczeń to co to za problem dla Mortiisa manasy zrobić x280.
Stary klimat już nie wróci bo mentalność graczy się nie zmieni i tyle. Po prostu trzeba iść do przodu, a nie się uwsteczniać.
Przy obecnym serwerze 1000lvl to jest 1,5 miesiąca dobrego grania. A nie jak kiedyś, 1000lvl w 3 miesiące to było zajebiście.
Co do cen, to np. crystal arrow u Soni kosztuje 5 czy 6 sc (nie wiem), a spróbuj kupić za taką ceną u graczy (jak znajdziesz nooba to tak). Po niżej 1kcc to mało kto Ci sprzeda. Wszystko zależy od zapotrzebowania na dany przedmiot.

Mordor
23-02-2010, 07:21
a ja chce żeby liczba graczy spadła nawet do 10
(wolne respy) :>
dobry pomysł :>

...:KoMBoj:...
23-02-2010, 07:51
Jestem na tak !! fajnie by sie gralo od nowa zdobywac cos samemu a nie jak inni allegro.Update by mogly byc troche powolniej niz teraz.Zrobcie taki server a bd gral bd pierwszy w statystykach xD

Saylor
23-02-2010, 08:12
Tego serwa i tak już nic nie uratuje;)

Co do tematu jest mi to obojętne....

Ale zaznaczyłem nowy 7.6, którego i tak nie wprowadzą.

3rd Dimension
23-02-2010, 09:03
Jestem na NIE. Już 2 serwery pod 8.42 były porażką. Chcesz kolejnej? :>

Pozdrawiam,
3rd Dimension

Vivek
23-02-2010, 09:35
To tak, trzeba jakoś przekonać administracje a nie graczy. Gracze w 90% popierają to.
Tak więc kieguje mój post do administracji.
Sami wiecie, że apo 8.42 jak i rox to niewypały. Tygrys za bardzo kombinował z mapą, brak tam tego klimatu z apo 7.6. Exp jest jakiś dziwny, nie chodzi o to żeby był jak na 7.6. Ale poco robić taką wyspę? Można by zrobić dużo respów i każdy by był szczęśliwy.
Dodać respy rotwormów na facc. Bo jest ich mało.
Gra tam bardzo mało osób, i respy na facc w 100% pokrywają wymagania expa graczy.
Śmieszną rzeczą jest utrzymywanie tak dennego serwera.
Na początku server trzymały wojny drużyn. Klimat był świetny. Ale wprowadziliście świetne ceny uhów, sdków i potów. <Śmiech na sali>
Z początku gracze grali dalej. Ale co to za gra, jak niemożna sobie poklepać z sdków?
Chcieliście zrobić z apo 8.42 drugi rl z mapą tygrysa. Co z góry przesądziło o porażce tego serwa. Gracze chcą się pobawić. Jakby mieli męczyć się tak jak jest teraz to wybraliby rl, gdzie jest troszke łatwiej(droższy pacc :/)

Karpek
23-02-2010, 12:02
Co do ROX'a to jestem na tak.
Jednak za nowym serverem 7.6 nie jestem, ponieważ większa część osób ze starego serva 7.6 przeszła by na nowy...

Reechani
27-02-2010, 08:27
a więc tak jestem za wprowadzeniem nowego serwera 7.6

Według mnie najlepszym rozwiązaniem było by usunięcie serwera apo rox i utworzenie w jego miejsce nowego serwera 7.6 ale exp x(5-7)

Wielu z Was powie że to jest niesprawiedliwe... ale wpadłem na rozwiązanie i tego problemu. Otóż w zależności na jakim lvlu gracz miał lvl na roxie dostanie tyle dni 'darmowego' pacca na nowo powstałym 7.6. Oczywiście trzeba zrobić jakieś normalnie przedziały, ale można by zrobić że maxymalnie można dać 6 m-cy darmowego pacca. Wtedy gracze z rox'a mieli by wynagrodzony delete postaci.

Co o tym myślicie?

Quiet v 2.0
27-02-2010, 08:41
a więc tak jestem za wprowadzeniem nowego serwera 7.6

Według mnie najlepszym rozwiązaniem było by usunięcie serwera apo rox i utworzenie w jego miejsce nowego serwera 7.6 ale exp x(5-7)

Wielu z Was powie że to jest niesprawiedliwe... ale wpadłem na rozwiązanie i tego problemu. Otóż w zależności na jakim lvlu gracz miał lvl na roxie dostanie tyle dni 'darmowego' pacca na nowo powstałym 7.6. Oczywiście trzeba zrobić jakieś normalnie przedziały, ale można by zrobić że maxymalnie można dać 6 m-cy darmowego pacca. Wtedy gracze z rox'a mieli by wynagrodzony delete postaci.

Co o tym myślicie?

LOL.

6 miechów darmowego pacca? Człowieku, nawet nie wiesz ile to jest. Teraz przypuśćmy, że tylko 50 graczy by to dostało. 180 dni pacc to 40zł. Pomnóż to sobie razy 50. Darmowy PACC 6-msc dla 50 graczy kosztowałby 2000zł, a teraz dodajmy, że tam gra dużo więcej osób.

Been
27-02-2010, 08:41
CZLOWIEKU zastanów sie co ty piszesz... i tak nigdy nid wppowadza 7.6rox poniewaz bedzie to samo co z serverami 8.42... zobacz ile ludzi gralo na 8.42 zanim powstal rox... tak samo bedzie z 7.6

Demon
27-02-2010, 08:49
coraz czesciej widze wieksza liczbe graczy na 8.42 , niz na ROX'ie !
w tym logujac sie na niego na 20 osob online odpisze nam tylko 1 , bo reszta boci : O.

Reechani
27-02-2010, 08:49
LOL.

6 miechów darmowego pacca? Człowieku, nawet nie wiesz ile to jest. Teraz przypuśćmy, że tylko 50 graczy by to dostało. 180 dni pacc to 40zł. Pomnóż to sobie razy 50. Darmowy PACC 6-msc dla 50 graczy kosztowałby 2000zł, a teraz dodajmy, że tam gra dużo więcej osób.


To było tylko teretycznie. Najlepszy gracz na serwerze teraz mógły dostać 30dni, a inni gracze w zależności od jakiś tam przedziałów. Trzeba by jeszcze ustalić jakieś minimum lvl np 850lvl i ten lvl trzeba mieć minimalnie by dostac pacca.

Podane wartości są tylko teorytyczne. Oczywiście można zrobić inne minimum lvla i inną długość pacca.

Żeby nie było ja na rox'ie nie gram tylko chcę jakiejś sprawiedliwości dla innych ;)

MeOneSo
27-02-2010, 09:47
Wiadomo, że nie będzie, ale zawsze warto truć administracji (w końcu dla świętego spokoju wprowadzą :D).
To nie jest najlepsze rozwiązanie :)


Mamy serwer ROX, który przyczynia się do upadku 8.42. Nie lepiej go wywalić (wtedy część osób wróci na 8.42, choć i tak przydałoby się tam kilka nowych questów, poprawki w balansie oraz nowe respy, ale to nie temat o tym) i otworzyć na jego miejscu serwer 7.6 taki sam co obecny?
Najlepiej zaktualizować serwer do najnowszej wersji.



- Morty powie, że silnik 7.6 jest słaby (choć dalej nad 7.6 pracują lol)
Nie wiem kto to "Morty" Myślę że chodzi Ci o Mortiis'a,jeśli tak to jestem pewien że wkłada bardzo dużo pracy w ten serwer...



- mimo wszystko szkoda trochę charów na ROX

A mi nie :p



To teraz trzeba wałkować PW do Tajgera, żeby tutaj zajrzał.
Chyba Tygrys'a ? Jeśli temat go zaciekawi na pewno napisze co o tym sądzi,ale wątpię.


A teraz coś ode mnie:
Jestem za wprowadzeniem nowego serwera 7.6 z expem x2 (maksymalnie 7)
Jestem za usunięciem ROX'a,a dodaniem nowego serwera zaktualizowanego do najnowszej wersji. (exp od x2 do x20)

Senshi
27-02-2010, 09:50
Jestem na tak!!!! Duzo osob z obecnego 7.6 poszloby na twoj z propozycji serwer:) Latwiej i lepiej bedzie sie gralo:)

Assassin Mateusz
27-02-2010, 10:10
Jestem za nowym serwerem 7.6, ale z rate 3, zeby nie bylo po tygodniu juz hajtow z 400 lvlem... Napewno na miejscu Mortiisa/Tygrysa oglosilbym serwer na ots listach itp. takze bylo by duzo nowych graczy i graczy, ktorzy odeszli. I nie byloby problemow o graczy na starym 7.6, bo watpie zeby ktos zostawial 1k+ lvle, aby wybic sie na nowym servie.

Graffik
27-02-2010, 11:05
@Wassup popieram cie w 100% co do Wolly :)

@topic Pomysł moim zdaniem całkiem niezły, ale już była nie raz mowa na ten temat :).. Nowego serwera 7.6 nie będzie na 90%, a ROX'a napewno nie usuną bo ktoś zrobił jeden temacik na to i wałkuje Administracji o usunięcie go.. Pomyśl sobie, że grałeś na ROX jestes w top10, a tu nagle w newsach pisze "Do tygodnia czasu APO ROX zostanie zamknięty." heh napewno byś odszedł z apo i pomyślał, że jak już zrobią 2 serwer 7.6 to tak samo możesz dojść do top10, ale po co skoro mogli by znowu zamknąć :)..

Co do pomysłu swój głos wstrzymuje :|

Azbestowy - KRUL FETYSZUW
27-02-2010, 11:26
Dziś na ts Morciu pisał, że pomyśli nad nowym 7.6 w sensie drugiej edycji. Tak mniej więcej powiedział.
#topic
Wszystko fajnie, ale pomyslales jaki bedzie placz na forum po usunieciu 8.42/roxa?

czubass 1349
27-02-2010, 11:40
bedzie placz ze usuna roxa ale chwilowy a palcz o nowy 7.6 jest dlugi i bd caly czas wiec jestem za bd na pewno gralo z 400\+ osob i sam bym zagral od nowa na 1 kingi itd;d

Wujaszek
27-02-2010, 11:56
Usunąć roxa i dodać nowy 7.6 z expem 3-4 i tyle, loot taki sam.
Graczy nie ubędzie tylko przybędzie Ci co będą chcieli to i tak zostaną na normalnym 7.6 a Ci co lubią się potrudzić będą grali od 0 na takim servie.
Chętnie bym sobie pograł i przypomniał stare czasy ;]

geboj pall
27-02-2010, 12:05
Usunąć roxa i dodać nowy 7.6 z expem 3-4 i tyle, loot taki sam.
Graczy nie ubędzie tylko przybędzie Ci co będą chcieli to i tak zostaną na normalnym 7.6 a Ci co lubią się potrudzić będą grali od 0 na takim servie.
Chętnie bym sobie pograł i przypomniał stare czasy ;]

Mam dokładnie takie same zdanie ,tylko lepiej jak był by exp x 3 ,x4 to już za dużo xd

.Storm.
27-02-2010, 13:17
Nie ! Oczywiscie ze nieche, po co to komu ?

Cogu
28-02-2010, 13:40
Tak samo brakuje ci Starego apo?
Świetna propozycja, musimy Truć mortka
ja naprawde nie wiem czemu on nie chce tego zrobić
wiadomo, Zarobki 5x większe, mógł by zrobić max 500osob
wiadomo za duże kolejki ale mu nie padnie silnik
wszystko po staremu exp 5x, u mnie z miasta
miałem jakieś 50 osob co czeka na reset,
gdy robiłem antkietke na innych servach,
miałem bardzo częste odpowiedzi
Nowy? człowieku czekam i czekam
i teraz jest pacc za sms ! odrazu ciepam !!
miałem też odp, bardzo czekam na nowy serv
ale nie mam czasu na gre, kupie pacc i w weekendy
miałem odp grał bym na nowym ots ale szkoda mi mojego chara
wiadomo ale nowy bez usuwania tamtego...
ten stary został by do zabawy pvp hide lvli, bo jak obrazisz
erniego na starym twoj 40lvl nie ma gry...
wiec wiesz, co to ma wogole byc, zaczynaja grac
stare oraz nowe elity, expy zajete, vt by sie Armioskie przydało
i człowieku jazda na całego...
jeszcze może nie teraz, ale na Wakacje gdy bede mieć neta 4mb
bez lagów to czlowieku !!!
Truć Truć i jeszcze raz truć !!
Mortiis prosze cie zrób to !!!
albo chociaz powiedz czemu nie?
ktoś cie zaszantażował, że jak usuniesz to wpierdol na rl?
pomyśl o tych zarobkach...
Jak widzisz, jest dużo hide lvli co czeka na nowy serv
czyli swoje 2k mieli by już w dupie...
jak nudzi sie gra bo na expie wardów siedzi torus i
nikt inny 24/7?
to co to jest?
powinno byc jak kiedys, resp ots kingów 2x
a 5osob...
cod? chyba smieszny jestes... 50 osob nie wejdziesz nawet...
gdzie sie podział ten klimat? 700osob odeszło jak przyszedl byku
800-900 jak kosa założył postać,
czarny lucek sprzedał chara? tak odrazu 400 kumpla poszlo...
Akuzino wyjebał 500 osob? komu sie chce grac teraz?
a teraz wiadomo kto jest kim? tak, nie ma zlodzieji !
nie jestes juz taki naiwny? nie !! jaazada !!!
ale długi post jee :D :eek:

Ryśku xD
28-02-2010, 13:43
Jest to mi obojętne.
Ale według mnie ten serwer jest nie potrzebny.

Cogu
28-02-2010, 13:44
Nie Lubie Kazka. post do usuniecia ;p

Cogu
28-02-2010, 14:01
Widać, że Mortiis ma jakiś problem ze stawieniem nowego servera
ponieważ bronił się argumentem, że postawić takowy będzie trudno
ale test server? więc widac, że kłamał...

KaZeK
28-02-2010, 14:11
wchodzi na ten temat torus i
coo nowy serv? o ***** 95% na tak nieee !!
16kont relog relog relog, i nie nie nie
i odrazu tylko 67% na tak,
a torus niee zabrakło mi kont !!!
saru właź błagam na nie !! dam ci poexpic na wardach
i dlatego jest tyle nie:mad:

Radzę zajrzeć do psychiatry i to takiego dobrego.


Jedyna propozycja nowego serwera w której nie piszą o expie 200 tylko 3-7 ;)

Jestem za :)

Cogu
28-02-2010, 14:18
Radzę zajrzeć do psychiatry i to takiego dobrego.


Jedyna propozycja nowego serwera w której nie piszą o expie 200 tylko 3-7 ;)

Jestem za :)

Dlaczego mam zajrzeć do psychiatry?
Nie mam tak jak ty 35lat, ani żony, ani dzieci
ani pracy, nie utrzymuje mnie matka,
wiec dlaczego to ja mam tam zajrzeć?
jakim prawem mnie obrażasz?
nie podoba ci sie mój rodzaj myślenia?
zatrzymaj to dla siebie, bo jak narazie
nie jestes moderatorem i za to powinienes dostac warnik

Sobi
28-02-2010, 14:33
Będziemy uparci, do puki mortiis nie zrobie tego 2 serwera !! :D
Jestem za. Przydał by się taki serwer ;]

Quiet v 2.0
04-03-2010, 15:11
Odświeżam temat. Wyślę to potem jeszcze Mortiisowi na maila i tam opiszę dokładniej wszystko, może się zgodzi, a zapewne wszystkich to ucieszy.

Cogu
04-03-2010, 15:59
kazdy zalozy nowa postac, nie bedzie placzu ze tu jest zle
bedzie spoko.
powodzenia:rolleyes:

Patryk1441
05-03-2010, 16:53
Pomysł bardzo dobry, ja z chęcią zaczął bym grę na nowym serwerze. W końcu nowe szansy żeby być top 10.
@Venarek
Apo war nie jest Mortiisa więc nie wiem po co je liczysz. Przydał by się nowy serwer.

Venarek
05-03-2010, 16:59
Jestem na NIE, że pograliście troszkę na TS i wbiliscie h lvl ( exp x1000 ) to nie znaczy ze trzeba wprowadzać nowy serwer.

Jest ApoWar, jest Apo 8.42, jest ApoRox, jest ApoCs (:p) a to co najważniejsze jest APO 7.6, i administracja głownie własnie na tym servie skupia uwagę. Dodanie nowego serwera to także i dla administracji spory kłopot, ponieważ trzeba stwarzać nowe questy itp.. jezeli skopiowali by Apo 7.6 to granie od poczatku na takim serwei byłoby nudne..